LYNX: Opčný broker
pre obchodovanie amerických opcií

Opcie na populárne americké indexy, akcie alebo ETF spolu s opciami na futures a hlavné menové páry. Získajte nové príležitosti pre dosahovanie zisku na amerických trhoch.

Výhody obchodovania amerických opcií s LYNX:
 • Nízke a transparentné poplatky na americké opcie
 • Priamy prístup k opčným burzám v Amerike
 • Neobmedzené vytváranie a analýza opčných kombinácií
 • Výhodné menové konverzie za medzibankové kurzy
 • Jednoduché zadávanie opčných stratégií
 • Obchodná platforma pre obchodovanie s opciami
 • Pokročilé nástroje pre efektívnejšie obchodovanie amerických opcií
Obchodovanie opcií u online brokera LYNX

Populárne americké opcie u opčného brokera LYNX

Denné, týždenné, mesačné alebo ročné opcie na viac ako 3 000 amerických akcií, indexov a ETF. To všetko za nízke a transparentné náklady.

Objavte, ktoré z mnohých príležitostí môžete získať otvorením obchodného účtu prostredníctvom online brokera LYNX.

Opcie na akcie v USA

 • Opcie na akcie Amazon
 • Opcie na akcie Apple
 • Opcie na akcie Facebook
 • Opcie na akcie Google
 • Opcie na akcie Tesla

Opcie na americké indexy

 • Opcie na S&P 500
 • Opcie na Dow Jones
 • Opcie na Nasdaq 100
 • Opcie na Russell 2000
 • Opcie na VIX

Opcie na americké futures

 • Opcie na futures e-mini S&P 500
 • Opcie na futures e-Mini Russell 2000
 • Opcie na futures na ropu
 • Opcie na futures na zlato

Opcie na menové páry

 • Opcie na EUR/USD
 • Opcie na GBP/USD
 • Opcie na USD/JPY
 • Opcie na AUD/USD
 • Opcie na EUR/CAD

Nízke a transparentné poplatky
pre obchodovanie s opciami

Prostredníctvom opčného brokera LYNX obchodujete opcie vždy za priaznivých a transparentných poplatkov, a to ako na amerických burzách ako sú Chicago Mercantile Exchange (CME) a ​​Chicago Board Options Exchange (CBOE), tak aj na európskych burzách Eurex, European Options Exchange (EOE) a ďalších.

LYNX si zakladá na transparentnosti a jednoduchosti poplatkových štruktúr. Preto sú všetky poplatky udávané ako all-inclusive – teda vrátane nákladov burzám a ďalším tretím stranám. Celkový poplatok tak ľahko spočítame ako súčin poplatku na jeden opčný kontrakt a počtu zobchodovaných opcií. Neúčtujeme žiadne minimum na opčný obchod. Navyše určite oceníte nízke maržové požiadavky. V LYNX je našim cieľom vytvárať a udržiavať dlhodobé vzťahy s klientmi.

Vyškolený špecialista zákazníckeho centra LYNX radiaci klientovi ohľadom firemného investičného účtu
Bezplatné uplatnenie opcií
Držíte vo svojom portfóliu opcie, ktoré by ste si priali uplatniť? U LYNX to nie je problém. Jednoducho uplatnite svoje opcie na akcie alebo indexové opcie v obchodnej platforme alebo mobilnej aplikácii bez ďalších nákladov.
Investoři a klienti online brokera LYNX porovnávají nízké spready na devizovém trhu
Výhodné menové konverzie
Vďaka prístupu na jeden z najväčších medzibankových menových trhov vykonávate konverzie za kurzov s veľmi úzkymi spreadmi. Na CZK sú spready od 0,002 a EUR a USD od 0,1 pipu.
Demo účet na PC
Demo účet pre obchodovanie opcií
Ak máte aktívny investičný účet, môžete využívať bezplatný demo účet. Na demo účte môžete otestovať svoje opčné stratégie bez rizika, skôr než ich začnete obchodovať na reálnom účte.

Poplatky u opčného brokera LYNX

Opčné príkazy na amerických burzách

Typ opcie Poplatok za kontrakt
Opcie na akcie$ 4
Opcie na indexy$ 4
Opcie na futures$ 4

Poplatky za obchodovanie opcií sa odvíjajú od počtu zobchodovaných opčných kontraktov. Neplatíte žiadny minimálny poplatok za obchod.

Viac informácií o celkových poplatkoch a ďalších nákladoch na obchodovanie akcií nájdete v sekcii Tarify & Poplatky.

Tarify & Poplatky

Opčný broker s pokročilou platformou na opcie

Základom úspechu pre začínajúcich i pokročilých opčných obchodníkov je obchodná platforma optimalizovaná pre obchodovanie opcií. Obchodujte ľahko a rýchlo call opcie, put opcie aj pokročilé opčné stratégie ako sú Iron Condor, Butterfly, Straddle, Strangle alebo si zostavte a analyzujte vlastné opčné kombinácie. Vďaka SMART Routing sú vaše príkazy vyplnené za najlepšie možné ceny.

Vaše opčné kombinácie sú zasielané vcelku priamo na najväčšie opčné burzy, aby mohli byť vyplnené za najlepších možných cien. Každý opčný trader zaiste ocení pokročilé možnosti analýzy opcií. Môžete si zobraziť opčný reťazec v objednávkovej knihe, grécke písmená aj open interest a tiež analyzovať pravdepodobný vývoj opcie či opčnej kombinácie v rámci profesionálnych trading nástrojov na obchodovanie s opciami OptionTrader, ComboTrader a Probability Lab.

Mobilný telefón s obchodnou aplikáciou LYNX Trading

Úspech pri obchodovaní opcií je otázkou technológií:

 • Jednoduché vytváranie opčných kombinácií
 • Nákup aj výpis call opcie a put opcie
 • Rozsiahle opčné analýzy
 • Zobrazenie rizikových scenárov
 • Tvorba vlastných opčných stratégií

Broker na opcie s pokročilými trading nástrojmi

So správnymi nástrojmi je obchodovanie s opciami jednoduchšie. Opčný broker LYNX vám poskytuje prístup k profesionálnym trading nástrojom pre jednoduchšie a efektívnejšie obchodovanie.

Priamo pre potreby opčných obchodníkov sú k dispozícii nástroje OptionTrader, OptionPortfolio, ComboTrader a Option Strategy Lab, ktoré posúvajú analýzu opcií a jednoduchosť zadávania opčných pokynov na vyššiu úroveň.

OptionTrader

OptionTrader sa používa na zobrazenie opčného reťazca daného podkladového aktíva. V jednom okne sledujete aktuálne kotácie cien opcií v prehľadnom opčnom reťazci a okrem otvárania nových opčných pozícií môžete tiež riadiť a analyzovať už otvorené opčné obchody. K dispozícii je prehľad o implikovanej volatilite, výpočet vnútornej hodnoty opcie a tiež ďalšie opčné parametre ako grécke písmená.

Obchodná platforma na ktorej môžete prostredníctvom LYNX obchodovať opcie

Options Portfolio

Nástroj Options Portfolio slúži na úpravu rizikového profilu portfólia na základe známych opčných parametrov ako sú grécke písmená. Vďaka Options Portfolio nájdete vždy nákladovo najefektívnejšie riešenie na splnenie vašich potrieb pre obchodovanie opcií.

Opčné portfólio

Option Strategy Lab

V Option Strategy Lab zadáte vlastné prognózy na volatilitu ceny podkladového aktíva opcie a na základe týchto predpokladov obdržíte návrhy vhodných opčných stratégií. Tieto návrhy môžu byť filtrované napríklad podľa opčných prémií, realizačnej ceny alebo dátumu exspirácie. Zobrazí sa vám tiež graf s očakávaným vývojom zisku a strát a tiež tu môžete priamo zadať svoj príkaz na opčnú burzu.

Detail obchodného nástroje Option Strategy Lab pre analýzu podkladového aktíva opcie


Obchodovanie opcií v mobilnej aplikácii

Opčná aplikácia LYNX

Vďaka napojeniu na opčné burzy po celom svete môžete obchodovať opcie v ktorúkoľvek dennú i nočnú hodinu. Obchodovanie cez mobilnú aplikáciu Trading App robí prístup na opčné burzy v Amerike, Európe i Ázii jednoduchšie ako kedykoľvek predtým.

Kedykoľvek a kdekoľvek máte okamžitý prístup cez chytrý telefón alebo tablet k prehľadu svojho portfólia, riadenie pozícií, analýze opcií, tvorbe opčných kombinácií a tiež na prenášanie príkazov na burzu. Aplikácia Trading App je dostupná pre zariadenia s operačným systémom iOS aj Android.

Skrze aplikáciu môžete tiež uplatniť opcie vo svojom portfóliu. Ak nepotrebujete zadávať obchody ani upravovať príkazy, využijete Read-only mód pre rýchly náhľad na aktuálny stav vášho portfólia a už zadaných príkazov, bez toho aby ste museli zadávať svoje prihlasovacie údaje.

 • Rýchle a spoľahlivé nahliadnutie do účtu a jeho riadenie

 • Jednoduchá analýza cenových pohybov

 • Obchodovanie opcií kedykoľvek, kdekoľvek

 • Aplikácia pre iOS (Apple) a Android

 • Prístup na obchodovanie na 150 trhoch v 33 krajinách sveta

Výhody a riziká obchodovania s opciami

Výhody obchodovania s opciami

Riadenie rizika

Opcie môžu slúžiť na zabezpečenie vášho portfólia. Použitím určitých opčných stratégií môžete ochrániť svoje pozície pred prepadom na trhoch.

Dodatočný príjem

Opcie umožňujú generovať dodatočné príjmy napríklad vypísaním opcií na akcie, ktoré držíte vo svojom portfóliu.

Nízke kapitálové požiadavky

Obchodovanie s opciami vyžaduje nižšie kapitálové výdavky ako priamy nákup podkladového aktíva. Právo na nákup podkladového aktíva, napríklad akcií, za plnú cenu podkladového aktíva nadobúdate až v budúcnosti za vopred stanovenú cenu.

Páka

Vďaka obchodovaniu opcií môžete využiť výhody pákového efektu.

Flexibilita

Vzhľadom k širokým možnostiam opčných stratégií môžu opcie slúžiť ku zobchodovaniu takmer akýchkoľvek príležitostí na trhu. Vďaka opciám môžete zarábať na rastúcom i klesajúcom trhu a dokonca aj na trhu pohybujúcom sa do strany.

Riziká obchodovania s opciami

Riziko straty

Pri obchodovaní s opciami môžete stratiť všetok svoj kapitál, ak sa cena podkladového aktíva nevyvíja v očakávanom smere.

Obchodovanie iba plných kontraktov

Opcie musia byť vždy obchodované ako celé kontrakty. Nie je možné kúpiť iba časť opčného kontraktu. Preto pri nákupe opcie získavate vopred definovaný počet kusov podkladového aktíva, ktorý je nemenný.

Riziko neobmedzenej straty pri výpise opcií

Vypisovanie opcií so sebou nesie výrazne vyššie riziko v porovnaní s nákupom opcií. Pri výpise opcií obdržíte opčnú prémiu vo chvíli uskutočnenia transakcie. Avšak potenciálna strata môže presiahnuť toto obdržané prémium v ​​momente, kedy budete povinní prijať alebo dodať podkladové aktívum. Táto povinnosť vám teoreticky dáva neobmedzené riziko straty.

Riziko likvidity

Cena opcie je tvorená tvorcami trhu, ktorí majú povinnosť kótovať ceny. Avšak v období zvýšenej volatility sa môže stať, že kotácie nebudú dostupné.

Strata časovej hodnoty

Opcie majú dátum expirácie a ich životnosť je teda obmedzená. Časová hodnota opcie sa znižuje s blížiacim sa dátumom expirácie. Je teda dôležité sa uistiť, že vami zvolená opcia má dostatok času na realizáciu vašej investičnej myšlienky.

Menové riziko

Pri investovaní do zahraničných opcií v cudzích menách podstupujete menové riziko, ktoré môže významne ovplyvniť skutočnú návratnosť investície.

Investorský profil a ciele

Kedy je tento produkt pre vás vhodný?
 • Chcete zabezpečiť svoje pozície (hedging)
 • Chcete využiť pákového efektu
 • Chcete generovať príjem vo forme opčnej prémie
 • Chcete investovať v krátkodobom horizonte (menej ako tri roky)
Kedy pre vás tento produkt nie je vhodný?
 • Chcete zachovanie kapitálu
 • Chcete rast kapitálu
 • Chcete investovať v strednodobom horizonte (tri až desať rokov).
 • Chcete investovať na dlhšiu dobu (viac ako 10 rokov).

Tolerancia rizika

Kedy pre vás tento produkt nie je vhodný?
 • Ste pripravení prísť o celú počiatočnú investíciu
 • Ste pripravení stratiť viac než celú počiatočnú investíciu.
 • Ste pripravení investovať s pákovým efektom
 • Ste pripravení investovať do komplexných produktov
 • Ste pripravení investovať do vysoko rizikového produktu.
Kedy pre vás tento produkt nie je vhodný?
 • Ste pripravení utrpieť žiadnu alebo len relatívne malú stratu zo svojej počiatočnej investície
 • Ste pripravení investovať do nekomplexných produktov.
 • Ste ochotní investovať do produktu s nízkym rizikom.
 • Ste ochotní investovať do stredne rizikového produktu.

LYNX ponúka nasledujúce produktové klastre * pre obchodovanie opcií:

Produktový klasterIndikátor rizika
Long opcie EURVysoký
Long opcie (iné než EUR)Vysoký
Long opcie na rozvojových trhochVysoký
Short opcie EURVysoký
Short opcie (iné než EUR)Vysoký
Short opcie na rozvojových trhochVysoký

* Produktový klaster je zoskupenie finančných nástrojov, ktoré si navzájom zodpovedajú na základe rôznych kritérií (napr. výkonnosť produktu, zložitosť a riziko).

Ďalšie informácie o opciách a funkciách tohto produktu nájdete na tejto stránke:

Vlastnosti produktu – opcie