ETF poplatky

Chcete dosahovať rovnaké výnosy ako akciové indexy, ale nemáte dostatok prostriedkov na nákup všetkých akcií? Potom je obchodovanie Exchange-Traded Funds (ETF) ideálnym riešením. LYNX umožňuje nákup a predaj ETF na amerických, európskych aj ázijských burzách. Vďaka širokej ponuke LYNX je možné obchodovať ETF všetkých hlavných emitentov ako sú iShares (BlackRock), SPDR (State Street), Vanguard či PowerShares.

S rozvojom obchodovania ETF po celom svete už neexistuje žiadna investičná myšlienka, na ktorej by klienti LYNX nemohli benefitovať. LYNX zaisťuje najširšiu ponuku ETF na slovenskom trhu.

Obchodovanie ETF cez LYNX

LYNX zaisťuje nákup a predaj ETF za extrémne výhodných podmienok s podporou špičkových nástrojov. Porovnajte v tabuľke nižšie tarify a výhody obchodovania cez LYNX so svojím brokerom:

Možnosti a výhody obchodovania ETF

Exchange-traded fund (ETF), označovaný tiež ako tracker, kopíruje čo najpresnejšie indexy a má za cieľ dosiahnuť rovnaké investičné výsledky ako sledované indexy. Investor môže nakúpiť ETF na index S&P 500 (SPY). Ak hodnota indexu S&P 500 vzrastie, tak má aj ETF vyššiu cenu. Pri poklese indexu S&P 500 dôjde k zníženiu hodnoty ETF.

Vďaka širokej ponuke ETF je možné nielen obchodovať burzovo obchodované fondy kopírujúce výnosy indexov. K ďalším možnostiam patrí ETF na regionálne akcie (ETF na akcie rozvojových trhov BRIC, ETF na čínske akcie a pod.), ETF na sektory (ETF na americké banky, ETF na ťažobné spoločnosti zlata atď.), ETF s danou stratégiou (ETF na dividendové akcie, ETF na midcap atď.), ETF na komodity (zlato, striebrom ropa, plyn a pod.) a tiež ETF na rôzne triedy aktív (dlhopisy, index strachu VIX atď.). Do širokej ponuky sa radí tiež pákové ETF a inverzné ETF.

Jednou z hlavných výhod investície do ETF je, že investor nemusí pôsobiť aktívne na trhu, aby mohol presne kopírovať výnos daného indexu. Časté nákupy a predaje k udržaniu stratégie portfólia sú náročné na čas a tiež transakčné poplatky. Popularita obchodovania ETF výrazne rastie a nahradzuje nákladné investovanie od podielových fondov.

ETF sú vhodným nástrojom pre pasívne riadenie portfólia, pre konzervatívneho investora, ale tiež slúžia ako obľúbená forma zaistenia portfólia.

Obchodovanie ETF cez LYNX má nasledujúce výhody:

  • Extrémne nízke poplatky
  • Obchodovanie na 100+ trhoch
  • ETF od všetkých hlavných emitentov ako iShares, Vanguard, PowerShares a SPDR
  • Vzdelávacia platforma pre začiatočníkov aj pokročilých investorov
  • 60+ inteligentných príkazov
  • Jednoducho ovládateľná, rýchla a stabilná platforma
Začnite využívať mnoho výhod LYNX

LYNX má mnoho výhod pre každého – Presvedčte sa o tom v informačnom balíčku

Information package image
Informačný balíček je zasielaný zdarma a obsahuje:
  • Brožúru s podrobnými informáciami
  • Formulár k otvoreniu účtu
  • Prehľad tarifov
  • Naviac zdarma investičný e-book 11 superstratégií najväčších investičných guru
Contact icon Zavolajte nám na
(0)2 800 877 87
Contact icon Napíšte nám na
info@lynxbroker.sk
Contact icon Spojte sa s nami na
CHAT
Contact icon Prečítajte si najčastejšie otázky