Najčastejšie otázky a odpovede

Ako zmeniť hotovostný účet na maržový?

Ak máte otvorený hotovostný účet u LYNX a zaujali Vás výhody maržového účtu, tak Vám tento tip ukáže, ako túto zmenu urobiť.

Účty sa podstatne líšia v rýchlosti, pri ktorej máte k dispozícii hotovosť po vystúpení z pozície. Zatiaľ čo na hotovostnom  účte musíte  niekoľko pracovných dní (u akcií 3, u forexu 2, u opcií 1) čakať, u maržového účtu máte hotovosť k dispozícii ihneď po uzatvorení transakcie.

Čo majú oba účty spoločné, sú poplatky spojené s ich vedením – u oboch účtoch sú nulové.

Ak ste majiteľom hotovostného účtu, máte viac ako 21 rokov a rád by ste využíval výhody maržového účtu, postupujte nasledovne. Otvorte si v prehliadači webovú stránku www.lynxbroker.sk a kliknite vpravo na Prihlásenie/Stiahnutie 1 a následne na Otvoriť Správu účtu 2 .

1
2

Prihláste sa svojím užívateľským meno a heslom. Teraz sa nachádzate v správe svojho účtu. V ľavej časti je základné menu, z ktorého zvoľte  Settings 1  Account Setting 2   a vyberete Account Type 3.

1
2
3
Pre zmenu na maržový účet si rozkliknite ponuku, vyberte Margin 1 a potvrďte Continue 2.

Voľba Portfolio margin je veľmi sporadicky využívaná možnosť a zvoliť ju môžu iba klienti, ktorých hodnota účtu presahuje 110.000 USD. Portfolio margin prepočítava iným spôsobom marže otvorených pozícii.

1
2
Aby bol Váš účet zmenený, je potrebné potvrdiť ďalšie informácie týkajúce sa Vášho investičného zámeru, skúseností a financií. Je nutné preukázať určité investičné vedomosti, úroveň inštrumentov, ktoré chcete obchodovať musí byť na dobrej (good) alebo výbornej (extensive) úrovni. Musíte mať tiež aspoň 100 vykonaných obchodov v rámci svojich skúseností.
Čo sa týka finančných informácií, je nutné, aby Vami uvedené čisté imanie (Net Worth), likvidné prostriedky (Liquid Net Worth) boli vyššie ako $ 40 000 a ročný príjem (Annual Income) vyšší ako $ 40 000. Potom potvrďte kliknutím na Continue.

O tom že Váš účet je zmenený, sa môžete presvedčiť v Trading Access, kde sme na začiatku začínali.

Váš účet bude zmenený na maržový behom jedného obchodného dňa a potom už budete môcť využívať jeho výhody.