Klientská podpora

Vyškolený personál zodpovedný za otázky klienta LYNX ohľadom investovania

Prvotriedny servis a podpora priamo od skúsených investičných špecialistov sú v spoločnosti LYNX štandardom.

Bez ohľadu na to, či sa len zaujímate o naše brokerské služby alebo potrebujete pomoc ako klient. Kontaktujte nás cez e-mail, chat alebo telefón alebo navštívte naše centrum podpory, kde nájdete desiatky návodov. Prihláste sa k odberu nášho newsletteru a získajte aktuálne burzové novinky, prípadne si stiahnite našu obchodnú platformu.

Kontakt

Objavte všetky možnosti, ako LYNX kontaktovať. Naša klientská podpora je tu pre vás.

Platformy

Stiahnite si obchodné platformy a obchodné aplikácie. Posuňte svoje obchodovanie na vyššiu úroveň.

Vzdialená pomoc

Ak potrebujete našu pomoc či asistenciu priamo vo vašom počítači, ste na správnom mieste.

Vzdelávanie

Všetko, čo potrebujete vedieť o obchodovaní na burze. Tipy na akcie, ETF, futures alebo opcie.


Ikona centrum podpory online brokera LYNX

Centrum podpory

Navštívte naše centrum podpory, kde zodpovieme všetky otázky týkajúce sa služieb LYNX:

  • Prvé kroky pre nových klientov LYNX

  • Informácie o správe účtu a jeho nastavenie

  • Podrobné vysvetlenie a návody na obchodnej platforme

  • Pokročilé nastavenia obchodných príkazov

  • Tipy pre používanie našej webovej obchodné platformy

  • Návody pre mobilné obchodné aplikácie

  • Pokročilé detaily jednotlivých investičných inštrumentov

Prejsť do Centra podpory

Často kladené otázky

Ako môžem otvoriť účet?

Pre otvorenie účtu prostredníctvom online brokera LYNX u IBIE, jednoducho vyplňte náš online formulár na otvorenie účtu. Potom v zabezpečenom prostredí nahráte potrebné dokumenty pre otvorenie účtu. Formulár na otvorenie účtu môžete začať vypĺňať tu: Otvoriť účet

S akými produktmi môžem obchodovať?

Získavate prístup k širokej palete investičných inštrumentov. Môžete obchodovať akcie, ETF, opcie, futures, forex, CFD, warranty a certifikáty. Viac informácií o ponuke obchodovateľných produktov nájdete na stránke Online Broker.

Aké sú poplatky za príkaz?

Poplatky za obchodné príkazy závisia na obchodovaných produktoch a mieste a objemu obchodu. Akcie môžete obchodovať od 5,00 USD v USA a od 6,00 EUR v Nemecku. U opcií a futures sa poplatky odvíjajú od počtu zobchodovaných kontraktov, kedy cena za jeden kontrakt v USA je od $ 4,00 a v Európe za € 3,00, minikontrakty môžete obchodovať už za 2,50 USD na amerických burzách a 1,5 EUR na európskych burzách. Poplatky štandardne zahŕňajú aj náklady tretím stranám. Viac informácií o poplatkoch a ďalších nákladoch nájdete na stránke Poplatky & Obchodné podmienky.

Aké obchodné platformy sú k dispozícii?

Máte na výber z niekoľkých platforiem pre obchodovanie. Trader Workstation (TWS) je bezplatná profesionálna obchodná platforma, ktorú si môžete nainštalovať do svojho počítača. Jedná sa o jednu z najmodernejších a najkvalitnejších obchodných platforiem na svete s množstvom profesionálnych obchodných nástrojov pre pokročilých traderov a investorov. Pre investorov, ktorí preferujú menej komplexné prostredie sme vyvinuli LYNX+. Skrze túto platformu môžete obchodovať priamo prostredníctvom svojho prehliadača bez toho, aby ste museli inštalovať akýkoľvek softvér. K dispozícii sú aj obľúbené obchodné aplikácie pre iOS a Android, pomocou ktorých môžete ľahko obchodovať pomocou mobilných zariadení.

Aké typy príkazov sú k dispozícii?

Samozrejmosťou sú štandardné typy príkazov ako Market, Limit a Stop. Okrem toho máte k dispozícii mnoho ďalších inteligentných typov príkazov a algoritmov. Vyberte si z rôznych trailing príkazov alebo obmedzte svoj príkaz z hľadiska času. Platforma Trader Workstation (TWS) vám ponúka viac ako 60 rôznych typov príkazov a algoritmov.

Aké technické indikátory sú k dispozícii?

S online brokerom LYNX môžete analyzovať akcie aj ďalšie investičné inštrumenty s viac ako 120 indikátormi. Okrem všetkých známych indikátorov ako sú kĺzavé priemery, MACD alebo RSI, nájdete tiež nespočet menej známych indikátorov, ktoré sa tešia obľube pokročilých a profesionálny investorov a traderov.

Sú k dispozícii živé dáta?

U online brokera LYNX môžete obchodovať s kurzami v reálnom čase, ktoré sa v obchodnej platforme aktualizujú niekoľkokrát za sekundu. Mnoho živých dát je dostupných bez poplatku, iné si môžete pohodlne predplatiť v správe účtu. Predplatené dáta sú na kalendárny mesiac a môžete ich kedykoľvek zrušiť.

Je môj účet dostatočne zabezpečený?

LYNX spolupracuje so spoločnosťou Interactive Brokers Ireland Limited ( “IBIE”), u ktorej sú vedené účty klientov. IBIE je dcérskou spoločnosťou americkej spoločnosti Interactive Brokers LLC ( “IBKR”) obchodované na NASDAQ. Jedná sa o jednu z najväčších a najskúsenejších brokerských spoločností na svete s viac ako 30 rokmi skúseností. Váš majetkový účet je vedený na oddelených účtoch v IBIE. To znamená, že vaše hotovostné vklady sú vedené oddelene od aktív brokera. Váš účet spadá pod írsku kompenzačnú schému (www.investorcompensation.ie), ktorá kompenzuje straty do 90% do maximálnej výšky 20.000 eur. Okrem vyššie uvedeného kladieme silný dôraz na najvyššie technické a bezpečnostné štandardy pre zaistenie chodu našich systémov a ochrany dát.

Aké typy účtu existujú?

Prostredníctvom online brokera LYNX vám môže byť u IBIE otvorený majetkový účet ako individuálny účet, zdieľaný účet alebo firemný účet s ohľadom na vlastnícku štruktúru účtu. S ohľadom na funkčnosť účtu si môžete otvoriť hotovostný účet alebo maržový účet. Maržový účet vám ponúka viac obchodných možností, ako napríklad predaj nakrátko, výpis opcií a obchodovanie na maržu, ktorým sa však môžete dostať k stratám presahujúcich váše vklady. Ako klient LYNX si môžete vyskúšať náš demo účet. S demo účtom môžete obchodovať bez rizika a za reálnych trhových podmienok si tak môžete vyskúšať nové obchodné stratégie.

Ako funguje prevod účtu?

Potom, čo si otvoríte účet skrze LYNX u IBIE, môžete ľahko a rýchlo previesť akékoľvek cenné papiere z účtu, ktorý máte v inej banke alebo iného online brokera. V správe účtu nájdete formulár, v ktorom zadáte všetky pozície, ktoré majú byť prevedené. Ten potom odošlete svojmu predchádzajúcemu brokerovi.