LYNX: Broker pre OTC obchodovanie

Obchodujte penny stocks (pink sheets) na OTC trhoch za výhodné poplatky s pokročilými nástrojmi a podporou investičných špecialistov.

S obchodným účtom otvoreným prostredníctvom spoločnosti LYNX získate prístup k over-the-counter (OTC) systémom, ako je napr. OTC Bulletin Board (OTCBB), čo vám umožní rýchlo a jednoducho obchodovať penny stocks nielen v USA, ale aj v Kanade, Austrálii, Nemecku a Holandsku.

Otvoriť si účet
Ikona Penny Stocks.
 • Výber z viac než 7 000 penny stocks

 • Obchodná platforma s rozsiahlymi funkciami objednávok

 • Pokročilé nástroje pre efektívnejšie obchodovanie

 • Jednoduchý prístup na zahraničné burzy a obchodné miesta OTC

   

 • Screener na vyhľadávanie penny stocks

   

 • Bezplatné analýzy akcií a tipy od profesionálnych traderov


Nízke a transparentné poplatky pre obchodovanie na OTC trhoch

V krajinách ako je Nemecko, Holandsko alebo Austrália závisí výška poplatku na objeme obchodov, čo robí obchodovanie s penny stocks veľmi atraktívnym. Vďaka nízkej cene týchto akcií získate za svoju investíciu relatívne vyšší počet akcií. Avšak na trhoch ako je USA alebo Kanada sa poplatky odvíjajú od počtu obchodovaných akcií, čo je najmä pre pink sheet investorov menej výhodné.

Sme si toho vedomí a preto máme nastavenú maximálnu úroveň poplatku, ktorú investor zaplatí za transakciu s penny stocks. Táto maximálna úroveň je v USA stanovená na 2% z hodnoty obchodu a v Kanade na 1% z hodnoty obchodu.

Poplatky za pink sheet akcie v USA

Poplatok: Od $0.01 za akciu, minimálny poplatok $5, maximálny poplatok 2 % z hodnoty transakcie

TransakciaPoplatok
1.000 pink sheet akcií za $0.5 za akciu$10
100.000 pink sheet akcií za 1 cent za akciu$20

Poplatky za pink sheet akcie v Nemecku

Poplatok: 0.12 % z hodnoty transakcie, minimálny poplatok €6

TransakciaPoplatok
Akcie za €2.000€6
Akcie za €6.000€7,20

U nákupu penny stocks v USA a Kanade je poplatok založený na počte obchodovaných akcií za obchod. Aplikuje sa tiež minimálny a maximálny poplatok , ktorý sa odvíja od hodnoty transakcie. Kompletný prehľad poplatkov nájdete na stránke Poplatky & Tarify.

Vyškolený špecialista zákazníckeho centra LYNX radiaci klientovi ohľadom firemného investičného účtu
Výhodné menové konverzie
Vďaka prístupu na jeden z najväčších medzibankových menových trhov vykonávate konverzie za kurzy s veľmi úzkymi a stabilnými spreadmi. Na CZK sú spready od 0,002 a u EUR a USD od 0,1 pipu.
Pohľad na Freedom Tower na Manhattane, kde sa nachádza aj Wall Street
Široký výber investičných produktov
Okrem penny stocks môžete prostredníctvom LYNX obchodovať so širokou škálou produktov, ako sú napr. opcie, futures, ETF alebo akcie. To všetko za výhodné poplatky na 150 trhoch po celom svete.
Zákaznik zakladajúci demoúčet v LYNX.
Demo účet
pre penny stocks
Ak máte u LYNX investičný účet, môžete si jednoducho aktivovať i bezplatný demo účet. Demo účet Vám umožní otestovať svoje stratégie obchodovania s penny stocks predtým, než ich implementujete do svojho portfólia na vašom reálnom účte.

OTC broker s pokročilou obchodnou platformou

Kľúčom k úspešnému obchodovaniu na OTC trhoch je nájdenie tých správnych investičných príležitostí. Na to potrebujete pokročilú obchodnú platformu s možnosťou dôkladného screeningu celých trhov, analýz a rýchleho zadávania obchodných príkazov.

Obchodné platformy, ktoré získate s LYNX, sa vyznačujú vysokou stabilitou a stálym prístupom na trhy. Investorom a traderom tak spoľahlivo slúžia pri obchodovaní na volatilných trhoch.

Platforma Trader Workstation (TWS) naviac ponúka komplexné analytické funkcie s viac ako 120 ukazovateľmi, skener trhov s penny stocks screeningom a viac ako 60 typov príkazov a algoritmov na optimalizáciu vstupu a výstupu do penny stocks pozícií.

Obchodné platformy

Obchodovanie pink sheet akcií s profesionálnymi trading nástrojmi

Používanie bezplatných trading nástrojov vám pomôže náramne zefektívniť obchodovanie s penny stocks.

Obchodné nástroje boli vyvinuté najmä pre pokročilých investorov a traderov s cieľom profesionalizovať ich obchodovanie pre zvýšenie ziskovosti. Obzvlášť nástroje MarketScanner a ChartTrader majú veľké využitie, pretože pomocou niekoľkých málo kliknutí môžete nájsť, analyzovať a obchodovať penny stocks vrátane možnosti obchodovať priamo z grafu.

Marketscanner

MarketScanner je veľmi užitočný nástroj pre identifikáciu sľubných akcií. Identifikuje požadované parametre ako je cena akcií, objem obchodovania, high a low cena alebo výkonnosť v priebehu niekoľkých sekúnd. Výber kritérií vyhľadávania je obrovský a robí z MarketScanneru jasnú voľbu pre analýzu penny stocks. Ak ste našli vhodnú akciu, môžete objednávku odoslať priamo z výsledkov vyhľadávania.

ChartTrader

Penny stocks sú často vystavené silným cenovým pohybom kvôli ich veľmi nízkej cene. Keďže sa penny stocks, rovnako ako ostatné akcie, líšia vo volatilite, je pred otvorením pozície dobré zistiť, ako cena danej akcie kolísala v minulosti. Otvorte graf, nastavte časový horizont a zistite, či by sa nákup alebo predaj danej akcie vyplatil. V ChartTrader môžete použiť viac ako 120 technických ukazovateľov pre jednotlivé analýzy penny stocks a obchodovať najlepšie akcie priamo z grafu.


Mobilná aplikácia
na obchodovanie s penny stocks

Obchodovanie Pennystocks priamo cez mobil.

Obchodovanie v mobilnej aplikácii ponúka investorom mnoho výhod. Nie ste viazaní na konkrétne miesto, aby ste mohli sledovať svoje portfólio a môžete kedykoľvek reagovať, či už ide o budovanie nových pozícií, realizáciu ziskov alebo uzavretie menej úspešných pozícií.

Zvlášť v prípade penny stocks je veľmi vhodné mať nepretržitý prehľad nad svojim účtom. S mobilnou obchodnou aplikáciou Trading App pre smartphone a tablet je to ľahké, pretože máte vždy prístup k vášmu investičnému účtu.

Obľúbenou funkciou je prihlasovanie do aplikácie v režime iba na čítanie, kedy sa môžete prihlásiť bez užívateľského mena a hesla, aby ste získali rýchly prehľad o svojom účte. Ak by ste chceli vykonať obchod je potrebné prihlásenie overiť priamo užívateľským menom a heslom alebo cez Face ID či Touch ID.

 • Profesionálna trading aplikácia pre obchodovanie Penny Stocks

 • Užitočné funkcie pre obchodovanie Penny Stocks

 • Obchodujte nielen penny stocks kedykoľvek a kdekoľvek

 • Dostupná pre iOS (Apple) a Android


Výhody a riziká obchodovania penny stocks

Výhody obchodovania penny stocks

Nárast cien

Penny stocks sú často veľmi nestále. Aj drobný nárast cien akcií môže viesť k vysokým percentuálnym ziskom.

Krátky predaj

Ceny penny stocks vzhľadom k nízkemu objemu obchodovania často veľmi rýchlo rastú. Často však následne rýchlo klesajú späť na svoju pôvodnú hodnotu. Predaj nakrátko ponúka skúseným investorom zaujímavé príležitosti na zhodnotenie investícií.

Podhodnotené spoločnosti

Medzi penny stocks nájdete aj akcie spoločností, ktoré sú fundamentálne zdravé. Podhodnotené spoločnosti, ktoré doteraz neobjavila široká verejnosť, môžu ponúkať vysoký rastový potenciál.

Spätné prevzatie

Tento spôsob je uplatňovaný vtedy, ak chce spoločnosť vstúpiť na burzu, ale chce sa vyhnúť nákladnej počiatočnej verejnej ponuke (IPO). Na burze je často kótované veľké množstvo spoločností, ktoré sú v úpadku a nevykazujú už skoro žiadnu činnosť. Cieľom je získať dostatočné množstvo akcií a rozhodujúci podiel v spoločnosti, ktorá je už na burze obchodovaná. Potom dôjde k zlúčeniu s danou verejne obchodovanou spoločnosťou. Týmito zadnými dverami sa tak súkromná spoločnosť môže dostať na burzu a stať sa verejne obchodovateľnou spoločnosťou.

Riziká obchodovania penny stocks

Riziko straty

Penny stocks sú vysoko špekulatívne cenné papiere, ktoré často zostávajú na rovnakej úrovni niekoľko rokov alebo sú podcenené. Okrem toho existuje riziko, že objem obchodovania klesne a ceny ponuky a dopytu budú veľmi vzdialené. Vždy tiež existuje riziko úplnej straty investície.

Navyše pri shortovaní hrozí riziko neobmedzenej straty vzhľadom na možnosť neobmedzeného rastu ceny akcie.

Netransparentnosť

Spoločnosti, ktoré sú obchodované na neregulovanom voľnom trhu, nie sú viazané prísnymi predpismi regulovaných búrz. Napríklad zverejňovanie výročných správ a rozváh nie je povinné. Pre investora to znamená menej transparentnosti a tým aj väčšie riziko.

Klamlivé ponuky

V súvislosti s penny stocks existujú klamlivé ponuky. Jedná sa o e-maily, ktoré vám poradia, aby ste zakúpili akcie s údajne výbornými vyhliadkami. Cieľom týchto e-mailov je prilákať do obchodu čo najviac investorov. Vzhľadom k náhlemu nárastu objemu obchodovania sa cena akcií krátkodobo zvýši, z čoho odosielatelia e-mailu realizujú zisk.

Špecifické riziko spoločnosti

Nesprávne rozhodnutie manažmentu, slabé predaje alebo pokles zisku môžu negatívne ovplyvniť cenu akcií a vyplácanie dividend.

Menové riziko

Pri investovaní do akcií na populárnych zahraničných trhoch ako je Austrália, Ázia a USA, existuje vždy menové riziko. To môže negatívne ovplyvniť návratnosť investícií.