Najčastejšie otázky a odpovede

Na akom princípe funguje LYNX?

Spoločnosť LYNX je oficiálnym partnerom spoločnosti Interactive Brokers LLC (ďalej len IB). Cez LYNX si otvoríte obchodný účet u IB. Obchody s cennými papiermi sú zadávané priamo klientom spoločnosti LYNX v obchodnej platforme IB, bez akéhokoľvek zásahu spoločnosti LYNX. IB umiestni na trh Vami vytvorené objednávky cenných papierov prostredníctvom svojej obchodnej platformy a dokončí ich (clearing, settlement).

IB bola založená pred viac ako 35 rokmi a v súčasnej dobe ide o jedného z najväčších svetových brokerov s vlastným kapitálom presahujúcim 5 miliárd USD. Spoločnosť IB je známa dôrazom na pokročilé technológie a prístupom na viac ako 100 svetových trhov. Denný počet obchodov realizovaných celou skupinou sa blíži hranici jedného miliónu transakcií. Akcie Interactive Brokers Group, Inc. sa obchodujú na burze Nasdaq pod tickerom IBKR.

Spoločnosť IB je pod dohľadom niekoľkých regulačných orgánov vrátane SEC, FINRA, NYSE, SFA ai.

Ratingová agentúra Standard & Poor’s udelila v roku 2012 spoločnosti IB hodnotenie A-/A-2. Toto hodnotenie znamená, že IB je finančne silná a stabilná spoločnosť. Pre hodnotiacu správu od spoločnosti Standard & Poor’s kliknite tu.