Ochrana & Bezpečnosť

Pri nakladaní s peniazmi nie je opatrnosti nikdy dosť. Keď sa rozhodnete investovať svoje vlastné prostriedky, mali by ste mať istotu, že sú uložené bezpečne a maximálne chránené v každej situácii. Preto LYNX kladie vysoký dôraz na ochranu a bezpečnosť.

Základom pre bezpečnosť investičných prostriedkov je získanie vlastného majetkového účtu na Vaše meno. Tento účet oddelený od majetku brokera získava každý klient LYNX automaticky. Aby bola bezpečnosť a ochrana posilnená existuje mnoho bezpečnostných prvkov, ktoré určite oceníte.

LYNX – partner, ktorému môžete veriť

Transparentnosť, profesionalita, úprimnosť a spoľahlivosť – hodnoty sprevádzajúce LYNX už od založenia pred desiatimi rokmi.

Investičný účet je otvorený u spoločnosti Interactive Brokers (UK) Ltd. („IB UK“). Pokyny spojené s nákupom, predajom či ďalším nakladaním s investičnými inštrumentmi sú prenášané spoločnosti Interactive Brokers LLC („IB US“). Investičné nástroje aj peňažné prostriedky sú držané u IB US na oddelených majetkových účtoch, ktoré sú segregované od majetku spoločnosti IB US.

Spoločnosť IB UK aj IB US sú konsolidované do spoločnosti Interactive Brokers Group („IBG LLC“), ktorá má viac ako $5 miliárd vlastného kapitálu. Vlastníkmi IBG LLC sú Interactive Brokers Group, Inc, (11,5%), ktorej akcie sú obchodované na americkej burze Nasdaq, a zamestnanci spoločnosti (88,5%).

Spoločnosť Interactive Brokers (IB) je jedným z najväčších a najviac rešpektovaných brokerských domov, ktorý je pre investorov po celom svete synonymom pre spoľahlivosť, stabilitu, technickú vyspelosť a inovácie.

Zabezpečenie prístupu

Vaše prostriedky sú chránené prísnymi bezpečnostnými pravidlami zamedzujúcimi neautorizovaný prístup. Pokiaľ by ste chceli odoslať peniaze z investičného účtu na svoj osobný bankový účet, je to možné iba na autorizovaný účet, ktorý je vedený na Vaše meno. Z Vášho účtu tak nie je možné odoslať peniaze na účet iným osobám či subjektom.

V správe účtu je možné naviac nastaviť, z ktorých IP bude možné sa pri obchodovaní platformy prihlásiť. Systém monitoruje všetku aktivitu spojenú s účtom a realizáciu citlivých operácií umožňuje iba po dodatočnom bezpečnostnom overení.

Okrem unikátneho prihlasovacieho mena a hesla má každý zákazník možnosť požiadať o nadštandardnú ochranu v podobe bezpečnostnej karty. Vďaka zvýšenej bezpečnosti musíte pri prihlásení zadať ďalšie kódy, ktoré sú uvedené na bezpečnostnej karte. Okrem toho je využívané špeciálne zabezpečenie serverov.

Bezpečnosť Vašich financií je pre nás prioritou.

Dôvera je dobrá, istota je lepšia

LYNX má všetky potrebné povolenia pre svoju činnosť na území Českej republiky a podlieha dohľadu Českej národnej Banky (ČNB).

Holandská centrála spoločnosti je regulovaná holandskými orgánmi De Nederlandsche Bank (DNB) a Autoriteit Financiële Markten (AFM). Pobočka v Nemecku je regulovaná nemeckým BaFin a belgická pobočka tamojším regulátorom Commission bancaire, financiere des assurances (CBFA).

Klienti podliehajú ochrane amerického samoregulačného orgánu Securities Investor Protection Corporation (SIPC), čo zaisťuje maximálne poistenie do výšky $500 000, z čoho tvorí poistenie hotovosti až $250 000. Naviac IB US zaisťuje nadštandardné poistenie u poisťovne Lloyd’s do výšky $30 000 000 na klienta (poistenie hotovosti až do $900 000) s celkovým maximom $150 000 000 na poistnú udalosť, pokiaľ by sa IB US dostalo do platobnej neschopnosti. Poistné sa nevzťahuje na futures ani na opcie na futures.

Klienti majú tiež možnosť uplatnenia britského Financial Services Compensation Scheme (FSCS), ktoré zaisťuje poistenie investičných nástrojov aj peňažných prostriedkov do výšky £50 000 na klienta. Kompenzačná schéma FSCS je aplikovateľná pre obchodovanie indexových opcií mimo USA, futures mimo USA, môže to viesť k neuznaniu nároku na kompenzáciu z SIPC.

Vďaka týmto režimom ochrany majetku získavajú klienti ochranu splňujúcu tie najprísnejšie kritéria.  • Oddelené účty na vlastné meno: Hotovosť aj cenné papiere klientov sú oddelené od účtov brokera.
  • Vďaka SIPC poistenie cenných papierov a hotovosti do $500 000.
  • Vďaka britskému garančnému fondu FSCS poistenie do £50 000.
  • Dodatočné poistenie účtov u Lloyds až do výšky $30 000 000.

Pre prehľad dokumentov týkajúcich sa informačnej povinnosti LYNX prejdite do sekcie Informačná povinnosť.

Dokument týkajúci sa ochrany peňažných prostriedkov a cenných papierov klientov viz sekcie Dokumenty

Začnite využívať mnoho výhod LYNX

LYNX má mnoho výhod pre každého – Presvedčte sa o tom v informačnom balíčku

Information package image
Informačný balíček je zasielaný zdarma a obsahuje:
  • Brožúru s podrobnými informáciami
  • Formulár k otvoreniu účtu
  • Prehľad tarifov
  • Naviac zdarma investičný e-book 11 superstratégií najväčších investičných guru
Contact icon Zavolajte nám na
(0)2 800 877 87
Contact icon Napíšte nám na
info@lynxbroker.sk
Contact icon Spojte sa s nami na
CHAT
Contact icon Prečítajte si najčastejšie otázky