Ekonomický kalendár

V ekonomickom kalendári LYNX nájdete všetky dôležité dáta zo sveta obchodu a financií, podľa ktorých investori robia svoje obchodné rozhodnutia pre dosiahnutie úspechov na trhoch.

Medzi tieto udalosti patrí napríklad zverejnenie ekonomických údajov, ako je HDP, inflácia alebo nezamestnanosť. Ďalej tiež indexy, ako je napríklad index obchodného klímy alebo index nákupných manažérov.

Náš ekonomický kalendár obsahuje údaje z krajín Európy, Ázie i USA. Získate tak relevantné dáta pre globálne obchodovanie a investovanie na akciových trhoch. Pozrite sa, na aké ekonomické udalosti tento týždeň budú reagovať trhy a pripravte sa na ne úspešne s ekonomickým kalendárom LYNX.

Ekonomický kalendár 2024 - aktuálne dáta

Interpretujte ekonomické udalosti správne

Zverejňovanie ekonomických informácií nie je len významným ukazovateľom ekonomického rozvoja krajiny alebo regiónu, môže to tiež spôsobiť znateľné pohyby na akciovom trhu.

Z tohto dôvodu je dôležité vedieť, ktoré údaje sa kedy zverejňujú. Nie všetky tieto údaje sú spomenuté v ekonomických správach, hoci môžu mať veľký vplyv na vývoj cien. Preto je vhodné sledovať pravidelne ekonomický kalendár LYNX, kde nájdete jednotlivé udalosti na každý deň. Kalendár je prínosný aj pre forexových obchodníkov, pretože najmä devízový trh reaguje citlivo na zmeny kľúčových úrokových sadzieb zo strany centrálnych bánk.

Ekonomické udalosti ovplyvňujú trhy len čiastočne

Okrem ekonomických udalostí existuje mnoho ďalších dát, ktoré sú pre obchodníkov dôležité, ale často nie sú v ekonomických kalendároch uvedené.

Na LYNX Investičnom portáli sa dozviete všetky dôležité dáta z akciových trhov. Zverejňujeme pre vás štvrťročné výsledky firiem, očakávané dividendy v dividendovom kalendári alebo IPO kalendár obsahujúci informácie o najočakávanejších IPO tohto roka. Ďalej na portáli nájdete aktuálne obchodné hodiny a otváracej doby jednotlivých búrz vrátane burzových sviatkov.