Najčastejšie otázky a odpovede

Ako je možné prednastaviť príkaz?

Navoľte si v platforme TWS nastavenie pokynu tak, aby ste mohli zadávať príkazy čo najrýchlejšie a najefektívnejšie.

Keď v platforme kliknete na nákup rôznych akcií alebo kliknete na BUY v ponuke inštrumentu, automaticky sa Vám zobrazí Príkazový lístok, v ktorom máte predvolené množstvo na 100, typ príkazu na limitný (LMT), destináciu SMART a čas v platnosti denný (DAY).

Ak obchodujete aktívne a chcete vstupovať za tržnú cenu (MKT), nemusíte pri každej objednávke prednastavovať, ale stačí v Globálnom nastavení platformy TWS zmeniť prednastavenie príkazu. Kliknite teda v hlavnom menu vľavo hore na Editovať 1 a zvoľte Globálne nastavenia 2.

1
2

V novom okne vyberte v ľavom menu najskôr Prednastavenia 1 a zvolíme inštrument, ktorého pokyny chceme prednastaviť. V pravej časti okna je možné prednastavovať všetky parametre podľa vlastných preferencií. V príklade sme vybrali Akcie 2.

1
2

V pravej časti volíme vlastnosti pokynu podľa vlastných preferencií. Ak zadávate primárne limitné pokyny, mohlo by Vás zaujímať prenastavenie času platnosti v sekcii Načasovanie z dennej platnosti (DAY) na platnosť „do zrušenia“ (Good Till Canceled – GTC) 1. Pre potvrdenie kliknite na OK.

1

Ak preferujete okamžité vstúpenie na trh bez nastavovania limitov, v sekcii Primárny príkaz zmente typ príkazu z limitného (LMT) na tržný (MKT) 1 a potvrďte OK.

1
Po týchto zmenách, keď budete chcieť urobiť obchod s akciami, bude pripravený Vami prednastavený Príkazový lístok, čo značne uľahčí a zefektívni Vaše obchodovanie.