Hongkonský dolár

Všetko, čo by ste mali vedieť o tejto mene. Dôležité informácie, aktuálny kurz, historický graf a prevodník mien.

HKD/EUR Kurz

Posledná obchodná cena --
Zmena --
Čas --
Dátum --
Zatváracia cena predchádzajúceho dňa --
Previesť
Na
1 HKD EUR

Historické kurzy : HKD/EUR

Obdobie:
Dátum Zatváracia cena predchádzajúceho dňa Otváracia cena Maximum Minimum

Mena: Hongkonský dolár (HKD)

Hongkonský dolár (HKD) je oficiálnou menovou jednotkou Hongkongu. Medzinárodne HKD hrá dôležitú úlohu v zahraničnom obchode a vo finančnom centre Hongkongu. Hongkong je trinásty, pokiaľ ide o globálne obchodovanie s menami, hneď za singapurským dolárom.

História honkongského dolára

Hongkonský dolár bol predstavený v roku 1935 a bol pevne viazaný na britskú libru až do roku 1972. Nasledovalo nadviazanie na USD v rámci dohody Breton Woods. V roku 1997 bol Hongkong integrovaný do čínskeho štátu ako osobitná administratívna oblasť a Hongkong ale má zaistenú plnú suverenitu nad menovými záležitosťami. Nadviazanie honkongského dolára na americký sa stále viac uvoľňuje.

Všeobecne

Rozhodnutie o menovej politike v Hongkongu prijíma Hongkonský menový úrad (HKMA). HKMA má jednu z troch najväčších devízových rezerv na svete. Týmto spôsobom môže zaručiť, že celá menová základňa Hongkongu bude krytá menovými rezervami v USD. Hongkonský dolár je rozdelený na 100 centov, používa symbol $, ale   pre vymedzenie proti iným dolárovým menám pridáva skratku HK.