Najčastejšie otázky a odpovede

Ako zmeniť tržný príkaz na limitný?

Po zadaní limitného príkazu ho môžete veľmi jednoducho upravovať bez toho, aby ste museli vystavovať nový príkaz. Pár kliknutiami ho môžete umiestniť na burzu ako tržný alebo zmeniť nastavenú limitnú cenu.

Limitný príkaz LMT v platforme TWS zadáte kliknutím na nákupnú alebo predajnú cenu a v objednávacom lístku ako limitnú cenu zvolíte požadovanú úroveň ceny, kde chcete kontrakt kúpiť či predať.

Na príklade nákupu akcií Volkswagen nižšie je vidieť, že v prípade nákupu akcií stanovujeme limitnú cenu nižšie a v prípade predaja by sme ju nastavili naopak Vyššie než je aktuálna tržná cena. Ako typ príkazu nastavíme LMT 1 a vyplníme limitnú cenu 2. Príkaz potvrdíme kliknutím na Preniesť 3 a potvrdením okna, ktoré vyskočí.

1
2
3
Príkaz stále nebude vyplnený, dokiaľ tržná cena nepretne Vami stanovenú limitnú cenu. Objednávka teda bude stále umiestnená v záložke Čakajúce (Všetky) 1.

1
V tejto záložke s nevyplneným príkazom môžete stále ešte pracovať. Kliknutím na jednotlivé parametre príkazu ich stále môžete upravovať.

Pre zmenu limitnej ceny kliknite do stĺpca Lmt cena 1 a prepíšte novú limitnú cenu a potvrďte kliknutím na 2.

1
2
Ak by ste chceli príkaz zrušiť, tak kliknite na Zrušiť 1.

1
Príkaz sa vyplní červenou 1 , čo znamená, že je zrušený.

1
Ak chcete čakajúci príkaz vyplniť, tak ho zmeníte z LMT na MKT 1 a umiestnite na trh kliknutím na 2 a potom sa Vám inštrument okamžite nakúpi a presunie sa zo záložky čakajúce (Všetky) do Portfólio.

1
2