Futures

Ako nakupovať alebo predávať futures vrátane tipov pre úspešné obchodovanie. Spoznajte výhody i riziká futures pre investorov a traderov vrátane možností, ktoré vám iné inštrumenty neponúknu.

V tejto rubrike nájdete vysvetlenie všetkých dôležitých pojmov, s ktorými sa pri obchodovaní s futures stretnete. Pripravili sme pre vás tiež aktuálne analýzy futures, rovnako ako konkrétne nápady a tipy na ich obchodovanie.

Tipy pre úspešné obchodovanie s futures

Obchodovanie s futures vyžaduje pokročilé znalosti obchodovania na burze, nie je preto vhodné pre začiatočníkov. Je dobré sa zoznámiť so všetkými rizikami futures. Obchodovanie s futures ale tiež prináša veľa príležitostí a zaujímavý potenciál na dosiahnutie krátkodobých ziskov či k diverzifikácii portfólia.

Trh s futures ponúka obchodné príležitosti takmer každý deň. Ponúkame vám detailný rozbor aktuálnych zaujímavých futures, rovnako ako konkrétne obchodné nápady a návrhy. LYNX Investičný portál vám prináša mnoho zaujímavých analýz na futures na zlato, indexy a ďalšie.

Ako obchodovať s futures v 2021

Futures ikona
Futures témy


Základy obchodovania s futures - nákup futures

V tejto rubrike nájdete úvod do obchodovania s futures. Vysvetlíme vám, čo sú to futures a ako ich nakupovať a predávať. Zoznámite sa so špecifikami futures a prehĺbite svoje doterajšie znalosti.

Futures je forwardová transakcia pre konkrétne podkladové aktívum medzi dvoma stranami. Kupujúci sa zaväzuje, že v budúcnosti odkúpi dané aktívum za vopred dohodnutú cenu vo vopred stanovenom čase. Predajca sa zaväzuje, že v danom čase za danú cenu ono podkladové aktívum dodá.

Ikona kúpiť futures vo farbách online brokera LYNX

Naučte sa základy obchodovania s futures

Rady a odporúčania pre obchodovanie futures pre začiatočníkov. Naučte sa všetko dôležité pre úspešné obchodovanie futures na burze.

Futures pre začiatočníkov