USD/JPY

Všetko, čo potrebujete vedieť o menovom páre USD/JPY: Vývoj kurzu USD/JPY, historický graf aj prevodník mien.

Americký dolár aktuálne

Symbol: USD

Naposledy aktualizované:--- hod.

---
---
---
---
---
Denné maximum
---
Denné minimum
---

USD/JPY graf

  • 1 D
  • 1 W
  • 1 M
  • 6 M
  • YTD
  • 1 Y
  • 5 Y
  • Max

USD/JPY Kurs

Posledná obchodná cena --
Zmena --
Čas --
Dátum --
Zatváracia cena predchádzajúceho dňa --
Previesť
Na
1 USD JPY

Historické kurzy : USD/JPY

Obdobie:
Dátum Zatváracia cena predchádzajúceho dňa Otváracia cena Maximum Minimum

Menový pár (USD/JPY)

Menový pár USD/JPY vyjadruje silu amerického dolára voči japonskému jenu v jednotkách japonských jenov. tento menový pár zaberá z hľadiska obchodovaných objemov druhé miesto za párom EUR/USD . Tvorí približne 14% globálnych menových transakcií. Ide o kurz s vysokou dôležitosťou predovšetkým vďaka prebiehajúcemu obchodu medzi Japonskom a USA, ale aj preto, že japonský jen je jedným z piatich mien, ktoré tvoria menové rezervy. Pár USD/JPY je atraktívny aj vďaka nižším úrokovým sadzbám voči americkému doláru.

Zápis

Pár sa môže kótovať aj obrátene ako JPY/USD, ale taká kotácia by mala za následok veľmi malé jednotky, a preto je zavedeným štandardom poradie USD/JPY. Ak máme kurz 112,50, znamená to, že musíme zaplatiť 112,50 jenu za jeden americký dolár. ISIN tohto menového páru je XC0009659910 a WKN je 965991.

Obchodovanie   USD/JPY

Obchodovanie s párom USD/JPY sa deje nepretržite. V rôznych časoch sa ale mení obchodované objemy a likvidita trhu. Pre tento pár je dôležitá ázijská seansa, ktorá začína v 1:00 stredoeurópskeho času a pokračuje do 9:00 kedy začína seansa európska. Tá končí potom v 17:00 hodine, kedy už ale prebieha seansa americká. Tá končí o 23:00.

Najmenší možný pohyb (tick) na spotovom a futures trhu predstavuje zmenu o 0,01. Kotácia teda vyzerá pre príklad 111,72. Na forexovom trhu ale existujú aj menšie pohyby veľkosti 0,1 ticku. Vysporiadanie obchodov sa tak môže diať pri kurze 112.721.