LYNX: Broker na certifikáty
pre obchodovanie turbo a sprinter certifikátov

Obchodujte cez LYNX širokú paletu pákových certifikátov od mnohých svetových emitentov. Využite k tomu pokročilé obchodné platformy a profesionálne trading nástroje.

Cez LYNX obchodujete s certifikátmi známych a likvidných poskytovateľov ako sú Sprinters od ING alebo Turbos emitované Commerzbank, Deutsche Bank, BNP Paribas, Goldman Sachs a mnoho ďalších.

S certifikátmi môžete dokonale reagovať na rôzne fázy akciových trhov, pretože existujú v Európe a sú veľmi obľúbené. Certifikáty sú k dispozícii na akciové indexy, akcie, komodity a dlhopisy. Cena nie je závislá na ponuke a dopyte, ale je v podstate určovaná pohybom cien podkladového aktíva. Vysoká likvidita je zaručená emitentom certifikátov, takže ako investor môžete vždy nakupovať a predávať certifikáty za trhové ceny. Tieto investičné produkty sú pákovou investíciou do vybraného podkladového aktíva. Týmto spôsobom môžete zrýchlene benefitovať s rastu alebo poklesu cien podkladového aktíva. Avšak rovnako tak môžu by som akcelerovanej aj straty, pokiaľ ide cena podkladu proti smeru obchodu.

Obchodovanie certifikátov sa v posledných rokoch výrazne popularizovalo. Pre investorov je atraktívna myšlienka potenciálnych vysokých ziskov dosiahnutých z nízkej investovanej čiastky, zatiaľ čo strata je obmedzená a nedochádza k vyšším stratám než je investovaná suma. Navyše je možné špekulovať na pokles podkladového aktíva, bez potreby plniť vysoké maržové požiadavky. To všetko v kombinácii so širokou ponukou produktov a nízkymi cenami za ich obchodovanie robí z certifikátov veľmi obľúbený produkt.

 

Obchodovanie certifikátov prostredníctvom online brokera LYNX
 • Nízke a transparentné poplatky pre certifikáty

   

 • 60+ typov príkazov a algoritmov pre zefektívnenie obchodovania

   

 • Obchodné platformy optimalizované pre obchodovanie certifikátov

   

 • Priamy prístup k certifikátom od známych emitentov

 • Veľký výber certifikátov na akcie, indexy, komodity a meny

   

 • Vzdelávanie pre všetky druhy investorov a traderov


Obchodná platforma pre certifikáty

Broker pre obchodovanie certifikátov s pokročilou obchodnou platformou

Aby ste prekonali trhy, musíte mať k dispozícii platformu, na ktorú sa nielen môžete spoľahnúť, ale tiež ktorá vám ponúkne pokročilé analytické príležitosti a efektívne nástroje pre obchodovanie takýchto pákových produktov.

Na prekonanie trhu s certifikátmi je nutný nielen správny certifikát, ale aj obchodná platforma, ktorá vám ponúka všetko, čo potrebujete pre efektívne obchodovanie s certifikátmi. Ak už máte certifikát, ktorý chcete zobchodovať, môžete ho ľahko a rýchlo nájsť v obchodnej platforme pomocou WKN alebo ISIN. Následne si vyberiete svoju preferovanú burzu a príkaz odošlite rýchlo a bezpečne. Existuje mnoho typov príkazov a algoritmov, ktoré máte k dispozícii, aby ste čo najlepšie nakúpili alebo predali včas. Ak neviete, do ktorého certifikátu chcete investovať, môžete zadať názov alebo symbol podkladového aktíva a potom nastaviť požadované parametre certifikátu. Inteligentný filter zobrazí všetky certifikáty, ktoré spĺňajú vaše kritériá.

Broker certifikátov pre obchodníkov s certifikátmi

Úspech na trhu certifikátov je otázkou technológií:

 • Rozsiahle možnosti analýzy podkladových aktív
 • Pokročilý filter pre vyhľadanie certifikátu podľa zadaných paramentrů
 • K dispozícii je viac ako 60 typov príkazov a algoritmov
 • Bezplatné trading nástroje ako MarketScanner
 • Obchodná platforma pre smartphone a tablet


Trading nástroje pre certifikáty

Broker na certifikáty s profesionálnymi trading nástrojmi

Obchodná platforma Trader Workstation obsahuje mnoho bezplatných trading nástrojov, ktoré vám ponúkajú jedinečné výhody v obchodovaní a sú optimalizované pre obchodovanie rôznych inštrumentov.

Ak napríklad hľadáte podklad, na ktorom chcete obchodovať s certifikátom, môžete na analýzu použiť obchodné nástroje ChartTrader a MarketScanner. V ChartTrader môžete technicky pomocou ukazovateľov analyzovať cenné papiere. Nástroj MarketScanner vám uľahčí nájdenie cenných papierov s určitými vlastnosťami.

Marketscanner

Za účelom nájdenia vhodného podkladového aktíva pre investície s certifikátmi sa môžete spoľahnúť na rôzne možnosti filtrov. Definujte kritériá vyhľadávania, ako je cena, sektor, výkon alebo objem obchodov a získajte zodpovedajúce cenné papiere. Nastavenie filtra možno ľahko uložiť, čo robí vyhľadávanie nabudúce ešte pohodlnejším. Ak ste našli vhodné podkladové aktívum, môžete nakúpiť rôzne typy certifikátu k tomuto aktívu stiahnuté – diskontné certifikáty, knockout certifikáty a ďalšie typy certifikátov.

Aplikácia MarketScanner a možnosť využitia rôznych šablón.


Mobilná aplikácia pre obchodovanie certifikátov

Obchodovanie certifikátov
cez mobilnú aplikáciu

Aplikácia na obchodovanie s mobilnými certifikátmi od spoločnosti LYNX

Certifikáty môžu podliehať vysokým cenovým výkyvom, pretože obvykle silne reagujú na zmeny ceny podkladového aktíva v dôsledku pákového efektu. Pri obchodovaní s certifikátmi je preto vhodné priebežne sledovať vaše pozície.

To je možné kedykoľvek s mobilnú aplikáciou pre iOS a Android. Dokonca aj nájdenie certifikátov je na cestách veľmi jednoduché. Najjednoduchší spôsob je, ak už viete, ktorý certifikát chcete obchodovať. Potom zadajte iba ISIN certifikátu v aplikácii a potom môžete obchodovať priamo na trhu. Ak ešte neviete, ktorý certifikát by ste chceli obchodovať, zadajte symbol alebo ticker podkladového aktíva a kliknite na “Štruktúrované produkty”. Potom môžete pomocou rôznych filtrov nastaviť parametre certifikátu, ako je hodnota knockout alebo úroveň bonusu, a môžete rýchlo získať prístup k požadovanému certifikátu.

Aby bolo možné minimalizovať opakované zadávanie vašich prístupových údajov a umožniť rýchle prihlásenie, aplikácia má tiež technické funkcie, ako je Touch ID a Face ID. Okrem toho máte k dispozícii režim iba na čítanie, ktorý umožňuje prihlásenie bez vašich prístupových údajov. Aj keď v tomto režime nemôžete obchodovať, môžete rýchlo získať prehľad o stave svojho investičného účtu, čo sa hodí najmä pri monitorovaní volatilných certifikátov.


Obchodovanie certifikátov bez skrytých poplatkov

Nízke a transparentné poplatky pre investície do certifikátov

Pri obchodovaní s certifikátmi je pre najlepšieho online brokera nielen počet obchodovaných certifikátov, ale aj vyššie a transparentnosť poplatkov. To je kľúčové najmä pre investorov a traderov s krátkodobým investičným horizontom, pre ktoré sú poplatky podstatné pre ich úspech pri obchodovaní.

Aj my v LYNX sme investori a traderi, preto vieme, čo potrebujete a je pre nás dôležité ponúknuť našim klientom výhodné a transparentné podmienky obchodovania. U európskych certifikátov platíte štandardne 0,12% z objemu transakcie s minimálnym poplatkom € 6. Pred odoslaním vášho príkazu na burzu sa vždy dozviete finálnej výšku poplatkov. Naviac iste oceníte veľmi výhodné menovej konverzie, ktoré vykonávate priamo na medzibankovom trhu s veľmi úzkymi bid ask spready.

Vyškolený špecialista zákazníckeho centra LYNX radiaci klientovi ohľadom firemného investičného účtu
Výhodné menové konverzie
Vďaka prístupu na jeden z najväčších medzibankových menových trhov vykonávate konverzie za kurzov s veľmi úzkymi a stabilnými spready. Na CZK sú spready od 0,002 a EUR a USD od 0,1 pipu.
Zadarmo limit a stop objednávky na certifikáty
Limitné objednávky zadarmo
Použitie rôznych typov príkazov ako sú limitné a stop objednávky, môže zefektívniť vaše obchodovanie a znížiť riziká. Veľký počet typov príkazov podporuje každú obchodnú stratégiu.
Demo účet s certifikátmi zadarmo
Demo účet pre certifikáty zadarmo
Ak máte aktívnu investičný účet v LYNX, máte možnosť využívať bezplatný demo účet. Na demo účte môžete otestovať svoje stratégie bez rizika skôr ako ich implementujete do reálneho účtu.

Poplatky pri obchodovaní certifikátov u LYNX

Poplatky za certifikáty v Európe

Poplatok: 0.12% z hodnoty transakcie, minimálny poplatok € 6

PríkazPoplatok
Nákup certifikátov na index DAX za € 2.000€ 6
Nákup certifikátov na akcie Adidas za € 6.000€ 6

Viac informácií o celkových poplatkoch a ďalších nákladoch na obchodovanie certifikátov nájdete v sekcii Tarify a Poplatky.

Tarify & Poplatky
Obchodovanie s certifikátmi: čo by ste mali vedieť

Čo sú to certifikáty?

Certifikáty sú cenné papiere, ktorých vlastná cena závisí na výkonnosti ostatných aktív. Certifikáty zvyčajne vydávajú veľké banky ako Commerzbank, Citi alebo Deutsche Bank. Podkladové aktíva môžu byť indexy, akcie, komodity alebo dlhopisy. Podobne ako akcie sú certifikáty vo väčšine prípadov s cennými papiermi obchodované na burze. Okrem obchodovania na burze sa môže nákup alebo predaj certifikátov uskutočniť aj v rámci priameho obchodovania s klientmi. Pretože vy ako súkromný investor nemáte prístup k výmene certifikátov, ako je EUWAX, potrebujete brokera na certifikáty, ktorý preberá vašu objednávku a odovzdáva ju ďalej. Za vykonanie pokynu na burze je potom zodpovedný emitent.

Prečo obchodovať s certifikátmi?

Certifikáty umožňujú vyšší potenciálny zisk ako priame investície do podkladového aktíva takmer v každej situácii na trhu. To platí ako pre vzostupné, tak pre klesajúce a bočné trhy. Napríklad pomocou pákového certifikátu Knockout môžete neprimerane profitovať z rastúcich cien, používať bonusové a diskontné certifikáty, aby ste získali vysoké výnosy aj na stagnujúcich trhoch, alebo certifikáty obchodných indexov, prostredníctvom ktorých môžete investovať do celých akciových trhov. Ďalšou veľkou výhodou certifikátov je vysoká likvidita poskytovaná emitentov. V dôsledku toho môžete ako investor obchodovať s certifikátmi s úzkym spreadom aj na nelikvidných trhoch a vždy máte k dispozícii niekoho, kto od vás ocenenia odkúpi za spravodlivú odkupnú cenu. Certifikáty ponúka zaujímavé obchodné príležitosti s vysokým potenciálom zisku.

Výhody a riziká pri obchodovaní s certifikátmi

Výhody obchodovania s certifikátmi

Zhodnotenia kapitálu

S certifikáty môžete generovať vyššie zisky v rastúcich, klesajúcich a bočných trhoch ako priamou investíciou do samotného podkladového aktíva.

Pákový efekt

Pri obchodovaní s certifikátmi môžete násobne profitovať z vývoja podkladového aktíva prostredníctvom využitia páky.

Široká ponuka investičných príležitostí

Certifikáty sú ponúkané na akcie, indexy, komodity, meny a dlhopisy. Výber certifikátov je obrovský. Pre každú situáciu na trhu a investičné ciele možno nájsť vhodný certifikát.

Riziká obchodovania s certifikátmi

Riziko emitenta

Vzhľadom k tomu, že certifikáty nie sú špeciálne fondy, riziko insolvencie emitenta spojené s úplnou stratou investície.

Riziko pákového efektu

Aj mierne straty cien podkladového aktíva môžu viesť k úplnej strate kapitálu investovaného v prípade certifikátov.

Oceňovanie

Tvorba cien počas obdobia trvania certifikátu môže byť často ťažko pochopiteľná pre investorov, pretože výkonnosť komponentov v nich obsiahnutých, ako sú opcie alebo futures, je ovplyvnená mnohými a niekedy aj protichodnými efektmi.

Menové riziko

Pri investovaní do zahraničných akcií v cudzích menách podstupujete menové riziko, ktoré môže významne ovplyvniť skutočnú návratnosť investície.

Investorský profil a ciele

Kedy je tento produkt pre vás vhodný?

 • Chcete pokryť svoje pozície (zaistenie)
 • Chcete špekulovať s pákovým efektom
 • Chcete investovať v krátkodobom horizonte (menej ako tri roky)

Kedy pre vás tento produkt nie je vhodný?

 • Chcete zachovanie kapitálu
 • Chcete rast kapitálu
 • Chcete investovať v strednodobom horizonte (tri až desať rokov)
 • Chcete investovať v dlhodobom horizonte (viac ako desať rokov)

Tolerancia rizika

Kedy je tento produkt pre vás vhodný?

 • Ste ochotní prísť o celú počiatočnú investíciu.
 • Ste ochotní investovať s využitím pákového efektu
 • Ste pripravení investovať do komplexných produktov
 • Ste ochotní investovať do vysoko rizikového produktu

Kedy pre vás tento produkt nie je vhodný?

 • Nie ste ochotní utrpieť žiadnu alebo relatívne malú stratu zo svojej počiatočnej investície.
 • Ste ochotní stratiť viac ako celú vašu počiatočnú investíciu.
 • Ste ochotní investovať do nekomplexných produktov
 • Ste ochotní investovať do produktu s nízkym rizikom
 • Ste ochotní investovať do produktu so stredným rizikom

LYNX ponúka nasledujúce produktové klastre v kategórii produktov s pákovým efektom:

Produktový klasterUkazateľ rizika
EUR Turbos, Sprinters, atď.Vysoký

Ďalšie informácie o produktoch s pákovým efektom a funkciách tohto produktu nájdete v dokumente:

Vlastnosti produktu – certifikáty


Obchodujte s populárnymi certifikátmi

Populárna certifikáty u LYNX

Prostredníctvom LYNX môžete obchodovať certifikáty v Nemecku, Francúzsku, Holandsku, Hong Kongu a Austrálii. Obchodujte bonus, discount, turbo, knockout certifikáty a mnoho ďalších typov certifikátov na populárnej podkladové aktíva ako DAX, komodity alebo jednotlivé akcie. Vyberte si zo širokej škály vašich obľúbených certifikátov alebo investujte priamo do najúspešnejších a najobchodovanejších certifikátov obľúbených emitentov. Medzi najobľúbenejšie certifikáty patria:

Certifikáty na americké akcie

 • Apple Turbo (AAPL)
 • Twitter Sprinter (TWTR)
 • Facebook Sprinter (FB)
 • Google Sprinter (GOOG)
 • Tesla Turbo (MSFT)

Certifikáty na európske akcie

 • ArcelorMittal Sprinter (MT)
 • Philips turbo (PHI)
 • Adidas Sprinter (ADS)
 • Air France-KLM Sprinter (AF)
 • BMW turbo (BMW)

Certifikáty na svetové indexy

 • DAX turbo (DAX)
 • EURO STOXX Turbo (ESTX)
 • S & P 500 Sprinter (SPX)
 • NASDAQ Sprinter (NDX)
 • Dow Jones Turbo (INDU)

Certifikáty na komodity

 • Certifikáty na ropu
 • Certifikáty na zlato
 • Certifikáty na striebro
 • Certifikáty na paládium
 • Certifikáty na zemný plyn

Naučte sa obchodovať s certifikátmi

Naučte sa obchodovať s certifikátmi s LYNX

Obchodovanie s certifikátmi je populárny a lukratívny spôsob investovania. Vzhľadom na veľký počet rôznych typov certifikátov je však potrebné zvážiť mnoho aspektov. Bez dôkladného pochopenia certifikátov sa môžete ľahko dopustiť chýb, ako napríklad použitia príliš veľkého pákového efektu alebo výberu nesprávneho certifikátu, ktorý nezodpovedá vašej osobnej investičnej stratégii. Či už ide o obchodovanie alebo tradičné investovanie, s LYNX sa naučíte všetky dôležité základy obchodovania s certifikátmi.
Na investičnom portáli LYNX sa dozviete nielen to, ako certifikáty fungujú, ale nájdete tu aj mnoho praktických tipov pre úspešné obchodovanie, ako aj aktuálne analýzy dôležitých podkladových aktív, ako sú akcie alebo indexy. Budeme vás naďalej vzdelávať. Navštívte náš obľúbený burzový portál a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť ako súkromný investor, aby ste zarobili peniaze na trhu s akciami alebo certifikátmi.

LYNX - Viac ako broker na certifikáty

Prostredníctvom online brokera LYNX môžete obchodovať nielen s certifikátmi. Viac informácií o ďalších produktoch nájdete tu: