LYNX: Broker na penny stocks
Obchodujte pink sheet akcie po celom svete

LYNX vám umožňuje obchodovať pink sheet akcie, penny stocks a OTC akcie za mimoriadne nízkych poplatkov.

S prístupom na obchodovanie viac ako 7.000 penny stocks vám neunikne takmer žiadny investičná príležitosť.

Penny stocks sú u mnohých obchodníkov veľmi populárne, pretože za veľmi nízke ceny umožňujú rýchle zisky vďaka svojej vysokej volatilite. Na druhú stranu sú tieto akcie kvôli svojim prudkým pohybom tiež rizikové. Akcie, ktoré sa obchodujú s cenou nižšou ako $ 1 sa nazývajú penny stocks. Komisia pre cenné papiere a burzy cenných papierov v USA (SEC) však už definuje penny stocks ako akcie s cenou dokonca nižšia ako $ 5.

Tieto akcie nemôžu byť obchodované prostredníctvom amerických regulovaných búrz ako sú NYSE a NASDAQ, ale iba prostredníctvom over-the-counter (OTC) systémov ako je napr. OTC Bulletin Board (OTCBB). LYNX vám sprostredkuje prístup k týmto obchodným miestam, čo vám umožní rýchlo a ľahko obchodovať s penny stocks nielen v USA ale aj v Kanade, Austrálii, Nemecku i Holandsku.

Ikona Penny Stocks.
 • Menové konverzie podľa medzibankových kurzov s nízkymi spready

 • Obchodná platforma s rozsiahlymi funkciami objednávok

 • Pokročilé nástroje pre efektívnejšie obchodovanie

 • Ľahký prístup k zahraničným burzám a obchodným miestam OTC

 • Screener pre hľadanie penny stocks

 • Bezplatné analýzy akcií a tipy od profesionálnych traderov


Obchodná platforma pre obchodovanie penny stocks

Penny stocks broker s pokročilou obchodnou platformou

Pokiaľ chcete úspešne obchodovať s penny stocks, je kľúčové nachádzať tie správne investičné príležitosti. K tomu potrebujete nielen spoľahlivú obchodnú platformu, ale aj platformu, ktorá vám umožní tieto príležitosti vyhľadávať a zadávať pokyny tak, aby ste mohli rýchlo reagovať na trhovým vývoj.

Obchodné platformy LYNX investorom aj traderom optimálne slúžia pri obchodovaní na volatilných trhoch. Vyznačujú sa najmä vysokou stabilitou a zaručujú stály prístup na trh, a to aj vo veľmi volatilných časoch. Obchodná platforma Trader Workstation (TWS) navyše ponúka komplexné analytické funkcie s viac ako 120 ukazovateľmi, skenerom trhu s penny stocks skríningom a viac ako 60 typmi objednávok a algoritmov pre optimalizovanie vstupu a výstupu do penny stocks pozícií.

Obchodovanie Pennystocks vďaka aplikácii.

Úspech v obchodovaní Penny Stocks je otázkou technológií:

 • Viac ako 60 typov príkazov a algoritmov pre profesionálne obchodovanie
 • Možnosť obchodovať dlhé aj krátke pozície s penny stocks
 • Bezplatné obchodné nástroje ako MarketScanner
 • Stabilná aj vo vysoko volatilných trhoch
 • K dispozícii ako desktop program aj ako mobilná obchodná aplikácia


Trading nástroje pre obchodovanie pink sheet akcií

Obchodovanie pink sheet akcií s profesionálnymi trading nástrojmi

Používanie bezplatných trading nástrojov vám pomôže vysoko zefektívniť obchodovanie s penny stocks.

Obchodné nástroje boli vyvinuté najmä pre pokročilých investorov a traderov s cieľom profesionalizovať ich obchodovanie pre zvýšenie ziskovosti. Obzvlášť nástroje MarketScanner a ChartTrader majú veľké využitie, pretože pomocou niekoľkých málo kliknutí môžete nájsť, analyzovať a obchodovať penny stock vrátane možnosti obchodovať priamo z grafu.

Marketscanner

MarketScanner je veľmi užitočný nástroj pre identifikáciu sľubných akcií. Identifikuje požadované parametre ako je cena akcií, objem obchodovania, high a low cena alebo výkonnosť v priebehu niekoľkých sekúnd. Výber kritérií vyhľadávania je obrovský a robí z MarketScanneru jasnú voľbu pre analýzu penny stocks. Ak ste našli vhodnú akciu, môžete objednávku odoslať priamo z výsledkov vyhľadávania.

ChartTrader

Penny stocks sú často vystavené silným pohybom cien kvôli ich veľmi nízkej cene. Keďže sa penny stocks, rovnako ako ostatné akcie, líšia vo volatilite, je pred otvorením pozície dobré zistiť, ako cena danej akcie kolísala v minulosti. Otvorte graf, nastavte časový horizont a zistite, či by sa nákup či predaj dané akcie vyplatil. V ChartTrader môžete použiť viac ako 120 technických ukazovateľov pre jednotlivé analýzy penny stocks a obchodovať najlepšie akcie priamo z grafu.


Mobilná aplikácia pre obchodovanie penny stocks

Mobilná aplikácie
na obchodovanie s penny stocks

Obchodovanie Pennystocks priamo cez mobil.

Mobilné obchodovanie ponúka investorom mnoho výhod. Nie ste viazaní na konkrétne miesto, aby ste mohli sledovať svoje portfólio a môžete kedykoľvek reagovať, či už ide o budovanie nových zaujímavých pozícií, realizácii ziskov alebo uzavretie menej úspešných pozícií.

Zvlášť v prípade penny stocks je veľmi vhodné mať nepretržitý prehľad nad svojim účtom. S mobilnou obchodnou aplikáciou Trading App pre smartphone a tablet je to ľahké, pretože máte vždy prístup k vášmu investičnému účtu.

Obľúbenou funkciou je prihlasovanie do aplikácie v režime iba na čítanie, kedy sa môžete prihlásiť bez užívateľského mena a hesla, aby ste získali rýchly prehľad o svojom účte. Ak by ste chceli vykonať obchod je potrebné sa overiť priamo užívateľským menom a heslom alebo cez Face ID alebo Touch ID.

 • Profesionálne trading aplikácie pre obchodovanie penny stocks

 • Užitočné funkcie pre obchodovanie penny stocks na mobile

 • Obchodujte penny stocks kedykoľvek a kdekoľvek

 • Dostupné pre iOS (Apple) a Android


Obchodujte penny stocks bez skrytých poplatkov

Nízke a transparentné poplatky
pre obchodovanie penny stocks

Keď obchodujete s penny stocks, operujete na vysoko rizikovom trhu. S niekoľkými obchodmi môžete zarobiť veľa peňazí, ale môžete ich tiež stratiť. Avšak, okrem straty z obchodu, ktorý sa vyvíjal opačným smerom, môžete tiež stratiť peniaze, ak si broker účtuje príliš vysoké poplatky za obchodovanie pink sheet akcií. Trh ovplyvniť nemôžete, ale výber svojho brokera áno.

V krajinách ako je Nemecko, Holandsko alebo Austrálie závisí výška poplatku na objemoch obchodov, čo činí obchodovanie s penny stocks veľmi atraktívnym. Vďaka nízkej cene týchto akcií získate za svoju investíciu relatívne viac akcií. Avšak na trhoch ako je USA alebo Kanada sa poplatky odvíjajú od počtu zobchodovaných akcií, čo je najmä pre pink sheet investorov menej výhodné. Sme si toho vedomí a preto máme nastavenú maximálnu úroveň poplatku, ktorú investor zaplatí za transakciu s penny stock. Táto maximálna úroveň je v USA stanovená na 2% z hodnoty obchodu a v Kanade na 1% z hodnoty obchodu. Ako akciový investor určite oceníte tiež výhodné menové konverzie, ktoré prebiehajú za kurzov s veľmi úzkymi spready. Tých je dosiahnuté vďaka exkluzívnemu priamemu prístupu na medzibankový trh, kde kurzy menových párov kótuje 17 globálnych bánk.

Vyškolený špecialista zákazníckeho centra LYNX radiaci klientovi ohľadom firemného investičného účtu
Výhodné menové konverzie
Vďaka prístupu na jeden z najväčších medzibankových menových trhov vykonávate konverzie za kurzov s veľmi úzkymi a stabilnými spreadmi. Na CZK sú spready od 0,002 a EUR a USD od 0,1 pipu.
OTC obchodovanie s penny akciami prostredníctvom OTCBB a Pink Sheets
Prístup k pink sheets
a OTCBB
Cez LYNX získavate prístup k mimoburzovým obchodným systémom OTC v Spojených štátoch. Pink Sheets a OTC Bulletin Board vám poskytujú tisíce akcií pre obchodovanie.
Zákaznik zakladajúci demoúčet v LYNX.
Demo účet
pre penny stocks
Ak máte investičný účet, môžete si ľahko vytvoriť bezplatný demo účet. Tu môžete otestovať svoje stratégie obchodovania s penny stocks, než ich implementujete na vašom reálnom účte.

Poplatky za obchodovanie penny stock cez LYNX

Poplatky za pink sheet akcie v USA

Poplatok: Od $ 0.01 na akciu, minimálny poplatok $ 5, maximálny poplatok 2% z hodnoty transakcie

TransakciaPoplatok
1.000 pink sheet akcií za $0.5 za akciu$10
100.000 pink sheet akcií za 1 cent za akciu$20

Pre nákup penny stocks v USA a Kanade je poplatok založený na počte obchodovaných akcií za obchod a aplikuje sa aj minimálny poplatok a tiež maximálny, ktorý sa odvíja od hodnoty transakcie. Kompletný prehľad poplatkov nájdete na stránke Poplatky & Tarify.

Poplatky za pink sheet akcie v Nemecku

Poplatok: 0.12% z hodnoty transakcie, minimálny poplatok € 6

TransakciaPoplatok
Akcie za €2.000€6
Akcie za €6.000€7,20

Obchodovanie s penny stocks: Čo by ste mali vedieť

Definícia: Čo sú penny stocks čiže pink sheet akcie?

Penny stocks sú akcie väčšinou malých, neznámych spoločností, ale aj insolventných spoločností, ktorých hodnota je nižšia ako jedna v miestnej mene. V eurozóne majú tieto akcie trhovú hodnotu nižšiu než € 1 a vo Veľkej Británii akcie s hodnotou menšou než £ 1. V USA je definícia trochu odlišná, pretože akcie s hodnotou nižšou ako $ 5 sú už označované ako penny stocks. Tieto akcie sa často nachádza na severoamerickom, ázijskom a austrálskom trhu. Väčšina týchto vysoko špekulatívnych akcií nie je obchodovaná na regulovaných burzách. V Nemecku sa mnoho akcií obchoduje na neregulovanom over-the-counter trhu. V USA môžu byť zakúpené a predávané prostredníctvom voľnopredajných (OTC) platforiem, ako sú Pink Sheets a OTC Bulletin Board (OTCBB).

Prečo obchodovať s penny stocks?

Penny stocks sú veľmi rizikové, vysoko špekulatívne akcie, ktoré tiež ponúkajú potenciálne vysoko ziskové príležitosti. Špekulatívni investori často investujú do penny stocks, pretože aj rast hodnoty akcie o niekoľko centov sľubuje vysoké zisky. Väčšina investorov sa zvyčajne zaoberá známymi akciami s vyššou trhovou cenou. Penny stocks sú len v centre pozornosti niekoľkých obchodníkov. To zvyšuje príležitosť nájsť akcie spoločností, ktoré sú doposiaľ neznáme, ale v zásade s dobrou fundamentálnou situáciou, pôsobiace v inovačnom sektore a sľubujúce pozitívny rast. 

Výhody a riziká obchodovania penny stocks

Výhody obchodovania penny stock

Nárast cien

Penny stocks je často veľmi nestále. Aj drobný nárast hodnoty akcií môže viesť k vysokým percentuálnym ziskom.

Krátky predaj

Cena penny stocks vzhľadom k nízkemu objemu obchodovania často veľmi rýchlo vzrastie. Často však následne rýchlo klesajú späť na svoju pôvodnú hodnotu. Predaj nakrátko ponúka skúseným investorom zaujímavé príležitosti na zhodnotenie investícií.

Podhodnotené spoločnosti

Tiež medzi penny stocks sú aj akcie spoločností, ktoré sú fundamentálne zdravé. Podhodnotené spoločnosti, ktoré doteraz neobjavila široká verejnosť, môžu ponúkať vysoký rastový potenciál.

Spätné prevzatie

Tento spôsob je uplatňovaný vtedy, ak chce spoločnosť vstúpiť na burzu, ale chce sa vyhnúť nákladnej počiatočnej verejnej ponuke (IPO). Na burze je často kótované veľké množstvo spoločností, ktoré sú v úpadku a nevykazujú už skoro žiadnu činnosť. Cieľom je získať dostatočné množstvo akcií a rozhodujúci podiel v spoločnosti, ktorá je už na burze obchodovaná. Potom dôjde k zlúčeniu s danou verejne obchodovanou spoločnosťou. Týmito zadnými dverami sa tak súkromná spoločnosť môže dostať na burzu a stať sa verejne obchodovateľnou spoločnosťou.

Riziká obchodovania penny stocks

Riziko straty

Penny stocks sú vysoko špekulatívne cenné papiere, ktoré často zostávajú na rovnakej úrovni niekoľko rokov alebo sú podcenené. Okrem toho existuje riziko, že objem obchodovania klesne a ceny ponúk a dopytov budú veľmi vzdialené. Vždy tiež existuje riziko úplnej straty investície.

Navyše pri shortovaní hrozí riziko
neobmedzenej straty vzhľadom na možnosť neobmedzeného rastu ceny akcie.

Netransparentnosť

Spoločnosti, ktoré sú obchodovateľné na neregulovanom voľnom trhu, nie sú viazané prísnymi predpismi regulovaných búrz. Napríklad zverejňovanie výročných správ a súvah nie je povinné. Pre investora to znamená menej transparentnosti a tým aj väčšie riziko.

Klamlivé ponuky

V spojení s penny stocks existujú klamlivé ponuky. Jedná sa o e-maily, ktoré vám poradia, aby ste zakúpili akcie s údajne výbornými vyhliadkami. Cieľom týchto e-mailov je prilákať do obchodu čo najviac investorov. Vzhľadom k náhlemu objemu sa cena akcií krátkodobo zvýši, z čoho odosielatelia e-mailu realizujú zisk.

Špecifické riziko spoločnosti

Nesprávne rozhodnutie manažmentu, slabý predaja alebo pokles zisku môžu negatívne ovplyvniť cenu akcií a vyplácanie dividend.

Menové riziko

Pri investovaní do akcií na populárnych zahraničných trhoch ako je Austrália, Ázie a USA, existuje vždy menové riziko. To môže negatívne ovplyvniť návratnosť investícií.


Obchodujte s Penny stocks online

Prečo obchodovať penny stocks cez LYNX?

Online broker LYNX vám umožní obchodovať s penny stocks po celom svete a získať prístup na populárne trhy ako sú USA, Kanada, Austrália a Nemecko. To vám otvára celý rad investičných príležitostí. Na celom svete je k dispozícii viac ako 10.000 akcií. Iba v USA je na trhu OTC ponúkané viac ako 7.000 akcií. Obchodovaním s penny stocks priamo na týchto trhoch ťaží z vyšších objemov obchodovania a užších spreadov. Okrem toho môžete nielen ťažiť z rastúcich cien penny stocks cez LYNX, ale aj z poklesu, pretože u rady penny stocks môžete vykonávať predaj nakrátko.

 • Obchodujte penny stocks za nízke poplatky
 • Výhodné menové konverzie
 • Užívateľsky prívetivý softvér
 • Obchodovanie penny stock cez aplikáciu
 • Veľký výber typov objednávok
 • Ochrany vkladov
 • MarketScanner pre hľadanie penny stocks
 • Individuálne ponuky pre častých obchodníkov

LYNX - Viac ako penny stocks broker

Prostredníctvom online brokera LYNX môžete obchodovať nielen penny stocks. Viac informácií o ďalších produktoch nájdete tu: