LYNX: ETF broker
pre inteligentné obchodovanie s ETF

Skrze LYNX môžete obchodovať ETF ( “Exchange Traded Funds”) tiež známe ako trackers od všetkých hlavných poskytovateľov ako sú iShares, State Street SPDR, PowerShares, Vanguard, DBxTracker, Invesco, VanEck, First Trust a ďalšie.

Získajte prístup k tisícom ETF obchodovaných na svetových burzách. Svoje osobné ETF portfólio tak môžete zostaviť ľahko, rýchlo a lacno.

ETF patrí do skupiny ETP ( “Exchange Traded Products”) a sú obľúbené nielen u pasívnych investorov. Dokonca aj aktívni obchodníci už zaraďujú ETF do svojho portfólia. ETF sa pre svoje široké využitie tešia stále väčšej obľube. Prostredníctvom ETF môžu byť portfólia rozložené a implementované novej stratégie.

LYNX umožňuje prístup k obrovskému výberu ETF. S našimi nízkymi poplatkami a obľúbenou klientskou podporou je LYNX vhodnou voľbou ako pre dlhodobého ETF investora a tiež pre krátkodobého ETF špekulanta. Rovnako ako u akcií, aj u ETF je dostupná široká ponuka príkazov a trading nástrojov, ktoré vám pomôžu priblížiť sa úspechu.

Obchodovanie ETF u online brokera LYNX
 • Lacné a transparentné poplatky pre ETF

 • Platforma optimalizovaná pre obchodovanie ETF

 • Ľahký prístup na zahraničné burzy

 • ETF obchodovateľné na 28 burzách v 15 krajinách

 • ETF dostupné od všetkých významných emitentov

 • Mnoho funkcií pre efektívnejšie obchodovanie


Obchodná platforma pre obchodovanie ETF

ETF broker s platformou optimalizovanou pre ETF

Pokiaľ chcete úspešne obchodovať s ETF, potrebujete okrem výberu správnych fondov i vhodné obchodné nástroje, ktoré vás optimálne podporia vo vašej investičnej stratégii.

K dispozícii máte viac ako 60 typov objednávok a algoritmov pre efektívne obchodovanie s ETF. Jednou z mnohých užitočných funkcií je tzv. SMART Routing, ktorá chytro spája najdôležitejšie burzy pre obchodovanie s ETF. Čo to pre vás znamená? Váš príkaz na nákup alebo predaj ETF bude vždy vyplnený za najlepšiu možnú cenu. Táto bezplatná funkcia je ďalšou výhodou, ktorá nielen profesionalizuje vaše obchodovanie s ETF, ale tiež ho zjednodušuje.

Obchodovanie ETF pomocou mobilu a notebooku.

Úspech v obchodovaní ETF je otázkou technológií:

 • SMART Routing zaisťuje realizáciu obchodov za najlepšiu možnú cenu
 • Možnosť ETF obchodovať na dlhú aj krátku stranu
 • Bezplatné obchodné nástroje ako Chart Trader alebo ETF Replicator
 • Viac ako 60 typov objednávok a algoritmov
 • Obchodná platforma k dispozícii aj pre mobily


Trading nástroje pre obchodovanie ETF

ETF broker s efektívnymi trading nástrojmi

Obchodovanie je veľmi pohodlné, ak máte tie správne obchodné nástroje. LYNX zaisťuje prístup k trading nástrojom, ktoré zvýšia váš zážitok z obchodovania.

Veľmi pohodlné, užitočné pri analýze a nákupe alebo predaji ETF. Správne obchodné nástroje sú základom pre úspech na trhoch. Najmä pre ETF investorov sú napr. ETF benchmark a ETF Replicator dôležitými nástrojmi pre optimalizáciu obchodov. Objavte, ako môžete zefektívniť svoje obchodovanie.

ETF Benchmarker

S pomocou ETF Benchmarker môžete porovnať svoje portfólio s individuálne zvoleným referenčným indexom a napríklad zobraziť váhy jednotlivých akciových pozícií. Nástroj zdôrazňuje oblasti portfólia, ktoré majú nadpriemernú alebo nižšiu priemernú výkonnosť. ETF Benchmarker zobrazuje hodnoty distribúcie výkonnosti portfólia v reálnom čase po celý deň.

Portfólio platformy ETF benchmarker.

ETF Replicator

Mnoho ETF ponúka návratnosť porovnateľnú s výnosmi z podielových fondov, ale často za oveľa nižšie poplatky za správu. Jednotlivé ETF sa tiež líšia v nákladoch a výkonnosti. S ETF Replicator môžete nájsť ETF s rovnakými charakteristikami ako vybraný ETF. Tie potom môžete porovnávať na základe ukazovateľov ako sú poplatky za správu či výnosnosť. To vám pomôže nájsť najvhodnejšie ETF do vášho portfólia.

Portfólio platformy ETF replicator.


Mobilná aplikácia pre obchodovanie s ETF

Obchodovanie s ETF cez mobilnú aplikáciu

Portfólio obchodujúce ETF na mobilnej aplikácii.

ETF majú často dlhší investičný horizont, preto väčšinou nie je ich obchodovanie tak aktívne ako s inými inštrumentmi. Avšak vždy je dobré mať možnosť zistiť, ako sa v súčasnosti vyvíja vaše portfólio alebo si uložiť ďalšie ETF na sledovanie.

Vďaka mobilnej obchodnej aplikácii pre iOS a Android je to veľmi jednoduché – pozrite sa kedykoľvek do svojho portfólia a skontrolujte, ako sa vyvíjajú vaše otvorené pozície a kde sú aktuálne príležitosti na investovanie.

Toto všetko a omnoho viac je možné kedykoľvek a kdekoľvek vďaka mobilnej aplikácii, ktorá je optimalizovaná na obchodovanie akcií a ETF. Praktické nastavenia aplikácie len pre čítanie vám dávajú možnosť náhľad bez nutnosti prihlásenia. Na jedno kliknutie tak uvidíte vývoj na trhoch vrátane vášho portfólia.

 • Profesionálna mobilná aplikácia i pre ETF

 • Užitočné funkcie pre obchodovanie ETF na mobile

 • Obchodujte ETF kedykoľvek a kdekoľvek

 • Dostupné na iOS (Apple) a Android zariadenia


SMART Routing technológie

Najlepšia cena vyplnenia vašich obchodov

Vďaka unikátnemu SMART Routing získavate rozhodujúcu výhodu v obchodovaní s ETF. Vaše príkazy sú zaslané na všetky dostupné burzy a vyplnené iba na burze, ktorá ponúkne najlepšiu cenu.

Nielen, že vám pri otvorení pozície nájde najlacnejší burzu, ale sleduje napríklad nevykonanú limitnú objednávku. Pokiaľ bude na burze k dispozícii lacnejšie cena než tá, ktorá bola pôvodne zvolená systémom, automaticky presmerujeme vašu objednávku na najlacnejšiu burzu. Tým si môžete byť istí, že ETF ako je iShares MSCI World ETF sú vždy zakúpené za najlepšiu dostupnú cenu.

Ikona Smart Routing

Obchodovanie ETF bez skrytých poplatkov

Nízke a transparentné poplatky
pre investície do akcií

Väčšina investícií do ETF je plánovaná na dlhší časový horizont a slúži napríklad na vybudovanie príjmu na starobu. Preto je obzvlášť dôležité udržať pridružené náklady na budovanie vlastného ETF portfólia čo najnižšie.

Všetky poplatky udávané ako all-inclusive – teda vrátane nákladov burzám a ďalším tretím stranám. Vždy viete, koľko za obchod skutočne zaplatíte. ETF vždy obchodujete za nízke a transparentné poplatky. To platí pre všetky svetové burzy. Platíte iba pri prenesení objednávky na burzu. Modifikácia alebo vymazanie limitných príkazov je vždy zadarmo. Iste oceníte tiež výhodné menové konverzie na medzibankovom trhu s úzkymi spreadmi.

Vyškolený špecialista zákazníckeho centra LYNX radiaci klientovi ohľadom firemného investičného účtu
Výhodné menové konverzie
Vďaka prístupu na jeden z najväčších medzibankových menových trhov vykonávate konverzie za kurzov s veľmi úzkymi a stabilnými spreadmi. Na CZK sú spready od 0,002 a EUR a USD od 0,1 pipu.
Klientka obchodujúca na platforme Lynx trading.
Bezplatné
rozdelenie dividend
Ak máte vo svojom portfóliu ETF, ktorý distribuuje dividendy a automaticky ich reinvestuje do vašich akcií ETF, nebudeme vám účtovať žiadne poplatky za výplatu. Od poskytovateľa ETF dostanete plnú dividendu.
ETF Demokonto
Demo účet
pre ETF
Ak máte aktívny investičný účet, máte možnosť využívať bezplatný demo účet. To je užitočné pre bezrizikové testovanie vašich investičných stratégií predtým, než ich implementujete do svojho portfólia na reálnom účte.

Poplatky u ETF brokera LYNX

Poplatky na ETF na amerických burzách

Poplatok: Od $ 0.01 na akciu, minimálny poplatok $ 5

PríkazPoplatok
ETF na index S&P 500 (CSPX) za $2.000$5
ETF na index MSCI World (IWLE) za $10.000$5

Poplatky na ETF na európskych burzách

Poplatok: 0.12% z hodnoty transakcie, minimálny poplatok € 6

PoplatokPoplatok
ETF príkaz za €2.000€6.00
ETF príkaz za €6.000€7.20

Pri nákupe ETF na nemeckej burze platíte podľa objemu objednávky. Pri nákupe ETF na amerických burzách sa však poplatok odvíja od počtu obchodovaných ETF, ako je to zvykom na amerických burzách.

Viac informácií o celkových poplatkoch a ďalších nákladoch na obchodovanie s ETF nájdete v časti Tarify a poplatky.

Tarify & Poplatky
Obchodovanie s ETF: Čo by ste mali vedieť

Čo je ETF broker?

ETF broker je spoločnosť poskytujúca finančné služby špecializujúca sa na obchodovanie ETF, ktorá umožňuje klientom alebo investorom kupovať či predávať tzv. ETF čiže verejne obchodované fondy alebo fondy obchodované na burze. ETF broker má povolenie prenášať príkazy na burzu cenných papierov. Toto povolenie vydáva finančné regulátor, ktorým je v Slovenskej republike ČNB.

Okrem toho ETF broker tiež poskytuje služby ako je úschova držaných cenných papierov na účte cenných papierov. Väčšina ETF brokerov teraz pôsobí online a poskytuje svojim klientom účet a špeciálny softvér pre nákup a predaj ETF cez internet.

Čo je ETF a prečo je obchodovať?

ETF (Exchange Traded Funds) sú investičné fondy, ktoré sú verejne obchodované na burzách. Sú súčasťou rodiny produktov Exchange Traded Products (ETP) a poskytujú každému investorovi jednoduchý, nákladovo efektívny spôsob sledovania indexu, vývoja odvetvia alebo iného podkladového aktíva. Akcie ETF predstavujú pomerné vlastníctva fondu a sú riadené oddelene od aktív emitujúcej investičnej spoločnosti narozdiel napríklad od ETC (burzovo obchodované komodity) alebo ETN (zmenky obchodované na burze). ETF majú zvyčajne pasívne investičnú stratégiu, čo znamená, že nie sú zostavované na základe názorov jednotlivých manažérov fondov, ale zobrazujú výkonnosť preddefinovaného podkladového aktíva vo forme indexu. To má tú výhodu, že investori nemusia manuálne diverzifikovať portfólio, ak chcú kopírovať ekonomický index, čo by bolo časovo i finančne oveľa náročnejšie. ETF rovnako ako akcie môžu byť tiež obchodované na burze kedykoľvek. Ak chcete sledovať index vo svojom portfóliu, ETF sú ideálnym a nákladovo efektívnym riešením.

Výhody a riziká obchodovania ETF

Výhody obchodovania ETF

Diverzifikácia

Indexové ETF sledujú index a teda sú zložené z mnohých akcií. To prispieva k efektívnej diverzifikácii rizika.

ETF ponuka

Na trhu je obrovský výber dostupných ETF, ktorý sa neustále rozširuje. Ako investor si môžete vybrať z celej rady ETF na indexy a rôzne ekonomické odvetvia. ETF sú vydávané rôznymi emitentmi, medzi ktoré patrí napríklad x-trackers, iShares, State Street, Amundi ETF, ComStage, Powershares, Vanguard, Lyxor, WisdomTree a Franklin Templeton.

Upozornenie: Vzhľadom na zmeny v predpisoch Európskeho úradu pre dohľad nad finančným trhom európski investori v súčasnosti nemôžu obchodovať s americkými ETF prostredníctvom európskych ETF brokerov. Avšak LYNX zabezpečuje prístup k širokej ponuke UCITS ETF, ktoré sú určené pre EÚ investorov.

Flexibilita

ETF sú obchodované ako akcie na burze. Vždy máte možnosť kúpiť či predať dané ETF.

Nízke náklady

Investíciou do ETF môžete ako investor sledovať celý index alebo nakúpiť balík akcií zo špecifického ekonomického sektora s malou investíciou.

Riziká obchodovania ETF

Riziko straty

V zlých hospodárskych časoch a klesajúcich akciových indexoch klesajú ceny ETF a môžu viesť k vysokým stratám.

Obmedzenie likvidity

So silným rastom ETF trhu sú teraz ETF na takmer všetko. To však tiež vytvára riziko sebestačného trhu, lebo ETF sú často likvidnejšie než cenné papiere. V čase krízy to môže viesť k silným cenovým výkyvom ETF a likvidita by mohla rýchlo klesnúť.

Konkurencia

Aj keď existuje mnoho známych poskytovateľov ETF, na trhu dominuje 5 hlavných emitentov. Navyše konkurencia sa štandardnými produktmi je veľmi tvrdá a poskytovatelia sa snažia od konkurencie odlíšiť. Niektorí dodávatelia zaviedli pákový efekt ETF, ktorý mapuje index pomocou páky. Objavili sa však aj chytré beta ETF, ktoré vyberajú a váži hodnoty indexu na základe jednotlivých kritérií. Vzhľadom k veľkej ponuke ETF by preto investori mali vždy porovnávať produkty všetkých konkurentov, pretože ETF s rovnakým zložením môžu mať veľmi odlišné poplatky.

Inverzné a pákové ETF

Inverzné a pákové ETF so sebou nesú vyššie riziko v porovnaní s klasickými ETF.

Nedostatok znalostí trhu

Mnoho finančných investorov po finančnej kríze znovu vstúpilo na trh prostredníctvom ETF. Vzhľadom k pozitívnej výkonnosti väčšiny svetových búrz v posledných rokoch, mnoho investorov má dobré skúsenosti len vtedy, ak ste umiestnili ETF na známych indexoch. Akciové trhy za posledných niekoľko rokov prudko vzrástli. Investori s nedostatočnými znalosťami, ktorí nezažili obdobie veľkých strát by mohli staviť všetko na jednu kartu. Pri investícii do pákových ETF navyše môžu byť potenciálne straty obrovské.

Investorský profil a ciele

Kedy je tento produkt pre vás vhodný?
 • Chcete rast kapitálu
 • Chcete generovať príjem vo forme dividend a / alebo rozdelenie
 • Chcete diverzifikovať svoje portfólio
 • Chcete investovať v krátkodobom horizonte (menej ako tri roky)
 • Chcete investovať v strednodobom horizonte (tri až desať rokov)
 • Chcete investovať v dlhodobom horizonte (viac ako desať rokov)
Kedy pre vás tento produkt nie je vhodný?
 • Chcete uchovať hodnotu kapitálu
 • Chcete pokryť svoje pozície (zaistenie)
 • Chcete špekulovať s pákovým efektom (ak nechcete investovať do inverzného alebo pákového (+ inverzného) ETF)

Tolerancia rizika

Kedy je tento produkt pre vás vhodný?
 • Ste ochotní prísť o celú počiatočnú investíciu
 • Ste ochotní stratiť viac ako celú vašu počiatočnú investíciu
 • Ste ochotní investovať do nekomplexných produktov
 • Ste ochotní investovať do produktu s nízkym rizikom
 • Ste ochotní investovať do produktu so stredným rizikom (ETF - špekulatívne)
Kedy pre vás tento produkt nie je vhodný?
 • Nie ste pripravení utrpieť žiadnu alebo relatívne malú stratu zo svojej počiatočnej investície
 • Ste ochotní investovať s pákovým efektom (ak nechcete investovať do inverzného alebo pákového efektu (+ inverzné) ETF)
 • Ste ochotní investovať do komplexných produktov (ak nechcete investovať do inverzného alebo pákového efektu (+ inverzné) ETF)
 • Ste ochotní investovať do vysoko rizikového produktu (ak nechcete investovať do inverzného alebo zadlženého (+ inverzného) ETF)

LYNX ponúka v rámci ETF nasledujúce produktové klastre:

Produktový klasterUkazateľ rizika
EUR ETFStredný
EUR inverzné ETFVysoký
EUR pákové ETFVysoký
EUR špekulatívne ETFVysoký
Iné než EUR ETFStredný
Iné než EUR inverzné ETFVysoký
Iné než EUR pákové ETFVysoký
Iné než EUR špekulatívne ETFStredný
ETF rozvojových trhovVysoký

Ďalšie informácie o ETF a funkciách tohto produktu nájdete na webovej stránke:
Vlastnosti produktu – ETF


Obchodovanie s ETF online

Prečo obchodovať ETF cez LYNX?

Prostredníctvom ETF brokera LYNX môžete nakupovať a predávať ETF mnohých emitentov. Môžete obchodovať ETF v rôznych menách a máte prístup k mnohým svetovým burzám. ETF vám umožňujú zobchodovať takmer akúkoľvek investičnú myšlienku. Okrem nákupu ETF máte tiež možnosť obchodovať krátke pozície. Získavate tak flexibilitu, či už chcete špekulovať na rast daného aktíva či pokles. LYNX je ETF broker, ktorý svojou komplexnou ponukou zvyšuje šanca na úspech na burze pre každý typ ETF investora či tradera.

 • Lacné a transparentné poplatky za ETF
 • Platformy optimalizované na obchodovanie ETF
 • Obchodovanie ETF cez mobil
 • Široký výber ETF
 • Možnosť obchodovať ETF na 28 burzách v 15 krajinách
 • Individuálne ponuky pre aktívnych obchodníkov

Obchodujte s obľúbenými ETF

ETF broker LYNX zaisťuje obchodovanie s populárnymi ETF

Prostredníctvom LYNX môžete nielen nakupovať a predávať najobľúbenejšie a najžiadanejšie ETF, ale tiež máte prístup na mnohé menej známym ETF. Napríklad môžete investovať do ETF na najznámejšie indexy ako sú DAX, S & P 500, Dow Jones a Nasdaq alebo investovať do vývoja globálnych akciových trhov s MSCI World ETF. Zostavte si svoje osobné portfólio ETF podľa vašej predstavy. Medzi najobľúbenejšie ETF patria:

ETF na indexy

 • DAX ETF
 • MDAX ETF
 • Dow Jones ETF
 • Nasdaq ETF
 • S&P 500 ETF

Regionálne ETF

 • MSCI World ETF
 • Stoxx Europe 600 ETF
 • Emerging Markets ETF
 • Euro Stoxx 50 ETF
 • Small Cap ETF

Priemyselné ETF

 • ETF na technológie
 • ETF na finančný sektor
 • ETF na zdravotníctvo
 • ETF na reality
 • ETF na priemysel

Ostatné ETF

 • ETF na štátne dlhopisy
 • ETF na korporátne dlhopisy
 • ETF na vysoko výnosové dlhopisy
 • ETF na dôchodky
 • ETF na dividendy

Naučte sa obchodovať s ETF

Naučte sa, ako investovať do ETF s LYNX

Chceme, aby ste sa stal úspešným v obchodovanie ETF. Preto vás pravidelne informujeme o aktuálnych informáciách na svetových trhoch, analyzujeme akcie a indexy a zoznamujeme vás so zaujímavými obchodnými stratégiami. Zvlášť pre ETF obchodníkov a ETF investorov v našom investičnom newsletteri Breakout Trader analyzujeme jedno zaujímavé ETF pre daný týždeň. Naše služby pomáhajú každému, kto sa chce naučiť obchodovať s ETF alebo si rozširovať svoje vedomosti ohľadom ETF. Okrem toho pravidelne pripravujeme bezplatné webináre v spolupráci s najznámejšími českými obchodníkmi a investormi.

LYNX - Viac ako ETF broker

Prostredníctvom online brokera LYNX môžete obchodovať nielen s ETF. Viac informácií o ďalších produktoch nájdete tu:

Informácie o produkte::

iShares Core S&P 500 UCITS ETF (CSPX) – Key Information Document (KID): Sdělení klíčových informací (5. 9. 2023); blackrock.com/sk/individualni-investori/produkty/253743/  PDF: blackrock.com/sk/individualni-investori/literature/kiid/eu-priips-ishares-core-sp-500-ucits-etf-usd-acc-ie00b5bmr087-sk.pdf

iShares Core MSCI World UCITS ETF (SWDA) – Key Information Document (KID): Sdělení klíčových informací (5. 9. 2023); blackrock.com/sk/individualni-investori/produkty/251882/  PDF: blackrock.com/sk/individualni-investori/literature/kiid/eu-priips-ishares-core-msci-world-ucits-etf-ie00b4l5y983-sk.pdf