Najčastejšie otázky a odpovede

Ako otvoriť demo účet?

Demo účet je poskytovaný len klientom LYNX, ktorí majú aktívny reálny (ostrý) účet. Demo účet nie je možné poskytovať bez aktívneho ostrého účtu.

Akonáhle si aktivujete svoj obchodný účet, môžete si otvoriť demo účet. Demo účet má rovnaké charakteristiky ako reálny, avšak obchodujete s virtuálnymi peniazmi. Na demo účte sa môžete ľahko naučiť fungovanie platformy, dozvedieť sa o možnostiach obchodovania rôznych inštrumentov na mnohých trhoch a vyskúšať svoje obchodné stratégie. Máte prístup k rovnakým dátam ako na svojom reálnom účte.

Postup, ako otvoriť demo účet

Kliknite v pravom hornom rohu na stránke www.lynxbroker.sk na Prihlásenie/Stiahnutie 1  a následne na Otvoriť Správu účtu 2

1
2
Prihláste sa svojím užívateľským menom a heslom. Teraz sa nachádzate v administrácii svojho účtu. V pravej časti zvoľte Paper Trading Account 1. Na uvedenom obrázku je už číslo demo účtu, pretože demo už máme vytvorené. Vy, ak si demo ešte len vytvárate, tam žiadne číslo mať nebudete.
1

V ďalšom kroku budete vyzvaní, aby ste si nastavili meno a heslo k demo účtu. Vytvorte si zapamätateľné užívateľské meno (musí obsahovať minimálne 3 písmená a 3 čísla) a heslo (musí mať minimálne 6 znakov a musí obsahovať aspoň 1 písmeno a 1 číslo). Heslo potom budete musieť opísať ešte raz a potvrdiť tlačidlom Continue.

Váš demo účet bude aktivovaný do budúceho obchodného dňa.

Aktivácia živých dát v demo účte

Ak chcete zdieľať svoje predplatené živé dáta aj so svojím demo účtom, je nutné to autorizovať v administrácii svojho účtu.

Keď máte predplatené živé dáta a prihlásite sa do svojho demo účtu, môže sa stať, že uvidíte stále oneskorené dáta, alebo sa miesto kotácie zobrazí rad otáznikov. Znamená to, že nemáte povolené zdieľanie živých dát do svojho demo účtu. Je potrebné mať zapnuté YES 1  pri Share real-time market data subscriptions with paper trading account. Následne potvrďte kliknutím na SAVE 2 .

1
2

Teraz sa už môžete prihlásiť do svojho cvičného účtu a obchodovať nanečisto so živými dátami.

Predplatené živé dáta však môžu byť zobrazené iba na jednom účte, čo znamená, že pokiaľ budete mať súčasne spustený reálny i demo účet, potom sa živé kotácie zobrazia na reálnom účte a demo účet vyplní otazníky.

Nastavenie rovnakého rozhrania ako v live účte

Pretože si demo účet vytvárate sami, základné nastavenie platformy TWS nevyzerá rovnako, ako je základné nastavenie TWS pre živý (live) účet. Ak chcete, aby platforma po prihlásení do demo účtu vyzerala rovnako ako po prihlásení do živého účtu, kliknite na tento odkaz. Prehliadač vám stiahne súbor rar, ktorý je potrebné rozbaliť. Vnútri nájdete XML súbor s názvom „úvodné nastavenie TWS“, ktorý je potrebné nahrať do platformy TWS podľa tohto návodu.

Prihláste sa do demo účtu platformy TWS, kliknite na Súbor 1 a vyberte Settings recovery 2.

1
2
V ponúknutom okne vyberte možnosť Nastavit 1  a kliknite OK 2.

1
2
Nájdete rozbalený súbor „úvodní nastavení TWS.xml“ 1 a kliknite Open 2.

1
2
V poslednom kroku vyberte Open without reporting problem 1 . Platforma sa zresetuje a nastaví karty rovnako, ako sú v live účte.

1