Najčastejšie otázky a odpovede

Ako zobraziť dividendovú históriu?

Vďaka pokročilým možnostiam obchodnej platformy TWS je Vám umožnené jednoducho a rýchlo zobraziť dividendovú históriu a dividendový plán do budúcna.

Najskôr si zvolíme akciu spoločnosti, ktorej dividendu chceme zobraziť. Do príkazového riadku napíšeme názov spoločnosti alebo ticker a stlačíme Enter. Vyberieme si Exxon Mobil na ukážku.

Pre zobrazenie údajov o dividendách zostaneme v riadku danej akcie a klikneme v hornom menu na Editovať a zvolíme Plán dividend.

Zobrazí sa nám okno s dividendovou históriou Exxon Mobile pre minulých 20 kvartálov. S označením obdobia, typu dividendy (riadna alebo špeciálna) a s čiastkou.

Kliknutím na Nadchádzajúce si zobrazíme očakávaný plán dividend na nadchádzajúcich 8 kvartálov na základe konsenzu analytikov.

Ak máme vlastné očakávania ohľadom vývoja dividend, môžeme ho upraviť. Stačí zaškrtnúť pole Manuálna editácia a môžete ľubovoľne upravovať výšku budúcich dividend kliknutím do daného poľa a prepísaním. V príklade je dividenda Exxon Mobile z 5. júna 2014 zmenená na 0,85 USD.

Máte tiež možnosť pridávať ďalšie dividendy pre dlhší časový interval kliknutím na Vložiť dividendu a zvolením dátumu, typu a čiastky. V prípade predikácie dividendy Exxon Mobile na 4. februára 2016 zvolíme tento dátum, pridáme očakávanú hodnotu 0,70 USD a potvrdíme Uložiť a OK.