Dividendové akcie

Zarábanie peňazí na burze pomocou dividend je obľúbená stratégia, ktorá vám pri nákupe akcií pravidelne zaručuje príjmy z vášho investičného portfólia.

Dividenda je podiel na zisku akcionára v spoločnosti, ktorý je distribuovaný ročne, polročne, štvrťročne alebo dokonca mesačne v závislosti na dividendovom titule. Ale nie každá spoločnosť dividendy vypláca. Preto je nevyhnutné, aby lukratívna dividendová stratégia vybrala správne dividendové akcie. Svoju úlohu hrá nielen výška dividendy, ale aj dividendový výnos, ktorý zohľadňuje pomer dividendy k aktuálnej cene akcie.

Akcie s vysokou dividendou: Najlepšie dividendové akcie v 2024

Ak hľadáte najlepšie dividendové akcie, mali by ste do ocenenia vždy zahrnúť rôzne kritériá a nielen sa pozrieť na aktuálnu výšku dividendy alebo dividendový výnos.

Rozhodujúci je tiež napríklad pôvod dividendy – je vyplácaná akcionárom zo súčasných ziskov alebo z finančných rezerv spoločnosti? To je dôležité pre dlhodobý úspech vašej vlastnej dividendovej stratégie, pretože len zdravé spoločnosti, ktoré pravidelne generujú zisk a vyplácajú dividendy, môžu v dlhodobom horizonte prežiť bez akýchkoľvek znížení alebo zrušení dividend. Preto by mali byť brané do úvahy ďalšie podnikové metriky, ako je rast výnosov alebo zárobkov. Vždy by ste mali distribučné akcie porovnávať vo svetovom meradle.

Silné dividendové akcie pre vysoký príjem z dividend

Akcie spoločností Daimler, BASF, Allianz alebo Bayer sú akcie s dobrou dividendou v Nemecku. Ale v Európe aj v Amerike existuje veľa spoločností s vynikajúcimi výplatami dividend.

Upútať by vás mali najmä dividendoví aristokrati v USA, pretože to sú spoločnosti, ktoré minimálne za posledných 25 po sebe nasledujúcich rokov nepretržite zvyšovali svoje dividendy. Ale aj v DAX existujú vzrušujúce dividendové akcie so sľubným vývojom dividend. Pre vysoké výnosy je najlepším predpokladom nepretržitý rast dividend. To znamená, že nielen pre výnos v krátkodobom horizonte, ale predovšetkým pre dlhodobý dividendový investičný účet, majú najsilnejšie dividendové akcie zmysel. Naši odborníci na akcie analyzujú históriu dividend a očakávania dividend u všetkých hlavných dividendových akcií, ako na národnej, tak na medzinárodnej úrovni, a pomôžu vám nájsť ideálne akcie vyplácajúce dividendy v Nemecku, Európe, USA a ďalších regiónoch sveta pre váš dividendový investičný účet.

Čo by ste mali vedieť o dividendových akciách