LYNX: Obchodovanie CFD
pre náročných obchodníkov

Obchodujte CFD s priamym prístupom na trh Direct Market Access (DMA) za nízkych a transparentných poplatkov.

LYNX vám umožňuje obchodovať CFD na akcie a indexy v Amerike, Európe, Ázii, Austrálii i Afrike. Získajte prístup k CFD na akcie z hlavných svetových indexov ako sú S&P 500, Dow Jones, Nasdaq, DAX a ďalšie vrátane možnosti obchodovať CFD priamo na tieto indexy.

CFD sú u investorov veľmi obľúbené, pretože sú ľahko obchodovateľné a vyžadujú relatívne nízke investície v porovnaní s inými nástrojmi. Obchodovanie s CFD je optimalizované pre náročných obchodníkov všetkého druhu: špekulácie na burze s pákovým efektom, zabezpečenie pozícií vo vašom portfóliu či profitovať na rozdiele cien s nižšou kapitálovou investíciou než u priameho investovania do podkladového aktíva. Avšak stále je nutné mať na pamäti, že špekulácie s CFD so sebou nesú vysokú mieru rizika.

Vďaka priamemu prístupu na trh (Direct Market Access) sú spready u rozdielových kontraktov vždy rovnaké ako cenové rozpätie podkladového aktíva. Predajné a kúpne ceny nie sú umelo rozširované o ďalšie spready. Vďaka DMA získavate transparentné podmienky pre obchodovanie CFD.

Obchodovanie CFD u online brokera LYNX
 • Nízke a transparentné poplatky za obchodovanie CFD

 • Obchodné platformy pre PC, mobil aj tablet

 • Priamy prístup na trh (DMA)

 • Žiadne umelé rozširovanie spreadov

 • Nízke náklady na financovanie marží

 • Viac ako 7.000 dostupných produktov


Obchodná platforma pre CFD

CFD broker s inteligentnou obchodnou platformou

Nároční obchodníci s CFD potrebujú obchodnú platformu, ktorá zaručuje stabilitu a rýchlu realizáciu príkazov, aby mohli obchodovať s CFD long aj short pozície i vo výnimočne volatilných situáciách na trhu.

Vďaka LYNX máte prístup k niekoľkým platformám, ktoré vás podporujú v každej fáze obchodovania: v technickej analýze trhu, prenesenie príkazov, sledovanie otvorených pozícií aj ich uzatváranie. K dispozícii máte viac ako 60 typov príkazov a algoritmov a viac ako 100 technických indikátorov pre profesionálnu analýzu. Technická pokročilosť platforiem umožňuje CFD traderom byť vždy o krok vpred k dosiahnutiu úspechu na trhoch.

CFD Demokonto

Úspech v obchodovaní CFD je otázkou technológií:

 • Obchodujte CFD bez umelo rozšírených spreadov vďaka DMA
 • Viac ako 60 typov príkazov a algoritmov
 • Bezplatné používanie profesionálnych trading nástrojov ako sú ChartTrader alebo Market Scanner
 • Stabilná aj vo volatilných situáciách na trhoch
 • Platforma dostupná pre PC, tablet aj mobil


Trading nástroje pre CFD

Objavte profesionálne trading nástroje pre CFD

Pomocou trading nástrojov, môžete jednoducho profesionalizovať svoje obchodovanie a zvýšiť svoje šance na úspech na trhu.

Profesionálne trading nástroje sú navrhnuté tak, aby spĺňali potreby sofistikovaných obchodníkov a pomáhali im obchodovať s rôznymi triedami aktív. Nástroje ako ChartTrader alebo MarketScanner môžete ako klient LYNX využívať úplne zadarmo.

Marktscanner

S MarketScannerom môžete ako investor rýchlo a ľahko získať prehľad o udalostiach na globálnych finančných trzích.Tento nástroj vám umožňuje vyhľadávať podkladové aktíva na základe vlastných kritérií, ktoré potom môžu byť zakúpená alebo predaná ako CFD. Kritériá vyhľadávania MarketScanneru, ako je napríklad cena, objem alebo sektor, môžu byť kombinované tak, aby ste našli správna podkladové aktíva pre váš investičný zámer.

ChartTrader

ChartTrader je veľmi komplexný nástroj pre obchodovanie a analýzu cenných papierov. Pre vyhodnotenie výkonu cenného papiera je možné v jednom okne zobraziť grafy rôznych časových úrovní a výkonnosť cenného papiera je možné porovnávať s vývojom ostatných aktív, ako sú napríklad akciové indexy. S ChartTrader môžete využiť až 120 ukazovateľov pre analýzu cenných papierov. Šablóny grafov možno ľahko uložiť na neskoršie použitie. Okrem toho môžete nastaviť upozornenie na základe rôznych kritérií, ako je čas, cena alebo marže. Dokonca aj obchodovanie s ChartTrader je dokonale prispôsobené rôznym potrebám obchodníkov. Týmto nástrojom môžete vytvárať aj upravovať objednávky z grafu. K dispozícii sú aj samonastaviteľné klávesové skratky, ktoré zaručujú rýchly prenos objednávok.


Mobilná aplikácia pre obchodovanie CFD

Mobilná aplikácie
pre obchodovanie CFD

Trading CFD pomocou LYNX mobilnej aplikácie.

CFD traderi majú väčšinou krátkodobý investičný horizont. Neustály prístup k portfóliu je nevyhnutný pre rýchle reagovanie na udalosti na trhu. Aj investori, ktorí majú dlhší investičný horizont, uvítajú možnosť jednoduchej a rýchlej kontroly portfólia na svojom telefóne.

Pomocou mobilnej obchodnej aplikácie pre iOS a Android môžete svoj účet spravovať rýchlo a jednoducho. Môžete monitorovať všetky pozície, zadávať príkazy na nákup či predaj, sledovať históriu obchodov a ďalšie dôležité informácie o vašom účte ako sú napríklad maržové požiadavky a iné.

Okrem sledovania portfólia je aplikácia samozrejme vhodná aj pre obchodovanie CFD, ktoré možno ľahko analyzovať, sledovať ich vývoj v grafoch a počas niekoľkých sekúnd možno pripravené príkazy preniesť na trh.

Ak chcete skrátiť čas pre prihlásenie, možno použiť Touch ID a Face ID. Okrem toho existuje režim iba pre čítanie, ktorý umožňuje rýchle prihlásenie bez zadávania prístupového hesla. Skrátka, Trading App je optimálny mobilnou platformou pre každého investora i tradera.

 • Profesionálne aplikácie pre obchodovanie CFD

 • Široké funkcie pre obchodovanie na mobile

 • Obchodujte CFD kedykoľvek a kdekoľvek

 • Dostupné pre iOS (Apple) a Android


Direct Market Access

LYNX: DMA broker s priamym prístupom do objednávkovej knihy

Mnoho CFD brokerov pôsobí ako tzv. Market maker a nastavujú svoje vlastné objemy obchodovania a ceny, za ktoré sú CFD nakúpené (ask cena) a predané (bid cena). Pre obchodníka to nie je vždy transparentné, pretože nie je jasné, ako sú ceny kótované.

To môže viesť k príležitostným silným cenovým výkyvom, ktoré sa na burze, kde sa podkladové aktívum obchoduje, nevyskytujú. Oproti tomu je Direct Market Access (DMA) transparentnej metódy, ktorá umožňuje obchodovať priamo z knihy objednávok danej burzy s podkladovým aktívom. DMA obchodovanie s CFD umožňuje obchodovať za rovnaké ceny, aké má podkladové aktívum na burze, teda bez umelo rozšírených spreadov.

Cez LYNX máte prístup k DMA, čo pre vás znamená žiadne dodatočné poplatky ani umelo nerozšírené spready. Najmä pri obchodovaní s pákovým efektom, ako je tomu u CFD, je toto kľúčové, pretože aj malé zmeny v cene môžu mať s pákovým efektom silný vplyv na potenciálne zisky alebo straty.

Ikona Direct Market Access (DMA)

Obchodovanie CFD bez skrytých poplatkov

Nízke a transparentné poplatky
za obchodovanie CFD

Pri výbere CFD brokera hrajú významnú úlohu poplatky a tiež náklady na financovanie marží. U brokerov, ktorí sľubujú obchodovanie bez poplatkov, môžete nakoniec zaplatiť viac v rámci spreadu.

Skrze LYNX je obchodovanie CFD transparentné. U väčšiny akciových CFD platí len poplatok 0,1% z objemu obchodu s minimálnou úrovňou poplatkov. Veľmi atraktívne sú tiež nízke úrokové náklady za držanie CFD pozície cez noc, ktoré začínajú na +/- 2,5% + benchmarkové sadzba. To vám umožní obchodovať CFD aj swingové. Obchodujte CFD za nízkych a transparentných poplatkov po celom svete.

Vyškolený špecialista zákazníckeho centra LYNX radiaci klientovi ohľadom firemného investičného účtu
Výhodné menové konverzie
Vďaka prístupu na jeden z najväčších medzibankových menových trhov vykonávate konverzie za kurzov s veľmi úzkymi a stabilnými spready. Na CZK sú spready od 0,002 a EUR a USD od 0,1 pipu.
Bezplatná distribúcia dividend na CFD
Výplata dividend tiež u CFD
Pokiaľ máte vo svojom portfóliu CFD spoločnosti, ktoré vyplácajú dividendy, automaticky obdržíte ekonomickú hodnotu tejto dividendy na svoj obchodný účet. Nebude vám za to účtovaný žiadny poplatok.
CFD Demokonto
Demo účet pre obchodovanie CFD
Ak máte aktívny investičný účet v LYNX, máte možnosť využívať bezplatný demo účet. Na demo účte môžete otestovať svoje stratégie bez rizika skôr ako ich implementujete do reálneho účtu.

Poplatky za obchodovanie CFD

Poplatky za CFD na americké akcie

Poplatok: $ 0.01 na akciu, minimálny poplatok $ 5

Príkaz Poplatok
Nákup CFD na akcie Apple (AAPL) za $ 2.000 $ 5
Nákup CFD na akcie Tesla (TSLA) za $$ 5

Poplatky za CFD na európske akcie

Poplatok: 0.12% z hodnoty transakcie, minimálny poplatok € 6

PríkazPoplatok
Nákup CFD na akcie Volkswagen za € 2.000 € 6
Predaj CFD na akcie Lufthansa za € 6.000€ 6

Pri nákupe alebo predaji CFD na európske akcie sa poplatok vypočítava na základe objemu objednávky. V prípade obchodovania CFD na americké akcie je tento poplatok založený na počte obchodovaných CFD. Pri oboch produktov je aplikovaný minimálny poplatok za transakciu.

Poplatky za CFD na indexy

CFD kontraktPoplatokMinimálny poplatok
DAX 300,05%€ 6
Euro 500,05%€ 6
UK 1000,05%£ 6
USA 300,05%$ 5
US Tech 1000,05%$ 5
US 5000,05%$ 5

Viac informácií o celkových poplatkoch a ďalších nákladoch na obchodovanie CFD nájdete v sekcii Tarify & Poplatky.

Tarify & Poplatky
Obchodovanie s CFD online

Čo je to CFD?

Termín CFD pochádza z angličtiny a je skratkou pre “Contract For Difference”, čo znamená zmluva o rozdiele. CFD vždy odkazujú na určité podkladové aktívum. Často sa jedná o akcie, ale existujú aj CFD na indexy, meny a komodity. S CFD sa investor narozdiel od akcií nepodieľa v spoločnosti, ale iba na rozdielu jeho ceny. CFD sa spravidla neobchodujú na burzách, ale mimo burzu na tzv. OTC (over-the-counter) trhu. Súkromní investori nemajú priamy prístup na tento trh. Preto potrebujú CFD brokera, ktorý prijíma klientovu objednávku a následne ju prevádza na trh prostredníctvom obchodného partnera.

Prečo investori obchodujú CFD?

CFD vyžadujú relatívne nízke kapitálové investície. Pomocou páky máte možnosť otvárať veľké pozície. Potenciálne straty sú však tiež úmerne väčšie, než by boli u priame investície do podkladového aktíva. S CFD môžete jednoducho špekulovať na zvýšenie ceny podkladového aktíva (long) alebo na jej pokles (short). Špekulovať na index s CFD má oproti futures tú výhodu, že CFD nie sú limitované časom. Tým sa vyhnete nákladom a rizikám spojeným s obnovou pozícií. Okrem toho môžu CFD poskytovať daňové výhody, pretože sú často oslobodené od dane z predaja akcií na burze.

Výhody a riziká obchodovania CFD

Výhody a riziká obchodovania CFD

Nízka marža, vysoká páka

Nízke maržové požiadavky umožňujú vybudovať veľké pozície s malým investovaným kapitálom. Obchodovaním CFD môžete dosiahnuť veľkých ziskov aj pri nízkych kapitálových investíciách.

Široká ponuka

CFD možno obchodovať globálne na akcie, indexy, ETF, komodity, meny a ďalšie podkladové aktíva.

Flexibilita

S CFD môžete ľahko otvoriť dlhé a krátke pozície, aby ste mohli špekulovať tak na rastúce, tak na klesajúce ceny podkladového aktíva.

Daňové výhody

V niektorých krajinách sa burzová daň vypočítava z obchodovania s akciami. Táto daň sa však nevzťahuje na CFD. V niektorých krajinách sa tak môžete vyhnúť plateniu transakčných daní.

Zaistenie portfólia

Cena CFD opisuje cenu podkladového aktíva. Vzhľadom k tomu, že pre držanie CFD pozície nie je vyžadovaná investícia v plnej výške, možno CFD využiť efektívne na zabezpečenie portfólia s nižšími kapitálovými požiadavkami.

Riziká obchodovania CFD

Riziko straty

Kurzy CFD podliehajú neustálym výkyvom a investície do CFD môžu viesť k veľkým stratám, ktoré môžu prevyšovať výške vkladov.

Finančné náklady

Ak sú CFD držané cez noc, vznikajú finančné náklady na vypožičaný kapitál. Tieto finančné náklady znižujú zisk alebo zvyšujú straty.

Riziko pákového efektu

Vzhľadom k pákovému efektu sú CFD cenové výkyvy u CFD extrémnejšie a sú mnohonásobne vyššie ako u samotného podkladového aktíva. V dôsledku toho môžu nastať vysoké straty aj pri nízkych kapitálových investíciách.

Menové riziko

Investície do CFD v cudzích menách zahŕňajú menové riziká, ktoré môžu nepriaznivo ovplyvniť výkonnosť obchodu.

Riziko spojené s mimoburzovým obchodovaním

CFD nie sú obchodované na regulovaných burzách a nie sú vysporiadavané v regulovaných clearingových inštitúciách. Znamená to, že na ich obchodovanie sa nevzťahujú štandardné pravidlá a ochrany, ktoré tieto inštitúcie zabezpečujú investorom.

CFD sú nekonvertibilné

CFD nie je možné konvertovať na podkladové aktívum. Investori nemajú rovnaké práva ako sú spojené s podkladovými aktívami – napr. Pri nákupe CFD na akciu nemá investor nárok na hlasovacie práva, ktoré sú spojené s akciami.


Obchodovanie s CFD online

Prečo obchodovať CFD cez LYNX?

Vďaka kombinácii vynikajúcej obchodnej platformy, nízkych poplatkov a nákladov na financovanie a vynikajúcemu servisu je obchodovanie CFD prostredníctvom spoločnosti LYNX pozoruhodné. Otvorte si svoj investičný účet v LYNX a získajte prístup k viac ako 7000 obchodovateľných CFD. Atraktívny páka našich CFD vám umožňuje znásobiť váš profit z rastúcich alebo klesajúcich cien. Vďaka priamemu prístupu na trh získate navyše vždy najlepšiu možnú cenu. Vyberte si z viac ako 60 typov objednávok pri obchodovaní s CFD a obchodujte s našimi bezplatnými obchodnými nástrojmi odteraz výhodnejšie ako inokedy.

 • Direct Market Access
 • Nízke a transparentné poplatky
 • Platformy prispôsobené obchodovanie CFD
 • CFD na akcie, indexy, meny a komodity
 • CFD trading cez mobil
 • Veľký výber viac ako 7.000 CFD
 • Individuálne ponuky pre aktívnych obchodníkov
 • Pohodlná konverzia mien

Obchodujte s populárnymi CFD

Populárne CFD obchodovateľné cez LYNX

Prostredníctvom LYNX môžete obchodovať s najobľúbenejšími CFD na celom svete. Kupujte alebo predávajte CFD na najznámejšie európske alebo americké akcie, obľúbené indexy alebo investujte do CFD exotických akcií spoločností napríklad z Brazílie alebo Južnej Afriky. Medzi najobľúbenejšie CFD patria:

CFD na európske akcie

 • BP CFD
 • Danone CFD
 • Shell CFD
 • Unilever CFD
 • Vodafone CFD

CFD na americké akcie

 • Amazon CFD
 • Apple CFD
 • Facebook CFD
 • Google CFD
 • Tesla CFD

CFD na nemecké akcie

 • Daimler CFD
 • Deutsche Bank CFD
 • Deutsche Telekom CFD
 • SAP CFD
 • Volkswagen CFD

CFD na populárnej indexy

 • DAX
 • Euro Stoxx
 • S&P 500
 • Nasdaq
 • Dow Jones

Naučte sa obchodovať s CFD

Naučte sa obchodovať s CFD

Okrem nízkych poplatkov a širokej ponuky trhov naši klienti oceňujú aj náš veľký burzový portál s investičným vzdelávaním. V LYNX sa môžete naučiť všetky základy obchodovania s CFD. Pre skúsených obchodníkov s CFD môžeme tiež rozšíriť vaše znalosti o obchodovaní s CFD. Naši investiční špecialisti pre vás pravidelne analyzujú trhy. Môžete tiež študovať články o úspešných obchodných stratégiách, najlepších akciových tituloch v odvetví alebo technickej analýze trhov. Posuňte svoje obchodovanie na vyššiu úroveň.

LYNX - Viac ako CFD broker

Prostredníctvom online brokera LYNX môžete obchodovať nielen CFD. Viac informácií o ďalších produktoch nájdete tu: