Ako kúpiť akcie

Tu nájdete všetko, čo potrebujete vedieť, keď sa rozhodnete kúpiť akcie – od základov obchodovania s akciami, cez klady a zápory investovania do akcií, až po konkrétne tipy na to, čo je potrebné na hľadaní akciových trhoch pre vybudovanie úspešného akciového portfólia.

Akcie sú jednoznačne medzi investormi najobľúbenejšie cenné papiere. Keďže nákup akcií je jednoduchý a riziko limitované, jedná sa o vhodný investičný nástroj pre nováčikov na kapitálových trhoch. Každý akciový investor sa neustále stretáva s rovnakými otázkami: Ktoré akcie kúpiť? Kedy? Na ktorej burze? V našich akciových sprievodcoch vám vysvetlíme, ako a kde nakúpiť akcie online a ako nájsť tie najlepšie pre váš investičný účet.

Akcie pre začiatočníkov - Tipy a rady

Pokiaľ chcete kúpiť akcie, mali by ste vedieť, ako na to. Úvod a základné inštrukcie pre začiatočníkov sú nevyhnutným predpokladom pre úspech na kapitálových trhoch.

Keďže ceny akcií môžu nielen rásť, ale aj klesať, investície do akcií so sebou vždy nesú určitú mieru rizika. V dlhodobom horizonte však majú akcie tendenciu fungovať dobre a generovať vyššie výnosy než termínovaný vklad, avšak s určitými výkyvmi. Investori do akcií môžu tieto výkyvy využiť vo svoj prospech – ak vedia ako.

S LYNX sa môžete naučiť, ako efektívne nakupovať akcie a neustále získavať nové vedomosti o obchodovaní s cennými papiermi, kým nebudete rozumieť tomu, na čo by ste mali na akciových trhoch zameriavať svoju pozornosť a za akých okolností sa oplatí investovať do akcií. So vzdelávacím programom LYNX sa rýchlo zo začiatočníkov na kapitálových trhoch stanete profesionálmi.

Nákup a predaj akcií - Ako to funguje

Ak chcete investovať do akcií, prvým krokom je založenie investičného účtu v banke alebo online brokera.

Ďalej si musíte definovať svoje investičné ciele – niektorí dúfajú, že rýchlo zbohatnú, zatiaľ čo iní chcú dlhodobo a stabilne zhodnocovať svoj kapitál. Potom môžete vybrať konkrétne akcie, do ktorých chcete investovať. Môžete sa spoľahnúť na akciové tipy alebo analýzy akcií LYNX, kde si môžete rýchlo osvojiť základy obchodovania, ako je tvorba grafov a samotná fundamentálna analýza.

Väčšina nováčikov spočiatku kupuje renomované akcie, ako sú akcie Apple, Amazon alebo Microsoft. Vždy je však vhodné rozšíriť svoj investičný horizont a zahrnúť do zoznamu sledovaných akcií nové spoločnosti, pretože aj iné akcie dosahujú vysokú mieru rastu. Investovať do akcií áno, alebo nie? Táto otázka bude automaticky zodpovedaná, akonáhle získate počiatočné praktické skúsenosti a pochopíte potenciál tejto triedy aktív. Z tohto dôvodu sa odporúča najprv nakupovať a predávať akcie prostredníctvom demo účtu.

Sprievodca nákupom akcií v 2024