Minimálne požiadavky na otvorenie investičného účtu

Zistite, aké sú minimálne požiadavky na otvorenie investičného účtu u online brokera LYNX a aké minimálne požiadavky sa môžu uplatňovať počas obchodovania.

Minimálny vek

Minimálny vek pre otvorenie investičného účtu prostredníctvom online brokera LYNX je 18 rokov. Pre maržový účet je veková hranica stanovená na 21 rokov. S maržovým účtom môžete pákový efekt a obchodovať na krátko (short selling).

Obchodovanie na maržu

Pre obchodovanie na maržovom účte je nevyhnutné, aby bola hodnota účtu (hodnota cenných papierov + hotovosť) neustále nad hranicou 2 000 EUR. V prípade, že hodnota účtu klesne pod túto hranicu, mení sa dočasne na účet hotovostný, kým opäť nepresiahne hranicu 2 000 EUR. Zmena na hotovostný účet bude štandardne sprevádzaná uzavretím maržových pozícií.

Výška minimálneho vkladu

K otvorenie účtu je potrebný minimálny vklad 3 000 EUR alebo ekvivalent v inej mene. Pre otvorenie a udržiavanie maržového účtu je potrebné minimálna celková hodnota vo výške 2 000 EUR (hotovosť + cenné papiere).

Informácie o typoch účtov u online brokera LYNX

U online brokera LYNX si ľahko môžete otvoriť hotovostný i maržový účet. Ten vám ponúkne viac možností a obchodných príležitostí.

U hotovostného účtu môže trvať až 3 dni, než je zisk z obchodov na účte pripravený na ďalšie použitie. Obmedzenie platí na výber týchto prostriedkov alebo ich reinvestovanie. U maržového účtu je potrebné počkať na vyrovnanie v prípade výberu prostriedkov. Pre obchodovanie na forexe cez CFD a vstupovanie do krátkych pozícií (short selling) je nutný maržový účet. Ak ste si otvorili hotovostný účet, môžete ho kedykoľvek previesť na účet maržový. Ak je hodnota na maržovom účte nízka, je s ním zaobchádzané ako s účtom hotovostným.

Prehľad charakteristík rôznych typov účtov nájdete tu:

 Hotovostní účetMaržový účet
Minimálny vek18 rokov21 rokov
Minimálna hodnota účtu3 000 EUR 2 000 EUR alebo ekvivalentná hodnota v inej mene
Obchodování na maržiNe (za produkty je nutné zaplatit celou částku)Áno (ak je hodnota účtu (hotovosť + cenné papiere) vyšší ako 2 000 EUR)
Predaj nakrátkoNieÁno
Obchodovateľné produktyAkcie, opcie (dlhá pozícia a krytá krátka pozícia)Všetky produkty
Denné obchodovanieObmedzené (v rámci dostupného zostatku hotovosti)Áno
Termín vysporiadaniaAž 3 dniAž 3 dni (avšak výnosy z predaja a ďalšie zaúčtovanie kreditov prebehnú okamžite)
PožiadavkyDostatočné finančné zdrojeDostatočné finančné zdroje (požiadavky sú vyššie ako u hotovostného účtu)
Výpočet požiadaviek na maržu-Posúdenie výkonnosti celého portfólia v prípade možných trhových udalostí