Vývoj EUR.USD
V tomto článku sa pozrieme na aktuálny a očakávaný vývoj kurzu EUR.USD v roku 2023.

Na prvom mieste sa venujeme najnovšiemu vývoju a aktuálnym očakávaniam. Ďalej sa pozrieme na významné udalosti posledných rokov, ktoré ovplyvnili kurz menového páru EUR.USD. Ak hľadáte brokera pre obchodovanie na forexe, kliknite sem.

Menový pár euro dolár

EUR.USD je najobľúbenejší menový pár na svete. Uskutočňuje sa v ňom takmer štvrtina všetkých menových transakcií. S obratom viac ako 5 biliónov USD denne (vrátane derivátov) je menový trh najväčším a najlikvidnejším trhom na svete. Vďaka tomu je napríklad oveľa dynamickejší ako akciový trh. V lete 2022 dosiahol kurz EUR.USD prvýkrát od roku 2002 aj paritu, kedy sa jeden dolár rovnal jednému euru.

Aktuálny vývoj kurzu EUR.USD

Menový pár EUR.USD dosiahol 18. júla najvyššiu úroveň od februára 2022. V tento deň sa kurz chvíľu nachádzal na úrovni 1,127 a potom prudko klesol. O takmer tri mesiace neskôr sa menový pár prepadol o viac ako 7 %, až kým 3. októbra nedosiahol predbežné minimum na úrovni približne 1,045. Nie je úplnou náhodou, že v posledných mesiacoch prudko vzrástli aj úrokové sadzby na dlhopisových trhoch. Výnosy 10-ročných amerických dlhopisov vzrástli z približne 3,73% na 4,88%. V súčasnosti sme svedkami úrokovej sadzby na úrovni približne 4,61%.

Úrokové sadzby na európskych kapitálových trhoch rástli o niečo menej výrazne. Napríklad nemecká 10-ročná úroková sadzba je aktuálne na úrovni 2,75%. To znamená, že Spojené štáty sú v porovnaní s Európou aj naďalej oveľa atraktívnejším investičným prístavom. To je pravdepodobne hlavný dôvod silného rastu dolára.

Americká ekonomika a trh práce naviac zostávajú silné. Zvyšovanie sadzieb Fedu výrazne znížilo infláciu. Aj nezamestnanosť zostáva na historicky nízkej úrovni približne 3,8%. To všetko znamená, že USA a dolár sú vzhľadom na relatívne nízke riziká americkej ekonomiky považované za bezpečný prístav pre investície.

Prognóza EUR.USD na rok 2023

Pomocou technickej analýzy sa pokúsime pozrieť na aktuálny trend kurzu EUR.USD. Zakreslíme si hlavné supporty a rezistencie, ktoré by mohli ovplyvniť ďalší vývoj tohto menového páru.

EUR.USD: Krátkodobá technická analýza

Z krátkodobého hľadiska má kurz EUR.USD jednoznačne klesajúcu tendenciu. Vidíme klesajúci trendový kanál a čoraz nižšie vrcholy a dná. Nedávno sa menový pár po vytvorení pozitívnej divergencie vytvorenej v indikátore RSI mierne odrazil. Prerazenie najbližšej zakreslenej rezistencie smerom nahor by mohlo vyvolať väčšie oživenie smerom k úrovni 1,0946 a následne späť i k júlovému maximu 1,127. Dôležitý support sa nachádza okolo úrovne 1,035.

Krátkodobý graf EUR.USD od februára 2022 do októbra 2023. Zdroj: LYNX+ (13. 10. 2023)

Kurz EUR.USD: Dlhodobá technická analýza

Z dlhodobého hľadiska má kurz eura voči doláru stále klesajúci trend. Na grafe nižšie je zreteľný klesajúci trendový kanál, ktorý sa začal približne v roku 2008 a pokračuje dodnes. Nové nižšie dno sa vytvorilo v roku 2022. Nedávne oživenie viedlo naopak k vytvoreniu nižšieho vrcholu.

Dlhodobý graf EUR.USD od roku 2005 do októbra 2023. Zdroj: LYNX+ (13. 10. 2023)

Aj tu je zrejmé, že cena by nemala klesnúť príliš hlboko pod 1,035, pretože sa potom zvyšuje šanca, že sa opäť posunie k spodnej časti klesajúceho trendového kanála. Na druhej strane, prelomenie nad úroveň 1,13 by mohlo viesť k vymaneniu sa z tohto dlhodobého klesajúceho trendu. V takomto prípade by sa kurz EUR.USD mohol vrátiť na úrovne ako 1,25 alebo dokonca 1,40.

Chcete získať zadarmo tipy na zaujímavé akcie?

Odoberajte pravidelný týždenný akciový newsletter Breakout Trader. Každý týždeň tip na obchodovanie štyroch svetových akcií.

    • Toto pole je pre validačné účely a mal by zostať nezmenený.

Významné udalosti posledných rokov, ktoré ovplyvnili kurz dolára a vývoj kurzu eura

Keď hovoríme o menovom páre euro dolár, mnoho z nás si vybaví najmä graf, ktorý nám vykresľuje hodnotu tohto kurzu.

Treba si ale uvedomiť, že tieto pohyby hore a dole nevznikajú samy od seba, ale stoja za nimi významné svetové udalosti, ktoré majú na daný kurz vplyv.

V tejto časti sa vám pokúsime priblížiť dôležité udalosti a fundamenty z posledných rokov, ktoré mali zásadný vplyv na vývoj tohto obľúbeného menového páru.

Pokiaľ pochopíme, ako dané udalosti ovplyvnili daný kurz eura a dolára, budeme schopní lepších investičných rozhodnutí v čase, keď sa podobné udalosti budú znovu opakovať.

Vývoj eura: Príčiny prudkého poklesu v roku 2014

V roku 2014 začal trend EUR USD pôsobivý pokles z približne 1,39 na 1,034, ktorý mal niekoľko dôvodov.

Na konci roka 2014 FED zastavil program kvantitatívneho uvoľňovania (QE3) a začal ďalej zvyšovať úrokové sadzby, čo urobilo dolár atraktívnejším.

V rovnakej chvíli ECB naopak začala program kvantitatívneho uvoľňovania. V roku 2014 ECB začala nakupovať cenné papiere kryté aktívami a kryté dlhopisy.

Od roku 2015 ECB nakupuje aj štátne dlhopisy. Pretože ECB doslova pumpovala nové peniaze na trh, spoločnosti si mohli požičiavať lacnejšie a úrokové sadzby prudko poklesli.

Trh bol doslova zaplavený eurom, čo malo na euro negatívny dopad. Úroková sadzba je dodnes na jednej z historicky najnižších úrovní.

Americká ekonomika začala dobre fungovať. Ekonomický rast sa zvýšil a nezamestnanosť klesla. V Európe sa nezamestnanosť v roku 2014 stále pohybovala na veľmi vysokej úrovni, keď presiahla 11 %. Inflácia bola veľmi nízka a objavili sa dokonca obavy z deflácie.

Juhoeurópskym krajinám (Portugalsko, Španielsko, Grécko, Taliansko) sa neviedlo príliš dobre. Neistota ohľadom eura spôsobila, že ľudia vymenili riskantné euro za bezpečný dolár.

Dočasné minimum bolo vytvorené na začiatku roka 2017 na cene približne 1,034. Zďaleka však nejde o historické minimum. Trend by mohol klesnúť oveľa nižšie. Napríklad v októbri 2000 bola sadzba 0,823.

Vývoj kurzu EUR USD v rokoch 2015 až 2016

Medzi rokmi 2015 a 2016 sa vývoj kurzu eura a kurz dolára pohyboval prevažne do strany. Koniec roku 2016 bol v znamení poklesu. Ten bol spôsobený najmä obavami zo vzostupu extrémne pravicových strán v Európe, ktoré by mohli stáť v ceste globalizácii a voľnému obchodu.

Vývoj kurzu EUR USD v rokoch 2017 až 2018

Od roku 2017 do februára 2018 sme zaznamenali veľmi silný rastúci trend kurzu EUR USD z 1,04 na 1,25, ktorý bol spôsobený dobrými ekonomickými údajmi a pozitívnymi vyhliadkami v Európe.

Nezamestnanosť v eurozóne dosiahla osemročné minimum 9,1 %. Proti očakávaniam vo voľbách v jednotlivých štátoch tiež zvíťazili skôr proeurópske strany.

Obavy z dopadu brexitu, rovnako ako problémy okolo Grécka a Talianska, zmizli do pozadia, v dôsledku čoho zmizli obavy z rozpadu eurozóny.

ECB v tomto období začala byť tiež optimistickejšia. Mário Draghi, prezident ECB, v tom čase konštatoval, že ekonomika eurozóny je na správnej ceste a inflácia sa blíži k požadovanej úrovni.

Rok 2018 v znamení silného dolára a slabého eura

Od apríla začal kurz EUR USD opäť klesať. Primárnou príčinou však teraz nebola slabosť eura. Dolár posilnil voči takmer všetkým svetovým menám.

V dôsledku posilňujúceho dolára trpeli najmä rozvíjajúce sa trhy. Hlavnou príčinou bola obchodná vojna s Čínou, ktorú inicioval Donald Trump. Vďaka zavedeniu dovozných ciel dolár získal na sile.

Napodiv bolo obchodné napätie pre dolár dobrou správou, pretože v dobách nepokoja sa investori obracia k likvidnému dolárovému trhu, ktorý považujú za bezpečné útočisko.

S posilňujúcim dolárom sa obvykle niektoré štáty dostávajú do problémov kvôli veľkým nesplateným dolárovým dlhom. Výsledkom často je, že tieto štáty majú tendenciu kupovať ešte viac dolárov, čo vyvolá efekt snehovej gule.

Niektoré štáty (napríklad Čína) reagujú úmyselným oslabením svoju menu, aby kompenzovali sadzby. USA a Číne sa ani po niekoľkých mesiacoch nepodarilo nájsť spoločnú reč, a preto bolo zavedenie nových obchodných taríf zatiaľ nereálne. V danej dobe hrozil americký prezident aj zavedením obchodných taríf pre Európu.

Vďaka vysokým úrokovým sadzbám zostal dolár atraktívnym pre investorov. Silný dolár vytlačil úrokovú sadzbu 10-ročného štátneho dlhopisu USA nad 3,25 %. V dôsledku prudkého rastu úrokových sadzieb zostal dopyt po dolároch na vysokej úrovni a kurz eura voči doláru ďalej klesal.

Na začiatku roku 2018 sa euroskeptické hnutie Hnutia piatich hviezd stalo najväčšou stranou v Taliansku s viac ako 30 % hlasov. Aj ekonomické údaje v eurozóne boli opäť sklamaním.

  1. júna ECB oznámila, že program nákupu sa v septembri 2018 zníži na polovicu na 15 miliárd EUR mesačne a do konca decembra 2018 sa zastaví. Ihneď po týchto oznámeniach euro kleslo o viac ako 2 % a výmenný kurz EUR USD bol stále pod úrovňou z leta 2018.

Draghi v roku 2018 tiež niekoľkokrát uviedol, že oficiálne úrokové sadzby v eurozóne zostanú nezmenené prinajmenšom do konca roka 2019. To znamená, že ECB neočakávala, že v dohľadnej dobe splní svoj inflačný cieľ vo výške 2 %.

Na poslednom zasadnutí ECB v septembri bola tiež mierne revidovaná prognóza ekonomického rastu smerom nadol. V rokoch 2018 a 2019 očakávala ECB rast o 1,8 %.

Na rok 2020 sa predpokladá zvýšenie iba o 1,7 %. Draghi ďalej konštatoval, že diskusia o zmene politického kurzu Talianska zatiaľ nemá vplyv na iné krajiny.

Koniec roku 2018 a prudký nárast amerických úrokových sadzieb

V roku 2018 FED zvýšil úrokové sadzby najmenej štyrikrát v rozmedzí o 2,25 až 2,5 %, čo je obrovský rozdiel s úrokovými sadzbami v Európe a Japonsku.

Americká ekonomika prekvitala a nezamestnanosť klesla na jednu z historicky najnižších úrovní 3,8 %. Vďaka vysokým úrokovým sadzbám v USA zostal dolár atraktívnym investičným prístavom.

Investori mohli svoje peniaze vložiť do bezpečného dolára a získať tak príjemnú úrokovú sadzbu. V dôsledku toho úroková sadzba desaťročných štátnych dlhopisov USA vzrástla nad 3,25 % a dopyt po dolári zostal vysoký. Vývoj kurzu eura voči doláru ďalej klesal.

Na konci roka 2018 táto situácia však tiež spôsobila ostrú korekciu na globálnych akciových trhoch. Relatívne bezpečné dlhopisy boli v skutočnosti atraktívnou alternatívou k rizikovým akciám.

Rok 2019 a zmena politiky FEDu

Po silnej korekcii akciového trhu na konci roka 2018 vzrástli obavy z recesie. Zdalo sa, že viac ako rok trvajúca obchodná vojna začína skutočne poškodzovať globálnu ekonomiku.

V posledných mesiacoch sa objavili pretrvávajúce známky toho, že sa ekonomika ochladzuje. Niekoľko krajín prispôsobilo svoje očakávania hospodárskeho rastu smerom nadol. MMF tiež konštatoval, že sa globálna ekonomika v dohľadnej budúcnosti spomalí.

Na prvých tlačových konferenciách v roku 2019 sa FED správal stále opatrnejšie. V marci prezident FEDu Jerome Powell oznámil, že úrokové sadzby zostanú rovnaké po celý rok 2019.

Výsledkom bolo, že desaťročné úrokové sadzby USA opäť prudko poklesli na približne 2,5 %. Niektoré krátkodobé dlhopisy boli dokonca vyššie ako dlhopisy s dlhším horizontom. Jednalo sa o inverznú úrokovú krivku.

Powell ďalej oznámil, že znižovanie pákového efektu súvahy FEDu sa zastaví v septembri. Nižšie znižovanie zadlženosti súvahy znamená, že likvidita na finančných trhoch klesá oveľa pomalšie.

FED však nechal v roku 2020 otvorené dvere pre prípadné zvýšenie úrokových sadzieb, ak by si to vyžadovali hospodárske okolnosti.

Máj 2019 a začatie rozhovorov medzi USA a EÚ

Aprílové zasadnutie ECB aj zápis z marcového zasadnutia FED ťažko objasnili vyhliadky centrálnych bánk. Mierne zlepšenie hospodárskej situácie v eurozóne podporilo európsku menu a vyhliadky na obchodnú dohodu medzi USA a Čínou poskytli ekonomikám väčšiny rozvíjajúcich sa trhov určitú úľavu. Výmenný kurz euro dolár sa ustálil okolo hodnoty 1,13.

EÚ a USA sa tiež chystali začať obchodné rozhovory a vyjednať odstránenie obchodných prekážok. Napríklad sa mali zrušiť clá na priemyselné výrobky, čo mohlo viesť k zvýšeniu vývozu z EÚ do USA o objeme približne 26 miliárd EUR.

EÚ naďalej dúfala, že brexit dopadne pozitívne, čo by posilnilo menovú úniu a tým aj euro. Očakávalo sa však aj víťazstvo populistických a euroskeptických strán v blížiacich sa európskych voľbách, čo mohlo viesť k oslabeniu meny.

Júl 2019 a opatrný prístup centrálnych bánk

Kvôli sklamaniu z inflácie a strachu z ochladenia ekonomiky začali centrálne banky po celom svete konať mimoriadne opatrne. FED úplne zrušil zvyšovanie úrokových sadzieb a 31. júla 2019 úrokové sadzby dokonca znížil o 25 bázických bodov.

Inflácia v Európe bola tiež sklamaním, ale ďalšie ekonomické údaje boli pomerne uspokojivé. ECB na poslednom zasadnutí neprijala žiadne konkrétne opatrenia, naznačila však, že bude znovu stimulovať ekonomiku.

“Výhľad sa zhoršuje a zhoršuje,” poznamenal Draghi na tlačovej konferencii. Draghi poukázal, že ekonomické výhľady sa neustále zhoršujú a európsky priemysel začína trpieť v dôsledku obchodnej vojny.

Mnoho investorov očakávalo, že Mario Draghi v septembri, tesne pred jeho odchodom z funkcie, zníži úrokové sadzby. ECB navyše obnovila nákup vládnych a podnikových dlhopisov rádovo v miliardách EUR. V reakcii na to euro voči doláru stratilo pôdu pod nohami.

September 2019 a odchod Draghiho z ECB

Mario Draghi prekvapil verejnosť na tlačovej konferencii 12. septembra. Draghi – nielen že znížil úrokové sadzby, ale tiež oznámil nové kolo nákupu dlhopisov. Úroková sadzba bola znížená z -0,4 % na -0,5 %. ECB ďalej uvoľnila pravidlá pre banky, aby si mohli požičiavať peniaze.

Nový stimulačný program s názvom Targeted Long Term Refinancing Operation (TLTRO) bol určený na stimuláciu bánk, aby viac požičiavali podnikom aj fyzickým osobám. Veľkosť tohto nového stimulačného programu bola približne 400 miliárd EUR. O približne 2,5 týždňa neskôr dosiahol výmenný kurz EUR USD minimum 1,088.

Október 2019: FED tretíkrát znižuje úrokové sadzby

FED sa 30. októbra rozhodol znížiť úrokové sadzby o štvrť percentuálneho bodu. Išlo o tretie zníženie úrokových sadzieb v roku 2019. Podľa americkej centrálnej banky išlo o úpravu v polovici cyklu, nie o štrukturálnu zmenu trendu. Jerome Powell počas komentára uviedol, že súčasná menová politika bola vhodná na predĺženie cyklu hospodárskeho rastu.

FED udržuje inflačné ciele na 2 % a je presvedčený, že ekonomický rast bude pokračovať. Powell vyhlásil, že k ďalšiemu znižovaniu sadzieb nedôjde. Vývoj súvisiaci s obchodnou vojnou a brexitom bol považovaný pre dolár za pozitívny.

Začiatok roku 2020 v znamení koronavírusu a znížení úrokových sadzieb

Zdá sa, že obnova eura začala koncom februára. Výmenný kurz sa významne zotavil a FED prišiel s dočasným znížením úrokovej sadzby. Výmenný kurz eura k doláru potom 9. marca dosiahol kurz takmer 1,15.

Zníženie úrokových sadzieb v USA však nebolo dobrým znakom sily dolára. Stále klesajúca úroková sadzba predstavovala menu menej atraktívnu. Výnosy v USA však boli stále lepšie ako výnosy v Európe. To vysvetľuje, prečo v danej dobe investori naďalej preferovali dolár.

V dôsledku toho sa kurz eura voči doláru vrátil pod 1,07. ECB sa navyše rozhodla ďalej neznižovať úrokové sadzby. To vyvinulo ďalší tlak na kurz EUR USD.

ECB však prišla s balíčkom opatrení proti negatívnym dopadom koronaviru na ekonomiku. Mimo Európy znížili úrokové sadzby americké, kanadské, britské, austrálske a malajzijské centrálne banky.

V nedeľu 15. marca znížil FED úrokovú sadzbu na 0 %. Výmenný kurz eura voči doláru však zostal pod tlakom. Aby FED ďalej stimuloval ekonomiku, začal aj program spätného odkúpenia.

Centrálna banka nakúpila vládne dlhopisy USA v hodnote 500 miliárd USD a hypotekárne záložné listy v hodnote ďalších 200 miliárd USD.

Máj až jún 2020 a nepokoje v USA

Výmenný kurz euro dolár bol v apríli a máji pomerne stabilný. To sa zmenilo 25. mája 2020, keď pri policajnom zákroku zomrel George Floyd.

Po jeho smrti vypukli v USA na mnohých miestach obrovské nepokoje, ktoré sa vymkli kontrole. K násilnostiam a rabovaniu došlo takmer po celých Spojených štátoch.

Potom, čo sa rozšírili zvesti, že ECB plánuje rozšíriť stimulačný balíček, euro začalo posilňovať. ECB potom 4. júna oznámila, že predĺži program spätného odkúpenia o 600 miliárd EUR na sumu 1350 miliárd EUR.

Očakával sa prepad európskej ekonomiky až o 8,7 % a pokles inflácie. V danej dobe inflácia predstavovala 0,3 %, čo bolo výrazne pod očakávanými 2 %.

Júl až august 2020 v znamení posilňovania eura

V týchto mesiacoch sme boli svedkami vzkriesenia eura. Výmenný kurz euro dolár vzrástol počas 2 mesiacov o viac ako 6% na 1,19.

Od konca mája sa kurz zvýšil o 11 %. Nárast bol spôsobený najmä oslabením dolára. Američanom sa dlho nedarilo dostať koronavírus pod kontrolu. S rýchlym nárastom počtu nakazených tiež rýchlo rástla nezamestnanosť.

Táto pandémia zapríčinila, že výkonnosť hospodárstva USA sa v druhom štvrťroku znížila o 9,5 %. Išlo o najväčší pokles americkej ekonomiky v histórii. Investori sa tak začali obzerať po krajinách, ktoré mali koronavírus viac pod kontrolou.

Vzostup eura však nie je pre Európu nevyhnutne dobrým znamením. Mnoho európskych spoločností získava svoje príjmy z krajín mimo eurozóny, a rast vývoja kurzu eura pre tieto spoločnosti znamená nižšie príjmy.

Odhaduje sa, že zvýšenie o 10 % odstráni 40 základných bodov hospodárskeho rastu (HDP). Vzostup eura je tiež zlou správou pre mnoho investorov, pretože akcie kótované v dolároch nedávno stratili až 10 % svojej hodnoty.

Negatívne účinky silného eura sú však kompenzované zvýšenou dôverou v menu a pozitívnymi vyhliadkami v eurozóne.

Koniec roka 2020 a rast kurzu euro dolár

Rastúci trend, ktorý sa začal koncom mája tohto roku, sa na čas zastavil začiatkom septembra. Cena sa potom pohybovala do strany takmer do druhej polovice novembra.

Kurz začal opäť naberať silu 3. novembra 2020. V ten deň sa v USA konali prezidentské voľby, ktoré vyhral demokratický kandidát Joe Biden. Cena tak ku koncu roka 2020 vzrástla o skoro 5,5 % až k hodnote 1,224.

V medzinárodnom obchode sa euro stalo najpoužívanejším platobným prostriedkom. Vystriedalo tak americký dolár a jeho popularita naďalej rastie.

Jedným z dôvodov je skutočnosť, že počas koronavírusovej krízy FED vytlačil obrovské množstvo dolárov, čo z dlhodobého hľadiska nemôže skončiť inak ako infláciou. Americká vláda navyše v dôsledku pandémie čelí obrovskému rozpočtovému deficitu.

Prvá polovica roku 2021 v znamení vysokej volatility

V prvých piatich mesiacoch tohto roka kurz euro dolár nenabral jasný smer. Kurz EUR USD bol však veľmi volatilný, a reagoval tak okrem iného na ekonomický vývoj as ním spojený pohyb úrokových sadzieb. Menový pár zahájil rok okolo úrovne 1,22 a potom na konci marca vytvoril dno okolo 1,17. V období pred znovuotvorením ekonomiky začali investori počítať s infláciou, čo spôsobilo prudký nárast výnosov dlhopisov.

Desaťročný výnos v USA vzrástol z úrovne pod 1 % na najvyššiu hodnotu 1,75 % na konci marca. Tým sa USA stali atraktívnejším investičným rajom a zvýšil sa dopyt po dolároch. Následne sa úrokové sadzby stabilizovali na úrovni okolo 1,6 % a investori na amerických burzách zaujali vyčkávací postoj.

Od marca sa indexy pohybujú prevažne do strany, ale zároveň rastie kurz euro dolár. Úrokové sadzby v Európe sa ďalej zvyšujú, čo do značnej miery vysvetľuje oživenie kurzu euro dolár.

Jún 2021 až november 2022: EUR USD klesol o viac ako 22 %

Toto obdobie nebolo pre vývoj kurzu eura voči doláru ideálne. Od leta 2021 až do septembra 2022 došlo ku klesajúcemu trendu, kedy sa kurz dostal dokonca pod dôležitý support pod úrovňou 1,04.

Prečítajte si tiež:

LYNX: Euro/dollar verwachting 2023 – vraag naar euro houdt aan (16. 10. 2023); lynx.nl/beurs/beurs-koersen/forex-valuta/forex-analyse/euro-dollar-eurusd-koers/

LYNX: Kurz EUR USD: Přehled a prognóza pro rok 2023 (16. 10. 2023); lynxbroker.cz/investovani/burzovni-trhy/forex/forex-trading/eur-usd/

Chcete ľahko, rýchlo a profesionálne obchodovať s akciami?

Potom obchodujte s akciami prostredníctvom LYNX. Ako renomovaný online broker vám umožníme obchodovať s akciami priamo na domácich burzách. Viac informácií o online brokerovi LYNX nájdete tu.

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denné maximum
Denné minimum
---
---
---
---

Displaying the --- chart

Displaying today's chart