Najčastejšie otázky a odpovede

Ako obchodovať české CFD?

Platforma Trader Workstation Vám umožňuje obchodovať tituly y pražskej burzy prostredníctvom CFD. Zoznámte sa s charakteristikou tohto inštrumentu a nutným nastavením.

Contract for difference (CFD) alebo rozdielový kontrakt je finančným derivátom, ktorého cena je rovnaká ako cena podkladového aktíva, ktoré v tomto prípade tvoria akcie českých spoločností obchodované na Burze cenných papierov Praha. Cena CFD je rovnaká ako cena akcií na pražskej burze.

CFD môžete obchodovať až s desaťnásobnou pákou.

K dispozícii sú CFD na ČEZ (CEZP), Fortunu (FOREG), Komerční banku (BKOM), Pegas Nonwovens (PGSN), Phillip Morris CR (TABK), Telefonica Czech Republic (SPTT) a Unipetrol (UNPE).

Obchodovanie s českými CFD prebieha v dňoch, kedy je otvorená burza a to od 8:00 do 15:20.

Pre obchodovanie CFD je nutné mať povolenie, ktoré si môžete aktivovať vo svojom Account Managemente, kam sa prihlásite na https://www.lynxbroker.sk/prihlaseni-k-uctu/ alebo kliknite na PRIHLÁSENIE K ÚČTU 1 v pravom hornom rohu tejto stránky. Potom zadajte svoje užívateľské meno a heslo.

1

V hlavnom meno hore vyberte Manage Account 1 a ďalej Trade Configuration 2 a Permissions 3.

1
2
3
Zobrazí sa súpis inštrumentov a trhov, na ktorých máte povolenie obchodovať. Pre obchodovanie českých CFD zaškrtnite pole v riadku Global a stĺpci CFD 1. Svoju voľbu potvrďte dole na stránke tlačidlom „Continue.“

1
K českým CFD nie sú k dispozícii živé dáta, preto LYNX odporúča ich predplatenie, ak máte záujem o obchodovanie či aspoň sledovanie českých titulov. V správe Vášho účtu postupujte podobne a vyberte v hornom menu Manage Account 1, Trade Configuration 2 a Market Data 3.

1
2
3
V zobrazenej ponuke zvoľte záložku Europe 1, vyberte riadok Czech (PSE) equities 2 a potvrďte OK.

1
2

Ak sa rozhodnete dáta si nepredplatiť, uvidíte v riadku kotácií otázniky. Obchody s inštrumentmi budú povolené, ale dáta si musíte zaistiť externe, aby ste mohli sledovať, ako sa tituly vyvíjajú.

Teraz je všetko pripravené a môžete začať obchodovať české tituly prostredníctvom CFD v platforme TWS.

Ak by ste mali záujem o zaslanie aktualizovaného nastavenia platformy TWS, v ktorom je záložka s českými titulmi obchodovateľnými pomocou CFD, tak nás neváhajte kontaktovať na telefónnom čísle 800 877 877 či na emaili info@lynxbroker.sk. K dispozícii sme každý pracovný deň od 8:00 do 18:00.

Obchodovanie s finančnými derivátmi za využitia finančnej páky môže viesť ku stratám. Uistite sa, že rozumiete rizikám inštrumentu, ktorý obchodujete. LYNX vylučuje akúkoľvek zodpovednosť za straty spojené s nedostatočnou znalosťou obchodovaných produktov.

exclamationamrk-75x75

Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu.

Na 65 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa.

Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.