Tesla akcie

Zaujíma vás aktuálna cena akcie Tesla? Spoznajte výkonnosť, fundamentálne údaje a analýzy akcie. Aktuálne dividendy, trhová kapitalizácia a ďalšie informácie pre investorov. Zistite, ako sa kurz vyvíjal v čase. Graf akcie vám ponúkne údaje o cene akcie za rôzne časové obdobia.

Tesla Motors Inc
ISIN: US88160R1014
Symbol: TSLA | Burza: ---

Naposledy aktualizované:--- hod.

---

USD

---USD
---
Denné maximum
---
Denné minimum
---
Ako obchodovať akcie Najlepšie akcie
 • 1 D
 • 1 W
 • 1 M
 • 6 M
 • YTD
 • 1 Y
 • 5 Y
 • Max
Čítaj viac

Predošlá analýza akcie Tesla

Akcie Tesla sú opäť stredobodom pozornosti. Tesla totiž zverejnila svoje výsledky za prvý štvrťrok roku 2022 a prekonala očakávania mnohých analytikov. Spoločnosti Elona Muska sa podarilo dosiahnuť tržby 18,76 miliardy USD a znížiť náklady na výrobu automobilov. Produkcia áut medziročne vzrástla o 69 %, hoci niektoré továrne Tesla zápasili s problémami.

Aké plány spoločnosti odtajnil Elon Musk? Kedy sa dočkáme robotaxi alebo humanoidného robota? A podarí sa cene akcie Tesla prekonať svoje historické maximum?

Akcie Tesla (TSLA): Výsledky za 1. štvrťrok 2022

Celkové tržby dosiahli 18,76 miliardy USD a zisk na akciu bol 3,22 USD. Tržby tak medziročne vzrástli o zhruba 81 %. Analytici pritom odhadovali tržby v hodnote 18 miliárd USD a zisk na akciu okolo 2,30 USD. Vo štvrtom štvrťroku 2021 pritom zisk na akciu predstavoval 2,54 USD pri tržbách 17,7 miliardy USD. Prevádzkový zisk za 1. štvrťrok roku 2022 dosiahol 3,6 miliardy USD. To prekonalo očakávané 2,6 miliardy USD.

Analytici predpokladali nižší zisk kvôli inflácii a rastu cien. Napríklad priemerná cena kovov, ktoré sa používajú pri výrobe elektrobatérií, vzrástla v prvom štvrťroku o viac ako 70 %. Tesla vo svojej tlačovej správe inflačné tlaky spomenula, ale náklady na výrobu automobilov v porovnaní so štvrtým štvrťrokom prekvapivo klesli. To sa dá čiastočne vysvetliť tým, že Tesla nakupuje materiály na základe dlhodobých kontraktov.

K zníženiu nákladov na výrobu zrejme pomohla aj skutočnosť, že Tesla do niektorých svojich batérií prestala používať cenovo drahší kobalt a nikel. Malo by sa to týkať zhruba polovice vozidiel dodaných v 1. štvrťroku 2022.

Tržby z automobilového priemyslu dosiahli 16,86 miliardy USD. V porovnaní s rovnakým obdobím v minulom roku ide o nárast o viac ako 87 %. Rast tržieb bol čiastočne spôsobený zvýšením počtu dodaných vozidiel Tesla a zvýšením priemerných predajných cien.

Tesla znížila svoj dlh o 2,1 miliardy USD, čím sa celkový dlh znížil na menej ako 100 miliónov USD. Avšak voľný peňažný tok vo výške 2,23 miliardy USD bol o 660 % vyšší ako v Q1’21. Výrobca elektromobilov má aj zhruba 18 miliárd USD v hotovosti. Podiel Tesly na trhu posilňuje vo všetkých regiónoch. To je vidieť na obrázku nižšie.

Podiel Tesly v jednotlivých regiónoch
Podiel spoločnosti Tesla v jednotilvých regiónoch od roku 2016 do 2022 Zdroj: Tesla (22. 4. 2022)

V energetickom segmente klesli solárne inštalácie v prvom štvrťroku 2022 takmer o polovicu v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka. Spoločnosť nasadila 846 MWh lítium-iónových batériových systémov na ukladanie energie, čo je o 90 % viac ako v rovnakom období minulého roka, ale menej ako v predchádzajúcom štvrťroku. Tesla uviedla, že pokles solárnych inštalácií bol spôsobený problémami v dodávateľskom reťazci.

Tesla zvýšila produkciu áut o 69 % a do konca roka chce vyrobiť 1,5 milióna vozidiel

Za prvý štvrťrok roku 2022 Tesla dodala svojim zákazníkom 310 048 vozidiel. Z toho až 95 % predstavovali automobily typu Model 3 a Model Y. V porovnaní s rovnakým obdobím v predchádzajúcom roku tak ide o nárast 68 %.

Produkcia a predaj vozidiel Tesla za jednotlivé štvrťroky
Údaje o produkcii a dodávkach automobilov Tesla. Zdroj: Tesla (22. 4. 2022)

Čo sa týka produkcie áut, čísla sú podobné. Tesla vyrobila 305 407 áut, čo je medziročný nárast okolo 69 %. Najviac sa vyrábali autá typu Model 3 a Model Y (291 189 automobilov).

Podľa Elona Muska a finančného riaditeľa Tesly Zachary Kirkhorna by výroba v roku 2022 mala byť až o 50 % vyššia, než v roku 2021. A to aj napriek problémom spojených s uzavretím továrne v Šanghaji kvôli pandémii koronavírusu. Podľa Kirkhorna sa výroba v Šanghaji na obmedzenej úrovni obnovuje. Cieľom je sa čo najrýchlejšie vrátiť k plnej produkcii. Niektoré továrne Tesla sú už navyše dlhší čas pod svojou výrobnou kapacitou.

„Zdá sa pravdepodobné, že tento rok budeme schopní vyrobiť jeden a pol milióna vozidiel.“

Elon Musk

Musk tiež varoval, že na vozidlá Tesla je dlhá čakacia doba. Zákazníci sa ocitajú na dlhom zozname čakateľov. Pokiaľ sa niekto rozhodne objednať si automobil, je možné, že bude dodaný až budúci rok. Najbohatší muž sveta tiež vyjadril svoje obavy, že problémy v dodávateľskom reťazci budú zrejme naďalej pretrvávať a inflácia sa bude zhoršovať.

Chcete získať zadarmo tipy na zaujímavé akcie?

Odoberajte pravidelný týždenný akciový newsletter Breakout Trader. Každý týždeň tip na obchodovanie štyroch svetových akcií.

  • Toto pole je pre validačné účely a mal by zostať nezmenený.

Elon Musk sľubuje robotaxi už v roku 2024

Najbohatší muž sveta tiež zmienil, Tesla pracuje na výrobe vozidla, ktorý nebude mať pedále ani volant. Malo by ísť o plne autonómne vozidlo s minimálnymi nákladmi na kilometer. Musk však odmietol poskytnúť nejaké konkrétnejšie informácie s odkazom na to, že ohľadom robotaxi v budúcnosti zrejme usporiada mimoriadnu tlačovú konferenciu. Tento automobil by sa však podľa jeho slov mal dostať do sériovej výroby už v roku 2024.

Majiteľ Tesly už skôr v súvislosti s robotaxi uviedol, že spoločnosť plánuje vlastnú taxislužbu “Tesla Network”. Tá by mala využívať ako vozidlá vo vlastníctve spoločnosti Tesla, tak vozidlá od zákazníkov, ktorí budú ochotní nechať si svoje autá prenajať. Prenajímaním vlastného vozidla by si tak používatelia áut Tesla mohli prísť na zaujímavé peniaze.

Robot Optimus ako budúcnosť spoločnosti Tesla?

Elon Musk sa počas zverejnenia štvrťročných výsledkov nezabudol zmieniť o projekte humanoidného robota Optimus. Dokonca povedal, že Optimus sa stane hlavným úspechom firmy a upozadí tak aj celý automobilový biznis spoločnosti.

Prvé modely dvojnohého robota by sa mali objaviť už budúci rok. Jeho cieľom je znížiť náklady na pracovnú silu a uľahčovať prácu. Tesla si ale kladie za cieľ vytvoriť „priateľského“ robota. Musk sám už v minulosti niekoľkokrát varoval pred nebezpečenstvom umelej inteligencie. Jeho robot by teda mal byť pomalší ako človek av prípade potreby ľahko premožiteľný.

Robot by mal byť vysoký 180 cm a vážiť 125 kg. Mal by uniesť až 45 kilogramov a pohybovať sa maximálnou rýchlosťou 5 míľ za hodinu. Jeho tvár bude tvorená obrazovkou s potrebnými údajmi.

Veľa odborníkov je ale k projektom Tesly značne skeptických. Upozorňujú na to, že Elon Musk má často príliš optimistické očakávania a vyhlásenia. Dané sľuby sa potom nedarí včas naplniť. V tejto súvislosti teda berme výroky majiteľa spoločnosti s určitou rezervou.

Tesla otvorila prvú továreň v Európe

Tesla sa navyše snaží upevniť svoju pozíciu aj v Európe. Otvorila svoju vôbec prvú európsku továreň v Grünheide neďaleko Berlína v Nemecku. Spoločnosť už teraz prijala až 3 000 zamestnancov. A ďalších 9 000 miest je voľných na obsadenie. Pri plnej kapacite bude závod vyrábať 500 000 vozidiel ročne. Do konca roku 2022 sa má počet týždenne vyrobených áut zvýšiť na 5 000 vozidiel.

Otvorenie novej továrne s nemalou produkčnou kapacitou bol pre Teslu dôležitý krok. Tesla dlho nestíha svoje vozidlá dodávať, pretože previs dopytu nad produkčnou kapacitou bol enormný. Na niektoré vozidlá sa čakalo aj pár rokov. Okrem toho je dôležité si uvedomiť, že vozidlá sa museli do Európy dovážať až z Číny. Dodávky sa tak urýchlia a dôjde k zníženiu nákladov.

Elon Musk tvrdí, že si vybral Nemecko zámerne. Nemecké inžinierstvo považuje za technologickú špičku. V Berlíne by Musk chcel tiež vytvoriť inžinierske a designové centrum.

Akcie Tesla: Dlhodobý cenový graf TSLA

Teslá akcie sa od konca roku 2019 do konca 2021 nachádzali v dlhodobom rastúcom trende. Svoje historické maximum dosiahli v novembri 2021 kedy sa cena akcie TSLA dostala nad 1240 USD.

Odvtedy cena akcie zažívala volatilné obdobie, kedy dochádzalo k veľkým výkyvom ceny. Do marca 2022 tak cena akcie Tesla klesla od svojho all time high dokonca o viac ako 39 %. Zdá sa však, že cena našla support okolo hodnoty 800 USD a od marca 20222 začal rast.

Cenový graf Tesla
Týždenný graf akcie Tesla od decembra 2017 do apríla 2022. Zdroj: Trader Workstation (22. 4. 2022)

Ak by sa cene podarilo udržať nad hranicou 1000 USD a došlo by k odrazu smerom nahor, je možné, že bude otestovaná rezistencia okolo 1200 USD. Pri jej úspešnom prerazení by sme tak mohli byť svedkami nového historického maxima.

Akcie Tesla sú ale v poslednom čase veľmi volatilné a situácia na trhoch neistá. Investori by teda mali dbať na zvýšenú opatrnosť a dodržiavať zásady svojej obchodnej stratégie a money managementu.

Obchodujte akcie Tesla prostredníctvom LYNX

Či už ste intradenný obchodník alebo dlhodobý investor, môžete využiť vynikajúcu ponuku spoločnosti LYNX, pretože vám za priaznivé poplatky umožníme obchodovať s najrôznejšími finančnými inštrumentmi ako sú napríklad akcie, ETF, futures, opcie, CFD a forex. Ďalej pre vás pravidelne pripravujeme naše týždenné investičné newslettre a vysielame vzdelávacie webináre. Vďaka LYNX môžete obchodovať v reálnom čase prostredníctvom profesionálnych obchodných platforiem.

Chcete previesť zahraničné ceny akcií alebo ceny ETF na eurá? Potom použite prevodník mien. Navyše pre vás pravidelne zverejňujeme aktuálne obchodné príležitosti na trhu a novinky zo sveta investícií v rámci Investičného portálu. V prípade akýchkoľvek otázok môžete bezplatne využiť našu klientsku podporu.

Čítajte tiež:

Ďalšie použité zdroje:

Editorial credit: BoJack / Shutterstock.com

Tesla Inc.. Q1 2022 Update [online]. Vydané 20. 4. 2022 [cit. 22. 4. 2022]. Dostupné na: https://tesla-cdn.thron.com/static/IOSHZZ_TSLA_Q1_2022_Update_G9MOZE.pdf?xseo=&response-content-disposition=inline%3Bfilename%3D%22TSLA-Q1-2022-Update.pdf%22

Akcie Tesla aj napriek problémom s nedostatkom čipov zaznamenali v roku 2021 rast. A to napriek mnohým analytikom, ktorí už dlhú dobu považujú akcie TSLA za predražené. Spoločnosť navyše 26.1.2022 zverejnila svoje štvrťročné výsledky, ktoré dopadli nad očakávania.

V článku sa pozrieme na aktuálne výsledky Tesla a ako sa spoločnosti darilo v uplynulom roku. Nebude chýbať ani výhľad na rok 2022 a aktuálna technická analýza cenového grafu akcie Tesla.

Akcie Tesla: Kvartálne výsledky

Tesla vyrobila za 4. štvrťrok 308 600 vozidiel. Väčšinu z nich tvorili Model 3 a Y (296 850 vozidiel) a len malú časť tvorili Model S a X (11 750 vozidiel). Predaje áut priniesli viac ako 15,96 miliardy USD (+71 %). Prevádzková marža sa zároveň zvýšila na 30,6 %, čo je vôbec najvyššia úroveň. V dôsledku toho bol prevádzkový zisk automobilovej divízie vo výške 4,88 miliardy USD, čo predstavuje nárast o viac ako 118 %.

Navyše 2 miliardy USD pochádza z predaja služieb, softvéru, solárnych panelov a dobíjacích staníc. Celkový obrat dosiahol viac ako 17,71 miliardy USD, čo predstavuje nárast o 65 %. Prevádzkový zisk vzrástol na 4,85 miliardy USD. Čistý zisk v skutočnosti medziročne vzrástol o pôsobivých 760 % na 2,32 miliardy USD.

Akcie Tesla: Výsledky za rok 2021

Podľa generálneho riaditeľa Elona Muska bol rok 2021 fantastický. Tesla dokázala silne rásť aj napriek problémom v dodávateľskom reťazci. Kvôli nedostatku čipov museli ľudia niekedy čakať dlhšie ako obvykle a továrne nemohli ísť vždy na plný výkon. Firma sa tiež musela vysporiadať s rastúcimi nákladmi na suroviny, dopravu a prácu.

Napriek tomu spoločnosť v roku 2021 dodala 936 172 vozidiel, čo je rekord a 87 % nárast oproti roku 2020. Celkové tržby vlani vzrástli o 71 % na 53,82 miliardy USD. Prevádzkový zisk vzrástol o 105 % na 13,6 miliardy USD a čistý zisk vzrástol o 665 % (11,62 miliardy USD).

Elon Musk a stávka na technológiu Full Self Driving (FSD)

Elon Musk sa domnieva, že z dlhodobého hľadiska prinesie technológia Full Self Driving (FSD) spoločnosti značný zisk. Táto technológia zaisťuje úplne autonómny pohyb vozidla bez zásahu človeka. Autonómne vozidlá by mali nájsť v blízkej budúcnosti uplatnenie najmä v taxislužbe av preprave poštových zásielok. Podľa Muska také vozidlá znížia náklady na dopravu.

Testovacie jazdy s touto technológiou sa vykonávajú už roky a počet nehôd je oveľa nižší ako u áut s ľudskou posádkou. Otázkou však zostáva, kedy jednotlivé krajiny pristúpia k úprave legislatívy tak, aby plne autonómne vozidlá mohli do bežnej prevádzky. V Spojených štátoch teraz jazdí takmer 60 000 vozidiel Tesla s verziou FSD Beta.

“Bol by som šokovaný, keby Tesla tento rok nedosiahla plne samoriadiaci systém, ktorý bude bezpečnejší ako človek za volantom”

Elon Musk

Akcie Tesla: Aké sú očakávania pre rok 2022?

Týždenný cenový graf akcie TSLA od apríla 2017 do januára 2022 Zdroj: Trader Workstation (26.1.2022)

Nové továrne Tesla pomôžu pokryť rastúci dopyt

Ku koncu roka 2021 Tesla otvorila továreň Gigafactory v Texase. Tá by mala byť schopná vyrábať 600 000 vozidiel ročne. V Kalifornii sa už vyrobilo viac ako 1 milión vozidiel. V továrňach v Berlíne a Texase v súčasnosti prebiehajú záverečné testy výrobných zariadení. Očakáva sa, že berlínske preteky budú v prvej polovici roku 2022 schopné vyrobiť 30 000 vozidiel. Gigafactory v Nemecku by pri plnej kapacite mala byť schopná vyrobiť viac ako 500 000 vozidiel.

S najväčšou pravdepodobnosťou tak bude mať Tesla v roku 2022 dostatok kapacít na uspokojenie rastúceho dopytu. Všetko ale samozrejme tiež závisí od pokračujúcich problémov s dodávateľským reťazcom. Z dlhodobého hľadiska si výrobca elektromobilov myslí, že počet dodaných vozidiel môže ročne narásť o 50 %. Tesla sa chystá vďaka inováciám taktiež ušetriť na výrobných a prevádzkových nákladoch.

Chcete získať zadarmo tipy na zaujímavé akcie?

Odoberajte pravidelný týždenný akciový newsletter Breakout Trader. Každý týždeň tip na obchodovanie štyroch svetových akcií.

  • Toto pole je pre validačné účely a mal by zostať nezmenený.

Akcie Tesla: Cenové očakávania pre rok 2022

Tesla ukázala, že dokáže byť zisková. Voľný peňažný tok v roku 2021 predstavoval viac ako 5 miliárd USD. S hotovostnou pozíciou vo výške 17,5 miliardy USD má tiež dostatočnú likviditu na financovanie budúcich projektov.

O Tesle sa často hovorí ako o najviac nadhodnotenej akcii na Wall Streete. Zdá sa ale, že analytici podceňujú potenciál technológie FSD. Musk už niekoľkokrát naznačil, že Tesla bude v budúcnosti zarábať viac peňazí z iného podnikania, než len z predaja áut. Ten je iba jedným krokom v celej ponuke. Tesla dúfa, že zákazníci budú mať aj záujem o dobíjajúce stanice, softvér, poistenie a ďalšie služby.

Očakáva sa, že zisk v roku 2022 vzrastie na viac ako 10,6 miliardy USD av roku 2023 dokonca na 13,5 miliardy USD. Keďže Elon Musk predpovedá dlhodobý ročný nárast počtu dodaných vozidiel o 50 %, vyššie uvedené odhady môžu byť stále skôr konzervatívne. Navyše je ťažké odhadnúť, aké ziskové budú ďalšie plány Tesly alebo pokroky u konkurencie, pred ktorou má teraz Tesla značný náskok.

Aktuálna technická analýza akcie Tesla

Cena akcie Tesla je na veľmi zaujímavej úrovni. Na začiatku roku 2020 sa tvoril vrchol okolo 900 USD. Po prudkej korekcii dokázala Tesla v októbri 2021 túto rezistenciu opäť prekonať. Nasledovala solídnu rally až nad 1200 USD. V posledných mesiacoch bola cena extrémne volatilná a aktuálne sa cena akcie TSLA pohybuje okolo supportu na úrovni 900 USD.

Týždenný graf akcie Tesla od januára 2021 do januára 2022 Zdroj: Trader Workstation (26.1.2022)

Ak by bol spomínaný support prelomený smerom dole, mohlo by dôjsť k výraznejšiemu poklesu až k oblasti okolo 760 USD. Ak by však došlo k prerazeniu rezistencie na úrovni 1200 USD smerom nahor, mohol by nasledovať rastúci pohyb až k oblasti okolo 1500 USD.

Majme však na pamäti, že najmä v poslednej dobe je akciový trh veľmi nepredvídateľný a predchádzajúci cenový vývoj nemusí byť zárukou budúceho rastu. Vždy teda zvážte všetky riziká a dodržujte pravidlá money manažmentu a vašej obchodnej stratégie.

História spoločnosti Tesla

Spoločnosť Tesla bola založená v roku 2003 Martinom Eberhardom a Marcom Tarpenningom. Až o rok neskôr do spoločnosti nastúpil Elon Musk, ktorý je dnešným CEO a bezpochyby tvárou celej značky. Musk vypísal šek na 30 miliónov dolárov, ktoré do automobilky investoval zo svojich súkromných prostriedkov.

Tesla si stanovila za cieľ uvádzať na trh atraktívne elektrické vozidlá. Dnes spoločnosť Tesla nielen vyrába plne elektrické vozidlá, ale aj produkty na výrobu a skladovanie čistej energie. „Tesla veria, že čím rýchlejšie sa svet zmení z fosílnych palív na budúcnosť bez emisií CO2, tým lepšie.“

Prvý model Tesla Roadster bol predstavený v roku 2008, spolu s pokročilou technológiou batérií spoločnosti Tesla a unikátnym elektrickým pohonom. V roku 2010 prebehlo zverejnenie akcií spoločnosti Tesla na burze s cenou 17 USD za akciu. IPO prinieslo spoločnosti ďalší kapitál vo výške 226 miliónov USD.

V roku 2012 uverejnila Tesla svoju vlajkovú loď, Model S. Za prvý rok sa predalo tohto modelu cca 50 000 kusov. V roku 2015 rozšírila spoločnosť Tesla svoj sortiment o Model X, najbezpečnejší, najrýchlejší a najschopnejší SUV v histórii, s päťhviezdičkovým bezpečnostným hodnotením vo všetkých kategóriách Národnej správy bezpečnosti cestnej premávky USA.

V auguste 2016 Tesla oznámila odkúpenie spoločnosti SolarCity za 2,6 miliardy dolárov. Tento obchod firmu SolarCity, ktorá sa dostala do finančných problémov, zachránil. Po prevzatí spoločnosť Tesla postupne ukončila predaj SolarCity a namiesto inštalácie solárnych panelov sa viac sústredila na zlepšovanie technológie ukladania energie do batérií.

V roku 2017 sa začal predávať dlho očakávaný Model 3. Tesla však čelila oneskoreniam s dodávkami vďaka problémom v dodávateľskom reťazci. S Modelom 3 chcela Tesla dobyť väčšiu časť trhu s automobilmi. Nižšia cena urobila automobil dostupným aj pre širokú verejnosť. S novým modelom sa predaje spoločnosti Tesla prudko zvýšili, čiastočne na úkor drahších modelov.

Neskôr spoločnosť Tesla predstavila revolučný nákladný automobil s názvom Tesla Semi. V roku 2019 spoločnosť Tesla predstavila aj model Y, SUV strednej veľkosti s až siedmimi sedadlami. Okrem toho tiež odhalila kontroverzný Cybertruck.

Začiatkom roku 2019 začala Tesla vyrábať svoje autá aj v Číne. Tá je so svojimi 1,5 miliardami obyvateľov najväčším automobilovým trhom na svete. Navyše je tiež najväčším trhom s luxusnými a elektrickými automobilmi. Akcionári spoločnosti Tesla reagovali s veľkým nadšením.

V poslednom štvrťroku 2019 bol dokonca dosiahnutý napriek všetkým odhadom prevádzkový zisk vo výške 359 miliónov USD. Dovtedy sa spoločnosť vždy snažila dostať z červených čísel, takže rok 2019 možno skutočne považovať za dôležitý bod zvratu.

Aj napriek zatváraniu tovární, celosvetové spomalenie ekonomiky a všetky vládne opatrenia vykázala Tesla v prvom štvrťroku 2020 zisk 16 miliónov dolárov.

Obchodujte akcie Tesla prostredníctvom LYNX

Či už ste intradenný obchodník alebo dlhodobý investor, môžete využiť vynikajúcu ponuku spoločnosti LYNX, pretože vám za priaznivé poplatky umožníme obchodovať s najrôznejšími finančnými inštrumentmi ako sú napríklad akcie, ETF, futures, opcie, CFD a forex. Ďalej pre vás pravidelne pripravujeme naše týždenné investičné newslettre a vysielame vzdelávacie webináre. Vďaka LYNX môžete obchodovať v reálnom čase prostredníctvom profesionálnych obchodných platforiem.

Chcete previesť zahraničné ceny akcií alebo ceny ETF na eurá? Potom použite prevodník mien. Navyše pre vás pravidelne zverejňujeme aktuálne obchodné príležitosti na trhu a novinky zo sveta investícií v rámci Investičného portálu. V prípade akýchkoľvek otázok môžete bezplatne využiť našu klientsku podporu.

Čítajte tiež:

Ďalšie použité zdroje:

BLEKEMOLEN, J. Tesla boekt recordwinst in 2021 ondanks chiptekort. LYNX [online]. Vydáno 27.1.2022 [cit. 1.2.2022]. Dostupné na: https://www.lynx.nl/beurs/beurs-koersen/aandelen/aandeel-tesla/#aandeel-tesla

Analýzy & Tipy

Kúpte akcie Tesla

Zaujímate sa o nákup akcií Tesla? Zistite dôležité aktuálne informácie, novinky a analýzy.

Pre úspešné investovanie do akcií je tiež vhodné vybrať si kvalitného brokera. Obchodujte akcie Tesla za nízke poplatky a za použitia stabilnej obchodnej platformy. Online broker LYNX vám ponúka kvalitné podmienky pre trading akcií Tesla. Zistite viac o výhodách obchodovania akcií prostredníctvom LYNX.

Online broker LYNX: Zistite viac

Tesla cena akcie

Posledná obchodná cena
Zmena v USD
Zmena v %
Dátum
Čas
Burza
Tržná kapitalizácia
Počet emitovaných akcií
Otváracia cena
Zatváracia cena predchádzajúceho dňa
Denné minimum
Denné maximum
Ročné minimum
Ročné maximum
Minimum za 52 týždňov
Maximum za 52 týždňov

Tesla akcie: Údaje spoločnosti v USD

Dividendový výnos
Rentabilita tržieb
Tržby na akciu
Cashflow na akciu
Podiel investícií do kapitálu
Podiel práce ku kapitálu
Prevádzkový kapitál (mil.)
Ukazovateľ krytia A
Ukazovateľ krytia B
Ukazovateľ krytia C
Návratnosť investície
Pomer cien ziskov
Pomer peňažných tokov
Podiel vlastného imania
Podiel dlhu na financovanie
Cudzie zdroje / Vlastný kapitál
Krátkodobá likvidita
Skúška úverovej bonity
Bežná likvidita

Tesla akcie: Informácie o spoločnosti Tesla Motors Inc

Tesla Motors, ktorú v roku 2003 založili inžinieri zo Silicon Valley. Spoločnosť založili Martin Eberhard a Marc Tarpenning v roku 2003. Spoločnosť pomenovali po elektrotechnikovi a fyzikovi Nikolovi Teslovi. Krátko nato sa k firme pripojili Elon Musk, JB Straubel a Ian Wright.

Spoločnosť Tesla sa špecializuje na vývoj, výrobu a predaj elektromobilov. Vývoj modelu "Tesla Roadster" sa začal na jar 2008. O štyri roky neskôr sa podľa spoločnosti predalo viac ako 2 300 vozidiel tohto modelu vo viac ako 37 krajinách. Marketing sa realizuje prostredníctvom viac ako 30 predajných a servisných miest po celom svete.

Spoločnosť Tesla sa okrem elektromobilov špecializuje aj na lítiové batérie. Tie tvoria neoddeliteľnú súčasť výrobného reťazca pre jej vlastné vozidlá. Spoločnosť Tesla však nepoužíva veľké jednoúčelové batérie, ale svoje autá vybavuje tisíckami malých batérií podobných tým, ktoré sa používajú v malej spotrebnej elektronike. Takéto batérie sú ľahšie a lacnejšie na výrobu.

Adresa

PADS
3500 Deer Creek Road
Palo Alto, CA 94304
USA

Telefon
(888) 518-3752

Fax
--

Email
Press@tesla.com

Internet
www.tesla.com

"