Prečo sa komodity musí skladovať a ako na tom môžeme zarobiť?

streda
12.06.
19:00

Fyzické komodity nám ponúkajú unikátny možnosti, ktoré na iných trhoch nenájdeme. Trebárs taký zemný plyn. Ťaží sa celý rok, ale v zime je ho potrebné toľko, že by to priebežná produkcia nestačila pokryť. Preto sa musí do začiatku každej zimy vybudovať dostatočné zásoby.

Ako by sa vám páčilo, keby ste na tom mohli zarobiť? Nikto predsa nebude skladovať plyn len tak zadarmo. A nemusíte pritom vlastniť zásobníky na plyn ani plynovody!

Počas webinára sa dozviete:

  • Ako sa komodity obchodujú prostredníctvom termínovaných (futures) kontraktov
  • Čo spôsobuje cenové rozdiely medzi jednotlivými kontrakty a ako na nich možno zarobiť
  • Vysvetlenie na ukážkach konkrétneho trhu (napr. Zemný plyn v USA)

 

Webinárov vás prevedie Pavel Hála. Na finančných trhoch sa aktívne pohybuje od roku 2007. Významne sa podieľal na tvorbe opčných stratégií na komoditné ETF a volatilitu v prednom stredoeurópskom hedge fondu Charles Bridge Global Macro a v ďalších inštitúciách. Jeho stratégia sa obchodovali na klientskych prostriedkoch dosahujúcich súhrnné hodnoty 7,75 mil. Eur.
V súčasnej dobe sa venuje rozvoju vlastnej spoločnosti SpreadCharts, ktorá vyvíja analytický softvér pre komoditné trhy. Cloudovú aplikáciu SpreadCharts dnes používajú individuálny obchodníci, fondy, investičné banky, ale aj farmári, ťažiari a spracovatelia fyzických komodít po celom svete.

 

Stratégia & Taktika
Čas trvania: 60 minút
Pavel Hála
Pavel Hála

Registrácia na LYNX Webinár

požadované
Vyplnením svojich údajov a kliknutím na tlačidlo vyššie súhlasíte, že LYNX uloží tieto dáta a môže Vás kontaktovať e-mailom alebo telefonicky pre marketingové účely. Odhlásiť sa môžete kedykoľvek na marketing@lynxbroker.sk.