LYNX: Akciový broker
pre všetkých investorov a traderov

Obchodovanie akcií u online brokera LYNX

Obchodujte prostredníctvom LYNX za nízke a transparentné poplatky na najväčších akciových burzách po celom svete.

LYNX vám zaisťuje nákup a predaj akcií priamo na hlavných svetových akciových burzách. Okrem amerických búrz NYSE a Nasdaq máte prístup k európskym burzám ako sú Xetra, Frankfurtská burza a mnoho ďalších. Okrem hlavných svetových búrz môžete obchodovať aj na burzách v Kanade, Číne, Austrálii a celkovo na viac ako 150 burzách v 33 krajinách.

Či už ste súkromný investor, ktorý vykonáva len niekoľko akciových obchodov ročne, dividendový investor, intradenný obchodník alebo swingový obchodník – LYNX je správnym brokerom pre všetky typy obchodníkov. Okrem nízkych poplatkov za obchody určite oceníte konverzie za výhodných medzibankových kurzov s veľmi úzkym a stabilným spreadom. Navyše môžete obchodovať akcie dlho pred otvorením burzy a po uzavretí burzy vďaka širokému premarketu a aftermarketu.

Akcie môžete obchodovať na platformách, ktoré sú prispôsobené potrebám všetkých akciových investorov. V LYNX si zakladáme na kvalitnom klientskom servise, ktorý dostanete od skúsených traderov a investorov. LYNX je akciový broker pre každého seriózneho akciového investora i tradera.

 • Nízke a transparentné poplatky na obchodovanie akcií

 • Výhodné menové konverzie za medzibankové kurzy

 • Oceňovaná platforma pre obchodovanie s akciami so 60 typmi príkazov

 • Profesionálne nástroje pre efektívnejšie obchodovanie akcií

 • Široká ponuka trhov a inštrumentov po celom svete

 • Obchodovanie pred otvorením burzy a po jej uzavretí na premarket a aftermarket

 • Možnosť kombinácie s opciami pre zaistenie alebo dodatočný príjem

 • Pravidelné bezplatné investičné tipy a analýzy akcií


Obchodná platforma pre obchodovanie akcií

Akciový broker so stabilnou obchodnou platformou

Pokiaľ chcete úspešne obchodovať s akciami, budete potrebovať nielen dobré obchodné nápady, ale aj pokročilú obchodnú platformu, ktorá zefektívni vaše obchodovanie.

DLYNX zaisťuje akciovým investorom a traderům platformy, ktoré umožnia preniesť na trh obchody aj pri vysokej volatilite. Okrem stability, obchodné platformy bodujú s mnohými ďalšími výhodami. Máte napríklad prístup k viac ako 60 typom príkazov a algoritmov, ktoré vám pomôžu efektívne realizovať vašu obchodnú stratégiu. Obchodná platforma vám navyše ponúka unikátnu funkciu Smart Routing, ktorá inteligentne prepája burzy medzi sebou. Nákup či predaj akcií je tak skrze LYNX vyplnený vždy na najlepšie možné cene. Profesionálne nástroje pre obchodovanie akcií uspokojí aj tých najnáročnejších akciové investorov a traderov a dajú vám výhodu oproti ostatným obchodníkom.

Mobilný telefón a laptop s otvorenými obchodnými platformami, cez ktoré môžete obchodovať u LYNX


Úspech na akciovom trhu je otázkou technológií:

 • Akcie vždy obchodujete za najlepšiu cenu vďaka funkcii Smart Routing
 • Viac ako 60 typov príkazov a algoritmov
 • Profesionálne obchodné nástroje ako sú ChartTrader, BookTrader alebo Market Scanner
 • Stabilná platforma aj pri veľmi vysokej volatilite
 • Platforma je dostupná pre počítač aj ako mobilné obchodné aplikácie pre chytrý telefón a tablet


Obchodní nástroje pro akcie


Akciový broker s výkonnými trading nástrojmi

So správnymi trading nástrojmi je obchodovanie jednoduchšie. Akciový broker LYNX vám zadarmo poskytuje profesionálne trading nástroje pre jednoduchšie a efektívnejšie obchodovanie s akciami.

Každý úspešný obchod začína presnou analýzou. Nástroje ChartTrader a MarketScanner boli vyvinuté špeciálne pre akciových obchodníkov. ChartTrader vám umožnia nákup a predaj akcií priamo z grafu, v ktorom vykonávate technickú analýzu, vrátane následného riadenia pozície. MarketScanner vám umožní vybrať akcie, ktoré spĺňajú vaše špecifické požiadavky.

MarketScanner môžete filtrovať akcie s výberom mnohých populárnych parametrov skenovania ako sú dividendový výnos, najviac rastúce či klesajúce akcie, najviac obchodované akcie a mnoho ďalších. Môžete si zostaviť vlastné filtre a uložiť ich pre pravidelné používanie. MarketScanner vám dáva takmer neobmedzený výber vyhľadávacích kritérií. Ak ste si našli vhodnú akciu, môžete zadať príkaz priamo z tohto nástroja.

Šablóny Marketscanneru pre získanie prehľadu.

ChartTrader máte k dispozícii výkonný nástroj, ktorý vám umožní kedykoľvek vytvoriť pokročilú technickú analýzu. Môžete otvoriť viac grafov v rovnakom okne, porovnávať rôzne akcie či iné produkty a flexibilne voliť obdobie grafov pre svoje porovnanie. Dáta na grafe možno porovnávať na perióde jednej minúty až piatich rokov. Okrem linkových grafov môžete samozrejme zobraziť aj stĺpcové či sviečkové grafy. Použite viac ako 120 technických indikátorov pre analýzu jednotlivých akcií a obchodujte akcie priamo z grafu. V grafe si môžete nastaviť inteligentné tlačidlá pre zrýchlenie tradingu. ChartTrader vám ponúka neobmedzené možnosti

Detail obchodného nástroje ChartTrader, vďaka ktorému môžete zadávať obchodné príkazy priamo z grafu

Obchodovanie mimo otváracích hodín

Obchodovanie akcií na premarkete a aftermarkete

Obchodovanie mimo štandardnej burzovej obchodnej hodiny v USA vám ponúka značné výhody. LYNX umožňuje všetkým investorom a traderom reagovať na trhové pohyby ako profesionálnym obchodníkom.

Prístup na široký premarket a aftermarket je obzvlášť dôležitý pri reportovaní hospodárskych výsledkov firiem a pri nečakaných trhových udalostiach. K významným pohybom dochádza často práve mimo obchodných hodín.

Skrze akciového brokera LYNX môžete reagovať na aktuálne udalosti rýchlejšie ako väčšina investorov a traderov. Napríklad môžete ihneď po zverejnení dobrých výsledkov spoločnosti nakupovať jej akcie alebo v prípade zlých správ upraviť pozície vo svojom portfóliu. Vďaka prístupu na široký premarket a aftermarket cez LYNX, už nemusíte čakať na otvorenie burzy, aby ste mohli zareagovať na veľké udalosti.

Obchodovania akcií u online brokera LYNX

Mobilná aplikácia pre obchodovanie akcií
Mobilné zariadenia s obchodnou aplikáciou LYNX Trading a cenovým grafom akcie Apple

Obchodovanie s akciami prostredníctvom
mobilnej aplikácie

Mobilné obchodovanie je veľmi populárne. Nikdy predtým nebolo tak ľahké obchodovať s akciami kedykoľvek a kdekoľvek – vďaka mobilnej trading aplikácii.

Či už ste doma, v kancelárii alebo na cestách, s bezplatnou mobilnou aplikáciou pre inteligentné telefóny a tablety máte vždy prístup k svojmu portfóliu. To vám umožní rýchlo a spoľahlivo monitorovať a spravovať vaše portfólio. Analyzujte zaujímavé akcie, reagujte na aktuálne cenové pohyby, zadávajte príkazy alebo sa pozrite na graf kľúčových indexov ako sú S&P 500, Dow Jones, Nasdaq 100 alebo DAX.

Vďaka prístupu na viac ako 150 búrz v 33 krajinách po celom svete, môžete s mobilnou aplikáciou obchodovať v ktorúkoľvek dennú hodinu. Ak chcete iba nahliadnuť na svoje portfólio, môžete tiež použiť pasívny režim Read-Only, ktorý vám umožní prihlásiť sa do účtu bez zadávania prihlasovacích údajov.

 • Profesionálne aplikácie pre obchodovanie s akciami

 • Široké funkcie pre obchodovanie s akciami na mobilných zariadeniach

 • Obchodujte akcie kdekoľvek a kedykoľvek

 • K dispozícii pre iOS (Apple) a Android


SMART routing technológie

Najlepšia cena vyplnenia vašich obchodov

Vďaka unikátnemu SMART Routing získavate rozhodujúcu výhodu v obchodovaní s akciami. Vaše príkazy sú zaslané na všetky dostupné burzy a vyplnené iba na burze, ktorá ponúkne najlepšiu cenu.

Investori si veľakrát ani nie sú vedomí, že akcie sú obchodované paralelne na viacerých trhoch, ktoré môžu ponúkať rôzne ceny. Unikátna inteligentná smerovacia funkcia SMART Routing garantuje vyplnenie príkazu za najlepšiu cenu v danú chvíľu. Nemusíte si pre svoj obchod vyberať burzu – obchodná platforma to urobí automaticky za vás.

SMART Routing neustále sleduje všetky dostupné burzy a odošle objednávku do obchodného miesta s najnižšou cenou. Tým získate istotu, že vaša objednávka bude vyplnená za najlepšiu cenu.

Ikona Smart Routing garantujúci najlepšie ceny a sledujúci vývoj ceny napríklad na burze Xetra, Nasdaq a Amex

Obchodovanie akcií bez skrytých poplatkov

Nízke a transparentné poplatky
pre investície do akcií

Prostredníctvom akciového brokera LYNX obchodujete s akciami vždy za priaznivé a transparentné poplatky, a to ako na amerických burzách ako NYSE alebo Nasdaq, ale aj na ďalších svetových burzách ako sú Xetra a burzy vo Frankfurte, Londýne, Toronte, Shanghai, Hong Kongu, Sydney a ďalšie.

LYNX si zakladá na transparentnosti a jednoduchosti poplatkovej štruktúry. Preto sú všetky poplatky udávané ako all-inclusive – teda vrátane nákladov burzám a ďalším tretím stranám. Vždy viete, koľko za obchod skutočne zaplatíte. Vďaka priamemu prístupu na svetové burzy sú vaše príkazy

plnené na najlikvidnejších svetových trhoch bez umelých zásahov do cien. Zabudnite na poplatky za pripísanie dividendy, uplatnenie opcie, zmenu akciových príkazov, umelé rozširovanie spreadu a ďalšie náklady. V LYNX je našim cieľom vytvárať a udržiavať dlhodobé vzťahy s klientmi.

Poplatky u akciového brokera LYNX

Poplatky na akcie na amerických burzách

Poplatok: Od $0.01 na akciu, minimálny poplatok $5

PríkazPoplatok
Akcie Apple za $ 2.000$ 5
Akcie Tesla za $ 25.000$ 5

Na nemeckej burze a tiež ďalších európskych burzách je výška poplatku závislá na hodnote transakcie. Avšak pri nákupe akcií na amerických burzách je poplatok stanovený podľa počtu obchodovaných akcií, ako je zvykom u amerických búrz.

Poplatky za akcie na európskych burzách

Poplatok: 0.12% z hodnoty transakcie, minimálny poplatok €6

PríkazPoplatok
Akcie BMW za € 2.000 € 6
Akcie Deutsche Bank za € 6.000€ 7,20

Viac informácií o celkových poplatkoch a ďalších nákladoch na obchodovanie akcií nájdete v sekcii Tarify & Poplatky.


Obchodovanie s akciami: Čo by ste mali vedieť
Čo je to akciový broker?

Akcie sú cenné papiere, ktoré predstavujú majetkový podiel v akciovej spoločnosti. Nákupom akcií nadobúda akcionár majetkového podielu v spoločnosti a získava zvláštne práva ako sú napríklad hlasovacie práva. Cena akcie závisí od ponuky a dopytu. Akcie väčších spoločností sú obchodované na burzách, kde sa stretom ponuky a dopytu určuje ich cena.

Aby ste ako individuálny investor mohli nakúpiť akcie na burze, potrebujete tzv. akciového brokera. Tento akciový broker je napojený na burzu a pre investorov funguje ako sprostredkovateľ, ktorý prenáša príkazy investorov na burzu. V dnešnej dobe už je štandardom, že akciový broker funguje online a umožňuje svojim klientom rýchlo a lacno obchodovať s akciami prostredníctvom internetu.

Čo sú akcie a prečo ich investori obchodujú?

Nákupom akcií získavate majetkový podiel v spoločnosti a stávate sa jej spoluvlastníkom. To vám dáva určité práva na podieľanie sa na chode spoločnosti. Môžete napríklad hlasovať v kľúčových otázkach spojených s rozvojom spoločnosti na výročnom valnom zhromaždení. Investovaním do akcií môžete zarábať na rastúcich cenách akcií a výplatách dividend. Historicky preukázali akcie dlhodobé pozitívne výnosy a relatívne nízke riziko, napriek niekoľkým volatilným obdobiam. Investovanie do akcií je obľúbeným spôsobom zhodnotenia prostriedkov a diverzifikácie majetku. Akcie sú vďaka dividendám tiež populárne pre investorov, ktorí hľadajú pravidelný kapitálový výnos.

Výhody a riziká investovania do akcií

Výhody obchodovania akcií

Historicky akcie ponúkajú vyššiu návratnosť než úspory v hotovosti.

Mnoho spoločností vypláca svojim akcionárom dividendy. Tieto dividendy môžete reinvestovať alebo ich použiť ako dodatočný príjem.

Akcie sa obchodujú na burzách denne vo veľkom počte. Preto môžete akcie kedykoľvek kúpiť alebo predať.

Nákupom niekoľkých akcií naprieč rôznymi sektormi a trhy rozkladajú svoje riziko. Prístupom na mnohé trhy a široké ponuky akcií majú investori možnosť ľahko dosiahnuť požadovanú úroveň diverzifikácie.

Riziká obchodovania s akciami

S klesajúcimi cenami akcií klesá ich hodnota, čo vedie k poklesu vašich úspor.

Pri investovaní do zahraničných akcií v cudzích menách podstupujete menové riziko, ktoré môže významne ovplyvniť skutočnú návratnosť investície.

V dôsledku fluktuácií úrokových sadzieb, ekonomických zmien alebo politických vplyvov existuje tzv. systematické riziko, ktoré môže nepriaznivo ovplyvniť hospodárenie spoločnosti a tiež hodnotu ich akcií.

Nesprávne rozhodnutie manažmentu, slabé predaje alebo pokles zisku môžu negatívne ovplyvniť cenu akcií a vyplácanie dividend.

Obchodovanie akcií nakrátko tzv. shortovanie so sebou nesie značne vyššie riziká v porovnaní s klasickým nákupom akcií. Keď investor predá akcie nakrátko, otvára si možnosť teoreticky neobmedzenej straty, pretože cena akcie môže rásť do nekonečna. Viac informácií o obchodovaní nakrátko nájdete tu.

Objektívny / investorský profil

Kedy je tento produkt pre vás vhodný?

 • Chcete rast kapitálu
 • Chcete generovať príjem vo forme dividend
 • Chcete investovať v krátkodobom horizonte (menej ako tri roky)
 • Chcete investovať v strednodobom horizonte (tri až desať rokov)
 • Chcete investovať v dlhodobom horizonte (viac ako desať rokov)

Kedy pre vás tento produkt nie je vhodný?

 • Chcete zachovanie kapitálu
 • Chcete pokryť svoje pozície (zaistenie)
 • Chcete špekulovať s pákovým efektom

Tolerancia rizika

Kedy je tento produkt pre vás vhodný?

 • Ste pripravení prísť o celú počiatočnú investíciu
 • Ste pripravení stratiť viac ako celú vašu počiatočnú investíciu
 • Ste pripravení investovať do nekomplexných produktov
 • Ste pripravení investovať do produktu s nízkym rizikom
 • Ste pripravení investovať do produktu so stredným rizikom

Kedy pre vás tento produkt nie je vhodný?

 • Ste pripravení utrpieť žiadnu alebo len relatívne malú stratu zo svojej počiatočnej investície
 • Ste pripravení investovať s využitím pákového efektu
 • Ste pripravení investovať do komplexných produktov
 • Ste pripravení investovať do vysoko rizikového produktu

LYNX ponúka nasledujúce produktové klastre * v rámci opcií:

Produktový klastorIndikátor rizika
EUR akcieStredný
Iné ako EUR akcieStredný
Penny stocksVysoký
Akcie rozvojových trhovVysoký

* Produktový klastor je zoskupenie finančných nástrojov, ktorých si navzájom odpovedajú na základe rôznych kritérií (napr. výkonnosť produktu, zložitosť a riziko).

Ďalšie informácie o akciách a funkciách tohto produktu nájdete na tejto stránke:

Vlastnosti produktu – akcie


Obchodujte s akciami online

Prečo obchodovať akcie cez LYNX?

Prostredníctvom akciového brokera LYNX môžete kúpiť alebo predať akcie bez mála takmer všetkých burzovo obchodovaných akcií na svete. Máte priamy prístup k širokej ponuke búrz po celom svete. Môžete tak nakupovať zahraničné akcie priamo na ich domácom trhu, čo je výhodné z hľadiska vyššej likvidity a úzkeho spreadu. S LYNX môžete nielen ťažiť z rastúcich cien tým, že obchodujete dlhé pozície, ale môžete tiež zarábať peniaze z klesajúcich trhov obchodovaním na krátko. Ako klient LYNX máte možnosť obchodovať aj mimo prevádzkových hodín napríklad na amerických burzách a získavate prístup na obchodovanie IPO. LYNX je akciový broker, ktorý svojou komplexnou ponukou zvyšuje šanca na úspech na burze pre každý typ akciového investora či tradera.

 • Nízke a transparentné náklady
 •  Široká ponuka trhov a produktov vrátane IPO
 •  Užívateľsky prívetivé platformy na PC, mobil aj tablet
 • Výhodné menové konverzie
 •  Široký výber typov príkazov a algoritmov
 •  Nadštandardné zabezpečenie účta
 •  Každý týždeň aktuálne trhové analýzy
 •  Individuálne podmienky pre aktívnych traderov
 •  Niekoľkokrát zvolený ako najlepší broker

Obchodujte s populárnymi akciami

Akciový broker LYNX ponúka obľúbené svetové akcie

LYNX vám umožní nákup a predaj tých najobchodovanejších akcií na svete. Získavate priamy prístup na tie najväčšie svetové burzy, kde môžete obchodovať “blue chips” akcie na NYSE, Nasdaq, Xetra, LSE, SSE, HKEx a ďalších trhoch. Dostupné sú tiež pink sheet akcie. Medzi najobľúbenejšie akcie patria:

Americké akcie

 • Akcie Amazon (AMZN)
 • Akcie Apple (AAPL)
 • Akcie Meta Platforms (META)
 • Akcie Alphabet A (GOOGL)
 • Akcie Tesla (TSLA)

Európske akcie

 • Akcie Avast (AVST)
 • Akcie ČEZ (CEZ)
 • Akcie ING (INGA)
 • Akcie Shell (SHELL)
 • Akcie Vodafone (VOD)

Nemecké akcie

 • Akcie BMW (BMW)
 • Akcie Deutsche Bank (DBK)
 • Akcie Lufthansa (LHA)
 • Akcie Siemens (SIE)
 • Akcie Volkswagen (VOW)

Akciové indexy

 • S&P 500
 • Dow Jones
 • Nasdaq
 • DAX
 • Euro Stoxx

Naučte sa obchodovať s akciami

Naučte sa, ako investovať do akcií s LYNX

Chceme, aby ste sa stali odborníkom na obchodovanie s akciami. Pretože úspech našich klientov je cestou k dlhodobej spolupráci, pripravujeme širokú škálu vzdelávacích materiálov a informácií o obchodovaní akcií a všetkých aspektoch investovania a tradingu. Na našom vzdelávacom portáli nájdete cenné tipy na obchodovanie s akciami, vysvetlenie investičných stratégií, predstavenie ďalších investičných produktov, prehľad blížiacich sa IPO, earnings aj ex-dividend dát a tiež pravidelné prehľady aktuálneho diania na svetových trhoch. Dočítate sa od článkov ako začať investovať pre začiatočníkov až po pokročilé investičné stratégie pre skúsených traderov. Navyše pravidelne v spolupráci s najznámejšími českými tradermi a investormi pripravujeme webináre, ktoré sú vám k dispozícii bezplatne.

LYNX – Viac ako akciový broker

Prostredníctvom online brokera LYNX môžete obchodovať nielen s akciami. Viac informácií o ďalších produktoch nájdete tu: