LYNX: Futures broker
pre neobmedzené obchodovanie futures

Obchodovanie futures prostredníctvom online brokera LYNX

Obchodujte futures na akciové indexy, komodity aj meny ako profesionál 24 hodín denne, 5 dní v týždni. Futures broker LYNX vám zaisťuje prístup na desiatky svetových futures búrz.

S LYNX máte takmer neobmedzené možnosti obchodovania futures po celom svete, či už chcete zabezpečiť svoje portfólio alebo špekulovať na pohyb cien.

Ľahko a rýchlo môžete obchodovať indexy ako S&P 500, Nasdaq 100 alebo DAX, ale aj špekulovať na pohyb cien ropy, zlata, pšenica a ďalších komodít. Súčasťou širokej ponuky sú aj menové futures, futures na úrokové sadzby aj futures na volatilitu. LYNX zaisťuje priamy prístup na najväčšej svetovej futures burzy ako sú Chicago Mercantile Exchange (CME), Chicago Board of Trade (CBOT), Intercontinental Exchange (ICE), Eurex a ďalšie. Vďaka tomu je trading veľmi rýchly, vysoko transparentný a výhodný vďaka úzkym spreadom. Futures trading vďaka svojej rýchlosti a obrovskej likvidite silne rastie na popularite.

Či už ste swingový komoditný investor, intradenný indexový trader alebo obchodník s komoditnými spreadmi, LYNX je optimálnou voľbou pre každého investora i tradera s tými najvyššími nárokmi.

 • Nízke a transparentné poplatky na futures

 • Výhodné menové konverzie za medzibankových kurzov

 • Obchodné platformy optimalizované pre futures trading

 • Profesionálne nástroje pre efektívnejší futures trading

 • Priamy prístup na mnohé futures burzám po celom svete

 • Takmer nepretržité obchodné príležitosti

 • Zaistenie portfólia prostredníctvom futures

 • Maximálne využitie páky a nízke maržové požiadavky


Obchodná platforma pre futures trading

Futures broker s pokročilou platformou na futures trading

Pre náročných futures obchodníkov ponúkame unikátnu obchodnú platformu, ktorá sa vyznačuje všestrannosťou, rýchlosťou a stabilitou. Tieto aspekty sú pre futures trading, kde sa počíta každá sekunda, úplne kľúčové.

Počas niekoľkých okamihov môžete obchodovať long, short, otočiť alebo zatvoriť pozíciu. V obchodnej platforme si môžete nastaviť vlastné inteligentné tlačidlá, ktoré dokážu výrazne zefektívniť váš futures trading. Ďalej futures traderi oceňujú integrované profesionálne nástroje ako sú BookTrader, SpreadTrader alebo ChartTrader, ktoré sú prispôsobené pre obchodovanie futures.

Mobilný telefón a laptop s otvorenými obchodnými platformami, cez ktoré môžete obchodovať u LYNX


Úspech na futures trhoch je otázkou technológií:

 • Extrémne rýchla exekúcia príkazov
 • Možnosť obchodovať na dlhú aj krátku stranu
 • Profesionálne trading nástroje ako BookTrader alebo SpreadTrader
 • Stabilná obchodná platforma aj pri vysokom objeme obchodovania
 • Viac ako 60 typov príkazov a algoritmov
 • Možnosť napojenia na externé obchodné platformy


Trading nástroje pre obchodovanie futures

Pokročilé futures trading nástroje

V obchodovaní s futures je rozhodujúcim faktorom čas. Využite možnosťou profesionálnych trading nástrojov a buďte vždy napred pred ostatnými.

Pre potreby futures traderov sú k dispozícii nástroje, ktoré zrýchľujú a zefektívňujú trading a najmä cielia na zvýšenie ziskovosti. Medzi profesionálne nástroje, ktoré sú medzi futures traderov najpopulárnejšie, patrí BookTrader, SpreadTrader a Index Arbitrage Meter. Trhy vie tvrdo potrestať každú chybu pri obchodovaní futures. Využite tieto nástroje na zlepšenie vášho tradingu a zvýšenie vašej dlhodobej úspešnosti.

BookTrader môžete jednoducho vytvoriť, zmeniť a odoslať obchodné príkazy. V objednávkovej knihe vidíte jednotlivé futures kontrakty a ich ceny a príslušné objemy v objednávke ako cenový rebrík. Vytvorte si vlastné klávesové skratky pre zrýchlenie tradingu. BookTrader je ideálnym nástrojom pre náročných obchodníkov s futures.

Obchodovanie vďaka platforme BookTrader.

Obchodovanie futures spreadov nikdy nebolo tak jednoduché. SpreadTrader umožňuje analyzovať a sledovať vývoj niekoľkých futures spreadov na jednom monitore a okamžite reagovať na zmeny. Môžete si napríklad vytvoriť kalendár pre futures spready a zadávať príkazy jednoduchým kliknutím na bid a ask.

Nástenka obchodnej platformy pri obchodovaní cez LYNX.

Analyzujte príležitosti indexovej arbitráže pomocou Index Arbitrage Meter. Tento unikátny nástroj zobrazuje rozdiely medzi cenami futures kontraktov v podkladovom indexe.

Platforma merača indexovej arbitráže.

Mobilná aplikácia pre futures trading
Mobilné zariadenia s obchodnou aplikáciou LYNX Trading a cenovým grafom akcie Apple


Obchodovanie futures
v mobilnej aplikácii

Futures sa obchodujú takmer nepretržite. To prináša stále nové obchodné príležitosti, ktoré budeme mať vždy na očiach vďaka mobilnému tradingu.

Obchodná aplikácia je prispôsobená pre obchodovanie futures na vašom mobilnom telefóne alebo tablete. Okrem možnosti rýchleho zadávania nových obchodov, upravovania portfólia a analýzy nových príležitostí, sú k dispozícii mobilné verzie nástrojov BookTrader a ChartTrader.

Vďaka prístupu na viac ako 150 búrz v 33 krajinách po celom svete, môžete s mobilnou aplikáciou obchodovať v ktorúkoľvek dennú hodinu. Ak chcete iba nahliadnuť na svoje portfólio, môžete využiť pasívny režim Read-Only, ktorý vám umožní prihlásiť sa do účtu bez zadávania prihlasovacích údajov.

 • Profesionálne futures trading aplikácie

 • Užitočné funkcie pre obchodovanie futures na mobile

 • Obchodovanie futures kedykoľvek a kdekoľvek

 • Dostupné pre iOS (Apple) a Android


Obchodovanie futures bez skrytých poplatkov

Nízke a transparentné poplatky pre futures trading

Sme si vedomí, aké dôležité sú poplatky pre váš úspech pri obchodovaní s futures kontraktmi. Najmä u intradenných futures traderov sa jedná o dôležitý bod pri voľbe brokera.

Zjednodušili sme poplatkovú štruktúru ako to len šlo, aby vás bola jasná a transparentná. Preto sú všetky poplatky udávané ako all-inclusive – teda vrátane nákladov burzám a ďalším tretím stranám. Tieto externé náklady väčšinou zahraničné brokeri nezahŕňajú do svojich poplatkov a vy ako trader často neviete, aké poplatky presne zaplatíte. V LYNX však chceme, aby ste mali vždy jasno o tom, aké sú vaše náklady na trading, aby ste na to mohli prispôsobiť svoju stratégiu. Navyše neaplikujeme žiadne minimálne poplatky za obchod, poplatok sa vždy odvíja od počtu zobchodovaných futures

kontraktov. Využite naše nízke a transparentné poplatky pre futures trading na najväčších amerických futures burzách Chicago Mercantile Exchange (CME), Chicago Board of Trade (CBOT), Intercontinental Exchange (ICE) a európskej futures burze Eurex a ďalších desiatkach búrz po celom svete. Cez futures kontrakty môžete obchodovať komodity, akciové indexy, menové páry, volatilitu a ďalšie podkladové aktíva s nízkymi maržovými požiadavkami. V LYNX je našim cieľom vytvárať a udržiavať dlhodobé vzťahy s klientmi.

Poplatky u futures brokera LYNX

Príkazy na futures na amerických burzách

Typ futuresPoplatok za futures kontrakt
Futures$4,00
Mini DAX-Future$2,50

Poplatok za obchod na futures sa odvíja od počtu zobchodovaných kontraktov. Nie je aplikovaný žiadny minimálny poplatok za obchod.

Príkazy na futures na európskych burzách

Typ futuresPoplatok za futures kontrakt
Futures€3,00
Micro futures€1,50

Viac informácií o celkových poplatkoch a ďalších nákladoch na obchodovanie s akciami nájdete v časti Tarify a poplatky.


Futures trading: Čo by ste mali vedieť
Čo sú to futures?

Futures tiež označované ako futures kontrakty sú futures na budúci nákup alebo predaj podkladového aktíva (komodita alebo finančný produkt) za vopred stanovenú cenu vo vopred stanovený deň. Futures kontrakty sú obchodované na termínových burzách, niekedy tiež označovaných ako futures burza. Prostredníctvom futures možno obchodovať rôzne podkladové aktíva ako sú akcie, akciové indexy, komodity, menové páry alebo úrokové sadzby. Retailoví investori nemajú priamy prístup na futures burzy ako sú CME, CBOT alebo Eurex, preto ak chcú vykonať nákup alebo predaj futures potrebujú využiť služby futures brokera. Prostredníctvom investičného účtu u brokera môžu investori zasielať svoje príkazy na nákup či predaj futures na burzu. Keďže futures kontrakty sú zo svojej podstaty viac rizikovým investičným inštrumentom ako napr. Akcie, investor musí získať najprv povolenie pre obchodovanie futures.

Prečo traderi obchodujú futures?

Existuje veľa dobrých dôvodov, prečo obchodovať futures na futures trhoch. Prostredníctvom futures môžete investovať do mnohých podkladových aktív a špekulovať na ich cenový vývoj. Futures možno využiť pre zaistenie portfólia proti cenovým výkyvom aj menovým výkyvom. Futures sú efektívnym inštrumentom pre zaistenie portfólia, pretože majú nižšie kapitálové požiadavky. Najčastejšie sú ale futures kontrakty využívané ku krátkodobému špekulovanie na cenový vývoj akciových indexov a komodít. Na popularite stále rastie aj obchodovanie komoditných spreadov a ďalších futures spreadov. Je však nutné mať na pamäti, že obchodovanie futures je vysoko rizikové.

Prehľad výhod a rizík obchodovanie futures

Výhody obchodovania futures

S futures môžete zabezpečovať svoje portfólio a dokonca znižovať svoje investičné riziko pomocou špecifických futures kontraktov.

S futures môžete využívať pákového efektu. Pákový efekt umožňuje maximálne využiť zmeny cien podkladového aktíva.

Futures sú obchodovateľné takmer nepretržite. To vám umožní kedykoľvek investovať do indexov, komodít, mien, úrokových sadzieb alebo dlhopisov.

Dlhú pozíciu na futures špekulujú investori na rast ceny podkladového aktíva. Krátku pozíciu špekulujú na pokles ceny podkladového aktíva.

Riziká obchodovania futures

Vzhľadom k pákovému efektu pri obchodovaní s futures môžu byť zisky neúmerne vyššie v porovnaní s investovaným kapitálom. To však platí aj pre straty, ktoré môžu s pákovým efektom byť vyššia ako je hodnota účtu.

V obchodovaní s futures môžu byť, vďaka možnosti investovať na dlhú aj krátku stranu, zisky a predovšetkým straty teoreticky neobmedzené a nemusí skončiť vyčerpaním marže. Futures broker môže v dôsledku tejto udalosti požiadať investora o navýšenie kapitálu na účte (margin call).

Riziko trhovej ceny pre futures obchodníka predstavuje rozdiel medzi cenou v okamihu otvorenia pozície a cenou pri plánovanom výstupe z trhu uzavretím pozície. Napríklad volatilita podkladového aktíva môže mať za následok nočný gap a strata z pozície môže byť mnohonásobne vyššia.

V prípade shortovania futures môže byť veľkosť straty teoreticky neobmedzená. Ak by cena podkladového aktíva rástla, narastala by aj strata z krátkej pozície na futures.

Existuje šanca, že držané futures nebude možné zobchodovať, pretože bude chýbať protistrana k obchodu.

Pri obchodovaní futures v cudzích menách podstupujete menové riziko, ktoré môže významne ovplyvniť skutočnú návratnosť investície.

Investorský profil a ciele

Kedy je tento produkt pre vás vhodný?

 • Chcete kryť svoje pozície (zaistenie)
 • Chcete špekulovať s pákovým efektom
 • Chcete investovať v krátkodobom horizonte (menej ako tri roky)

Kedy pre vás tento produkt nie je vhodný?

 • Chcete zachovanie kapitálu
 • Chcete rast kapitálu
 • Chcete investovať v strednodobom horizonte (tri až desať rokov)
 • Chcete investovať v dlhodobom horizonte (viac ako desať rokov)

Tolerancia rizika

Kedy je tento produkt pre vás vhodný?

 • Ste ochotní prísť o celú počiatočnú investíciu
 • Ste ochotní stratiť viac ako celú vašu počiatočnú investíciu
 • Ste ochotní investovať s využitím pákového efektu
 • Ste pripravení investovať do komplexných produktov
 • Ste ochotní investovať do vysoko rizikového produktu

Kedy pre vás tento produkt nie je vhodný?

 • Nie ste pripravení utrpieť žiadnu alebo relatívne malú stratu zo svojej počiatočnej investície
 • Ste ochotní investovať do nekomplexných produktov
 • Ste ochotní investovať do produktu s nízkym rizikom
 • Ste ochotní investovať do produktu so stredným rizikom

LYNX ponúka nasledujúce produktové klastre v kategórii futures:

Produktový klasterUkazateľ rizika
EUR futuresVysoký
Iné než EUR futuresVysoký
Futures rozvojových trhovVysoký

Ďalšie informácie o termínových obchodoch a vlastnostiach tohto produktu nájdete na nasledujúcej stránke:

Vlastnosti produktu – Futures


Obchodujte s futures online

Prečo obchodovať futures cez LYNX?

Na rozdiel od väčšiny futures brokerov, LYNX uvádza ceny vždy ako all-inclusive – teda vrátane nákladov búrz a iných tretích strán. Vďaka tomu vždy viete, koľko za obchod zaplatíte a môžete si tomu prispôsobiť svoju investičnú stratégiu. Poplatok za futures kontrakt obchodovaný na burze v USA zaplatíte len $ 2,50 v prípade indexových microfutures a alebo $ 4 za ostatné futures, za futures kontrakt v EÚ zaplatíte € 3. Okrem futures môžete obchodovať širokú škálu produktov od akcií, opcií, medzibankového forexu, dlhopisov, ETF a ďalších produktov na viac ako 100 burzách po celom svete. Pre obchodovanie futures je k dispozícii špičková platforma s profesionálnymi nástrojmi a pre náročných traderov existuje aj možnosť napojenia prostredníctvom API na takmer akúkoľvek externú obchodnú platformu. Futures traderi aj spreadový traderi oceňujú tiež unikátny exekučný systém na platforme, vďaka ktorému môžu obchodovať rýchlejšie, jednoduchšie a tiež získavajú najlepšie ceny pre vyplnenie svojich obchodov. Zaiste oceníte tiež rozsiahle vzdelávanie pre začiatočníkov i pokročilých v oblasti obchodovania futures, futures spreadov a ďalších tém spojených s tradingom.

 • Nízke a transparentné náklady
 • Menové konverzie za medzibankových kurzov
 • Široký výber obchodovateľných futures
 • Nízke požiadavky na marže
 •  Možnosť napojenia na externé platformy
 • Profesionálne nástroje pre futures traderov
 • Obchodovanie futures cez mobilnú aplikáciu
 • Individuálne ponuky pre aktívnych traderov

Obchodujte s populárnymi futures

Najobchodovanejšie futures u LYNX

LYNX zaisťuje priamy prístup na futures burzy po celom svete. Medzi futures traderov sú najpopulárnejšie americké futures burzy, kde sa obchodujú futures na najobľúbenejšie podkladové aktíva ako sú akciové indexy, komodity, úrokové sadzby, drahé kovy, dlhopisy alebo meny. Medzi najobchodovanejšie futures patrí:

Futures na americké indexy

 • S&P 500 Emini futures (ES)
 • Nasdaq 100 Emini futures (NQ)
 • Dow Jones Emini futures (YM)
 • Russell 2000 Emini futures (TF)

Microfutures na americké indexy

 • S&P 500 micro futures (MES)
 • Nasdaq 100 micro futures (MNQ)
 • Dow Jones micro futures (MYM)
 • Russell 2000 micro futures (M2K)

Futures na európske indexy

 • DAX futures FDAX (DAX)
 • Euro Stoxx 50 futures (ESTX50)
 • AEX futures (EOE)
 • FTSE 100 futures (Z)

Futures na ázijské indexy

 • Nikkei futures (N225)
 • Hang Seng futures (HSI)
 • China Xinhua A-50 futures (XINA50)

Komoditné futures

 • Futures na ropu (CL)
 • Futures na zemný plyn (NG)
 • Futures na zlato (GC)
 • Futures na striebro (CI)
 • Futures na meď (HG)
 • Futures na pšenicu (ZW)

Dlhopisy

 • Bund futures (GBL)
 • US 10 Year T-Note futures (ZN)

Ostatné futures

 • Futures na akcie
 • Futures na volatilitu (VIX)
 • Menové futures ako Euro / Dollar (EUR)

Naučte sa obchodovať futures

LYNX vás naučí, ako obchodovať futures

Futures trading má vysoký ziskový potenciál s relatívne nízkym investovaným kapitálom. Avšak stratový potenciál je rovnako tak vysoký. Preto je kľúčové pochopiť základy obchodovania s futures, aby ste boli schopní konzistentne ziskovo obchodovať. Futures broker LYNX pre vás preto prichystal podrobné futures vzdelávania – prejdite s nami základy pre obchodovania futures a tiež pokročilé futures stratégie a ďalšie oblasti tradingu ako psychológiu v tradingu, money management atď. Vzdelávanie našich klientov je pre nás veľmi dôležité a venujeme mu veľa času. Veríme, že investor ktorý sa pravidelne vzdeláva môže byť dlhodobo úspešný a ziskový.

LYNX – Viac ako futures broker

Prostredníctvom online brokera LYNX môžete obchodovať nielen futures. Viac informácií o ďalších produktoch nájdete tu: