OptionTrader: Dômyselný obchodný nástroj pre všetkých opčných obchodníkov

Ukážka obchodovania v LYNX TWS prostredníctvom nástroja OptionTrader

OptionTrader bol špeciálne vyvinutý pre prehľadné a efektívne obchodovanie opcií. Obchodníci tak môžu analyzovať a obchodovať opcie v jedinom okne obchodnej platformy.

Obchodný nástroj OptionTrader umožňuje sledovať ceny opcií, zobrazovať grécke písmená a ľahko zadávať obchodné príkazy na opčné kombinácie. A to všetko prehľadne v jednom okne obchodnej platformy. Vďaka OptionTrader získate ucelený prehľad o všetkých dostupných opčných reťazcoch.

Funkcie OptionTrader

  • Prehľad o kompletnom opčnom reťazci
  • Vytváranie objednávok s viacerými komponentmi
  • Zobrazenie implikovanej volatility
  • Neustály prehľad o open interest a gréckych písmenách (delta, gamma, vega, theta)
  • Výpočet reálnej hodnoty opčných kontraktov
  • Bezplatne v obchodnej platforme Trader Workstation (TWS)

Viac o OptionTrader

Prehľadné a pohodlné obchodovanie opcií

OptionTrader je užitočný nástroj na obchodovanie opcií. Ponúka zobrazenie mnohých dôležitých informácií prehľadne v jednom okne obchodnej platformy. Okrem cien tu nájdete napríklad informácie o zmenách volatility a objemu. Obchodný nástroj OptionTrader ponúka taktiež jednoduché zobrazenie opčných reťazcov a zadávanie jednoduchých aj kombinovaných obchodných príkazov. Vďaka mnohým možnostiam nastavenia si obchodníci navyše môžu nástroj OptionTrader upraviť podľa svojich osobných potrieb a preferencií.

Ukážka obchodovania v nástroji OptionTrader

Jednoduché zadávanie obchodných príkazov

V OptionTrader môžete vytvoriť predajný príkaz kliknutím na cenu ask pre call opcie alebo kliknutím na cenu bid pre put opcie. Pred odoslaním objednávky na burzu môžete ešte upraviť jej parametre (typ príkazu, trvania, množstvo). Príkaz je možné vytvoriť aj na základe volatility. Na tento účel nastavíte hodnotu volatility a OptionTrader za vás automaticky vypočíta limitnú cenu vášho pokynu. Zrealizované obchodné príkazy navyše máte pod kontrolou v zobrazenom prehľade.

Ukážka obchodovania v nástroji OptionTrader s možnosťou priameho nákupu

Jednoduché vytváranie opčných stratégií

Nástroj OptionTrader má v sebe zabudovaný Strategy Builder, ktorý umožňuje vytváranie kombinovaných opčných stratégií, ktoré sa skladajú z niekoľkých komponentov. Môžete si vybrať z veľkého množstva prednastavených stratégií, prípadne si vytvárať stratégie vlastné. Pre vybranú stratégiu sa zobrazí aj profil výkonnosti opcie alebo kombinácia opcií. V závislosti na vývoji realizačnej ceny jasne vidíte, kedy by ste dosiahli zisk alebo stratu. Opčné kombinácie je možné navyše porovnávať a analyzovať.

Ukážka obchodovania v nástroji OptionTrader a tvorby úspešných stratégií

Ďalšie trading nástroje

Objavte trading nástroje