Minimálne požiadavky pre otvorenie účtu

Nižšie nájdete minimálne požiadavky pre založenie obchodného účtu a obchodovanie rôznych cenných papierov ako sú akcie, opcie alebo futures.

Ak máte záujem o obchodovanie na maržovom účte (akcie či ETF na páku alebo short, opcie, futures, forex, CFD a ďalšie), potom venujte pozornosť dôležitému minimu na spodnej strane stránky.

Minimálny počiatočný vklad pre otvorenie účtu

LYNX zaviedol minimálny vklad pre otvorenie obchodného účtu vo výške €3 000. Pre udženie maržového účtu platí minimum 2 000 €, avšak pre obchodovanie je nevyhnutná rezerva a preto je odporúčané minimum 3 000 €.

Minimálny vek pre otvorenie účtu

Minimálny vek pre otvorenie hotovostného účtu je 18 rokov. Na tomto účte nie je možné obchodovať na maržu a nie je možné vstupovať do krátkych pozícií (short sale). Pre realizáciu obchodu musíte mať dostatok prostriedkov pre pokrytie celého objemu obchodu vrátane poplatku. Je nutné čakať na vysporiadanie transakcie niekoľko dní.

Minimálny vek pre otvorenie maržového účtu je 21 rokov. Na tomto účte je možné v plnej miere využiť obchodovanie na maržu a tiež obchodovanie nakrátko. V obchodnej platforme sa Vám zobrazuje kúpna sila aj aktuálny stav marže v reálnom čase. Prostriedky sú k dispozícii ihneď po uzatvorení pozície.

Hotovostný účet je možné po dovŕšení veku 21 rokov prenastaviť na maržový účet.

Obchodovanie na maržovom účte

Pre obchodovanie na maržovom účte je nevyhnutné, aby bola hodnota účtu (hodnota cenných papierov + hotovosť) neustále nad hranicou 2 000 €. V prípade, že hodnota účtu klesne pod túto hranicu, mení sa účet dočasne na účet hotovostný, so všetkými jeho pravidlami, dokiaľ jeho hodnota nepresiahne opäť hranicu 2 000 €. Zmena na hotovostný účet bude štandardne sprevádzaná uzatvorením maržových pozícií.

Začnite využívať mnoho výhod LYNX

LYNX má mnoho výhod pre každého – Presvedčte sa o tom v informačnom balíčku

Information package image
Informačný balíček je zasielaný zdarma a obsahuje:
  • Brožúru s podrobnými informáciami
  • Formulár k otvoreniu účtu
  • Prehľad tarifov
  • Naviac zdarma investičný e-book 11 superstratégií najväčších investičných guru
Contact icon Zavolajte nám na
(0)2 800 877 87
Contact icon Napíšte nám na
info@lynxbroker.sk
Contact icon Spojte sa s nami na
CHAT
Contact icon Prečítajte si najčastejšie otázky