Microsoft akcie

Zaujíma vás aktuálna cena akcie Microsoft? Spoznajte výkonnosť, fundamentálne údaje a analýzy akcie. Aktuálne dividendy, trhová kapitalizácia a ďalšie informácie pre investorov. Zistite, ako sa kurz vyvíjal v čase. Graf akcie vám ponúkne údaje o cene akcie za rôzne časové obdobia.

Microsoft Corp.
ISIN: US5949181045
Symbol: MSFT | Burza: ---

Naposledy aktualizované:--- hod.

---

USD

---USD
---
Denné maximum
---
Denné minimum
---
Ako obchodovať akcie Najlepšie akcie
  • 1 D
  • 1 W
  • 1 M
  • 6 M
  • YTD
  • 1 Y
  • 5 Y
  • Max
Čítaj viac

Predošlá analýza akcie Microsoft

Akcie Microsoft sú opäť v centre pozornosti. Spoločnosť oznámila výsledky za 3. kvartál 2022. Tržby dosiahli 49,36 miliárd USD a rast zaznamenali všetky 3 hlavné divízie spoločnosti. Prebehlo tiež mimoriadne valné zhromaždenie Activison Blizzard. 98% akcionárov hlasovalo za to, aby Microsoft kúpil firmu za 95 USD za akciu.

Poďme si teda rozobrať aktuálne hospodárske výsledky spoločnosti Microsoft. Nebude chýbať ani cenový graf akcie Microsoft a odhady na vývoj v budúcom štvrťroku.

Akvizícia Microsoft s Activision Blizzard za 68,7 miliardy USD

Microsoft oznámil plán na akvizíciu vydavateľa videohier Activision Blizzard za 68,7 miliardy dolárov. Ide o najväčšiu transakciu v 47-ročnej histórii Microsoftu.

Mimoriadne valné zhromaždenie Activision Blizzard prebehlo 28. 4. 2022. Akcionári tu schválili odkúpenie spoločnosti Microsoftom za 95 USD za akciu. Pre transakciu sa vyslovilo viac ako 98 % hlasujúcich akcionárov. Očakáva sa, že finálna transakcia by mala byť uzavretá do 30. júna 2023.

„Dnešné hlasovanie našich akcionárov potvrdzuje naše spoločné presvedčenie, že v spojení so spoločnosťou Microsoft budeme mať lepšiu pozíciu na vytváranie hodnôt pre našich hráčov a ešte viac príležitostí pre našich zamestnancov.“

Bobby Kotick – generálny riaditeľ Activision Blizzard

Microsoft tiež uzavrel akvizíciu s Nuance Communications a stanovil stratégiu pre expanziu v zdravotníctve.

Akcie Microsoft: Výsledky za 3. štvrťrok roku 2022

Generálny riaditeľ Satya Nadella dokázal vykonať spoločnosť zložitým obdobím v dobe koronaviru. Aj teraz sa v dobe vysokej inflácie a rastúcich úrokových sadzieb Microsoftu darí rásť. Produkty Azure aj Office naďalej ťažia z trendu hybridnej práce a home office. Tie sa stali normou najmä v dobe pandémie a lockdownov. Problémy s dodávateľskými reťazcami ale pretrvávajú. Najmä pri produktoch Microsoft Surface a Xbox.

Tržby Microsoftu sa v 3. štvrťroku, ktorý skončil 31. marca, medziročne zvýšili o 18 % a predstavovali 49,36 miliárd USD. V predchádzajúcom štvrťroku išlo o nárast o 20 %. Výdavky na predaj a marketing dosiahli celkom 5,6 miliardy USD. Je to o 10 % viac ako v rovnakom štvrťroku predchádzajúceho roka a najrýchlejší rast za viac ako tri roky. Čistý zisk na akciu dosiahol 2,22 USD.

Investori Microsoftu mohli v treťom štvrťroku opäť počítať so spätným odkúpením akcií a výplatou dividendy v celkovej výške 12,4 miliardy USD, čo je 25% nárast oproti predchádzajúcemu fiškálnemu roku.

V Microsofte si myslí, že rast ešte zďaleka nie je na konci. Podľa generálneho riaditeľa sa technológie stanú stále dôležitejšou súčasťou globálnej ekonomiky. Aby to spoločnosť využila, pokračuje v inováciách a investovaní na rôznorodých trhoch.

Spoločnosť rozdeľuje svoje príjmy do troch hlavných segmentov. Tými sú Productivity and Business Processes, Intelligent Cloud a More Personal Computing.

Výnosy z bezpečnostných produktov a služieb spadajú do každého z troch segmentov spoločnosti Microsoft. Príjmy zo zabezpečenia vzrástli v roku 2021 takmer o 45 %. To je viac ako u ktorejkoľvek inej hlavnej kategórie produktov. Spoločnosť zverejnila finančné údaje zo svojho podnikania v oblasti zabezpečenia prvýkrát v minulom roku.

Chcete získať zadarmo tipy na zaujímavé akcie?

Odoberajte pravidelný týždenný akciový newsletter Breakout Trader. Každý týždeň tip na obchodovanie štyroch svetových akcií.

  • Toto pole je pre validačné účely a mal by zostať nezmenený.

Microsoft: Divízia Productivity and Business Processes

Microsoft vlastní veľmi rozsiahle portfólio produktov. Patria medzi ne predovšetkým Office 365 (vrátane Skype), Dynamics 365 (Cloudové aplikácie ERP a CRM) a LinkedIn. Tento segment celkovo vzrástol o 17 % na 15,8 miliardy USD.

Príjmy LinkedIn medziročne predstavovali 3,44 miliardy USD (+34 %). Počet ľudí, ktorí boli najatí cez LinkedIn vzrástol až o 88%. Podľa finančnej riaditeľky Microsoftu Amy Hood by tržby LinkedIn mali naďalej rásť, najmä vďaka priaznivej situácii na trhu práce.

Microsoft: Intelligent Cloud divízia

Pre Microsoft ide o dôležitý segment. Vygeneroval tržby 19 miliárd USD a jedná sa o 26% rast.

Platforma Azure a ďalšie cloudové služby opäť dokázali zaznamenať pôsobivé tempo rastu o 46 %, podobne ako v predchádzajúcom štvrťroku. K Azure sa postupne presúvajú veľké firmy ako Bridgestone, Blackrock, Lufthansa, Atos, Chevron, Fujitsu, Woolworths, Boeing, Kraft Heinz a Westpac.

Microsoft: Divízia More Personal Computing

Tržby tejto divízie dosiahli 14,52 miliardy USD. Ide o nárast o 11 %. Patria sem napríklad Windows, Xbox a tablety a laptopy Surface. Predaje hernej konzoly Xbox prekonali očakávania. Vzrástli o 4%. A to aj napriek pretrvávajúcim problémom s dodávateľským reťazcom a nedostatkom čipov.

Výhľad spoločnosti Microsoft na 4. kvartál roku 2022

V divízii Productivity and Business Processes spoločnosť predpovedá pre štvrtý štvrťrok tržby medzi 16,65 až 16,9 miliardami USD. To by znamenalo rast približne o 5,4 % oproti tomuto štvrťroku.

Pri Intelligent Cloud je očakávanie medzi 21,1 a 21,35 miliardami USD, čo je zhruba 11 % oproti tomuto štvrťroku. V divízii More Personal Computing Microsoft očakáva rast o približne 1% až na 14,95 miliardy USD.

Očakáva sa, že vojna na Ukrajine bude mať negatívny vplyv vo výške 110 miliónov USD na príjmy v 4. štvrťroku 2022.

Akcie Microsoft a rastúca dividenda

Microsoft vyplácal za posledné dva štvrťroky štvrťročnú dividendu vo výške 0,62 dolára na akciu. To zodpovedá ročnej dividende 2,48 USD na akciu Microsoftu. Pri cene 290 USD to znamená dividendový výnos 0,86%.
Od roku 2010 sa dividenda zvýšila z 0,13 USD za štvrťrok na 0,62 USD za štvrťrok. Dividenda teda tiež rastie.

Aktuálny cenový graf akcie Microsoft (MSFT)

Ako je z grafu vidieť, cena akcie MSFT sa dlhodobo nahádzala v rastúcom trende. Historické maximum bolo dosiahnuté v novembri 2021, kedy sa cena dostala až k 350 USD. Táto hranica ale nebola prekonaná a začiatkom roku 2022 cena akcie zažila pokles.

Cenový graf akcie Microsoft
Týždenný graf akcie MSFT od decembra 2017 do apríla 2022. Zdroj: Trader Workstation (29. 4. 2022)

Cena akcie MSFT sa od januára roku 2022 už dvakrát neúspešne pokúsila preraziť rezistenciu v oblasti okolo 310 USD. Uvidíme, či sa akcia Microsoft dostane cez túto hranicu na tretí pokus. Pokiaľ rezistencia odolá, mohlo by to znamenať problém. V prípade, že cena klesne pod hranicu 260 USD, pôjde o potvrdenie konca rastúceho trendu.

História spoločnosti Microsoft

Microsoft je americká akciová nadnárodná spoločnosť so sídlom v Redmonde v štáte Washington. Zaoberá sa vývojom, výrobou, licencovaním a podporou širokej škály produktov a služieb, ktoré sú späté predovšetkým s technológiami.

Bola založená 4. apríla 1975 za účelom vývoja a predaja programovacieho jazyka BASIC pre Altair 8800. V polovici osemdesiatych rokov začala dominovať trhu s operačnými systémami pre domáce počítače so systémom MS-DOS. Potom nasledovala séria operačných systémov Microsoft Windows.

Postupom času Microsoft ovládol aj trh s kancelárskymi programami vďaka Microsoft Office. Spoločnosť zlikvidovala svojich konkurentov v podstate tým, že začala všetky kancelárske programy predávať v jednom balíčku. Vtedajšia konkurencia nestačila na tento krok dostatočne rýchlo zareagovať.

S Microsoftom sa tiež spája meno jeho spoluzakladateľa Billa Gatesa. V súvislosti s ním sa doteraz špekuluje, koľko prototypov na prelome 70. a 80. rokov okopíroval od konkurencie, aby ich potom sám uviedol na trh. Ešte za svojho života ho zakladateľ Apple Steve Jobs vo svojej biografii kvôli tomu označil za človeka bez vlastných nápadov.

V súčasnej dobe má Microsoft globálne asi 150-tisíc zamestnancov. Údaj však zahŕňa stálych pracovníkov, takže spolu s ďalšími externými spolupracovníkmi v rámci outsourcingu môže byť číslo mnohonásobne vyššie.

Obchodujte akcie Microsoft prostredníctvom LYNX

Či už ste intradenný obchodník alebo dlhodobý investor, môžete využiť vynikajúcu ponuku spoločnosti LYNX, pretože vám za priaznivé poplatky umožníme obchodovať s najrôznejšími finančnými inštrumentmi ako sú napríklad akcie, ETF, futures, opcie, CFD a forex. Ďalej pre vás pravidelne pripravujeme naše týždenné investičné newslettre a vysielame vzdelávacie webináre. Vďaka LYNX môžete obchodovať v reálnom čase prostredníctvom profesionálnych obchodných platforiem.

Chcete previesť zahraničné ceny akcií alebo ceny ETF na eurá? Potom použite prevodník mien. Navyše pre vás pravidelne zverejňujeme aktuálne obchodné príležitosti na trhu a novinky zo sveta investícií v rámci Investičného portálu. V prípade akýchkoľvek otázok môžete bezplatne využiť našu klientsku podporu.

Čítajte tiež:

Ďalšie použité zdroje:

DHONDT, J. Microsoft klopt opnieuw de verwachtingen. LYNX [online]. Vydané 27. 4. 2022 [cit. 29 . 4. 2022]. Dostupné na: https://www.lynx.nl/beurs/beurs-koersen/aandelen/aandeel-microsoft/#microsoft-klopt-opnieuw-verwachtingen

Analýzy & Tipy

Kúpte akcie Microsoft

Zaujímate sa o nákup akcií Microsoft? Zistite dôležité aktuálne informácie, novinky a analýzy.

Pre úspešné investovanie do akcií je tiež vhodné vybrať si kvalitného brokera. Obchodujte akcie Microsoft za nízke poplatky a za použitia stabilnej obchodnej platformy. Online broker LYNX vám ponúka kvalitné podmienky pre trading akcií Microsoft. Zistite viac o výhodách obchodovania akcií prostredníctvom LYNX.

Online broker LYNX: Zistite viac

Microsoft cena akcie

Posledná obchodná cena
Zmena v USD
Zmena v %
Dátum
Čas
Burza
Tržná kapitalizácia
Počet emitovaných akcií
Otváracia cena
Zatváracia cena predchádzajúceho dňa
Denné minimum
Denné maximum
Ročné minimum
Ročné maximum
Minimum za 52 týždňov
Maximum za 52 týždňov

Microsoft akcie: Údaje spoločnosti v USD

Dividendový výnos
Rentabilita tržieb
Tržby na akciu
Cashflow na akciu
Podiel investícií do kapitálu
Podiel práce ku kapitálu
Prevádzkový kapitál (mil.)
Ukazovateľ krytia A
Ukazovateľ krytia B
Ukazovateľ krytia C
Návratnosť investície
Pomer cien ziskov
Pomer peňažných tokov
Podiel vlastného imania
Podiel dlhu na financovanie
Cudzie zdroje / Vlastný kapitál
Krátkodobá likvidita
Skúška úverovej bonity
Bežná likvidita

Microsoft akcie: Informácie o spoločnosti Microsoft Corp.

Microsoft Corp. je najväčšia softvérová spoločnosť na svete. Sídlo má v Spojených štátoch v meste Redmond. V roku 1975 ju založili Bill Gates a Paulen Allen. Spoločnosť vyrába a ponúka širokú škálu softvérových produktov pre stolové počítače, notebooky, tablety a smartfóny. Medzi najznámejšie produkty spoločnosti patrí operačný systém Windows a kancelársky balík MS Office, ktorý obsahuje aplikácie ako Word, Excel, Power Point a ďalšie. Spoločnosť Microsoft vytvára softvér nielen na maloobchodnej úrovni, ale zameriava sa aj na firemných zákazníkov. Vyvíja aplikácie na správu serverov, multimediálne aplikácie, internetové platformy alebo vývojové prostredia (napr. Visual Studio).

Microsoft vlastní internetový vyhľadávač Bing, sociálnu sieť LinkedIn a počítačovú telefónnu aplikáciu Skype. V menšej miere sa spoločnosť zameriava aj na výrobu hardvéru. Medzi jej neznámejšie produkty patrí tablet Surface, smartfón Windows Phone a herná konzola Xbox.

Akcie spoločnosti Microsoft patria k blue chipom Dow Jones index a v oblasti technológií Index Nasdaq 100.

Adresa
MICROSOFT CORP.
Microsoft Way 1
98052-6399 Redmond, Washington
USA

Telefon
+1-425-882-8080

Fax
+1-425-936-7329

Email
msft@microsoft.com

Internet
www.microsoft.com

"

Address
MICROSOFT CORP.
Microsoft Way 1
98052-6399 Redmond, Washington
USA

Phone
+1-425-882-8080

Fax
+1-425-936-7329

Email
msft@microsoft.com

Internet
www.microsoft.com