Burzové novinky a tipy

Akciový trh je fascinujúca téma a ľudia sa o neho zaujímajú po stáročia. Niektoré princípy navyše po celú dobu zostávajú nemenné. Cena sa určuje na základe dopytu a ponuky. Burza ako taká sa ale v priebehu času výrazne premenila.

Globalizácia a zapojenie počítačov do obchodovania burzu úplne zmenili. V roku 2021 sa tak burza riadi úplne inými princípmi. Aj obchodovanie na nej vyzerá inak ako v minulom storočí. Akciovému trhu dominujú najmä technologické spoločnosti, ktoré si často vedú lepšie ako tradičné akcie z indexu DAX. S tým sa tiež mení správanie investorov, ktorí sa zameriavajú na trhy, ktoré sľubujú vyššie výnosy.

Vďaka rastúcej digitalizácii sa správy z akciových trhov šíria po celom svete v rámci niekoľkých sekúnd. To má svoj dopad aj na akciový trh. Veľa akcií (napríklad Apple alebo Daimler) reagujú na tieto správy veľmi rýchlo, a preto profesionálni obchodníci musia sledovať najnovšie správy z akciových trhov. Neustály prísun informácií a nutnosť rýchlej reakcie tak investorom sťažuje prijímať zmysluplné investičné rozhodnutia. Pre úspešné obchodovanie na akciovom trhu v roku 2021 je nutné byť dobre informovaný a pravidelne a podrobne analyzovať trhy. Je nutné sledovať trendy na akciovom trhu a vyberať z tých najlepších akciových tipov.

Burzové tipy pre začiatočníkov a profesionálov

V našich burzových tipoch sa pozeráme na akciové trhy z rôznych perspektív. Zameriavame sa ako na začiatočníkov, ktorí nemajú žiadne skúsenosti s akciovým trhom, rovnako tak ako na profesionálnych obchodníkov a investorov, ktorí hľadajú zasvätené obchodné tipy.

Predstavíme vám napríklad najdôležitejšie svetové akciové trhy. Dáme vám tipy, čo robiť v prípade krachu akciového trhu a upozorníme vás na nebezpečenstvá, ktoré na akciovom trhu číhajú. Tiež vám ponúkneme rady a tipy na aktuálne investičné trendy a upozorníme na ekonomické udalosti, ktoré ovplyvňujú akciový trh. V našej rubrike “Burza aktuálne” (Aktuálne z burzy) vás informujeme o najnovších správach z burzy.

Aktuálne akciové tipy v roku 2024