Najčastejšie otázky a odpovede

Čo to je obchodovanie mimo bežné obchodné hodiny?

Americký akciový trh je otvorený od 15:30 do 22:00 stredoeurópskeho času, avšak s LYNX nie je nutné čakať do popoludňajších či večerných hodím. LYNX umožňuje svojim klientom obchodovanie mimo bežné obchodné hodiny.

Pred otvorením burzy môžete vkladať svoje príkazy už od 10:00 (SEČ) a po ukončení obchodovania máte ďalšie extra štyri hodiny až do 02:00 (SEČ).

Aby ste mohli umiestňovať svoje príkazy mimo bežné obchodné hodiny, je nutné mať túto možnosť aktivovanú v platforme TWS.

V ľavom hornom rohu kliknite na Editovať a zvoľte Globálna konfigurácia.

V zobrazenom menu vyberte Prednastavenie, v záložke Načasovanie zaškrtnite Umožniť, aby bol príkaz aktivovaný, spustený alebo vyplnený mimo riadne obchodné hodiny a potvrďte kliknutím na OK.

Teraz už je obchodovanie mimo bežné obchodné hodiny (ORTH) aktivované. Avšak je nutné uvedomiť si, že mimo bežné obchodné hodiny je na trhoch značne nižšia likvidita a rozpätie medzi nákupným a predajným kurzom môže byť väčšie, než keď je burza otvorená.

Naviac môžete zadávať iba limitné príkazy (LMT), keďže na trhu v tejto dobe nepôsobí market maker.

Pre zistenie obchodných hodín, v rámci ktorých môžete obchodovať s daným titulom kliknite na jeho názov a zobrazíte si vlastnosti inštrumentu, kde v riadku Pravidelný obchodný burzový deň zistíte bežné obchodné hodiny (RTH) a nižšie v riadku Celkové dostupné hodiny sa dozviete časové rozmedzie, kedy môžete s daným titulom obchodovať.